Skocz do zawartości
Kakidor1964

Kupno karty graficznej z olx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Aktualnie jestem przy zmianie karty graficznej na 3060ti eagle oc. Przeszukuje wszystkie strony, gdzie możliwe jest jej kupno. Mój wzrok przykuł 3060ti wystawiona na olx. Jej cena wynosi 3600zł(niższa cena niż xkom,morele,etc.). Opinie sprzedający na olx ma dobre. Pytanie moje brzmi: Czy któryś z użytkowników kupował na olx? i Czy oceny użytkowników są rzetelne na danego sprzedającego a nie są nabijane w sztuczny sposób 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiór osobisty z możliwością przetestowania albo dopłać prowizję na allegro. To takie minimum.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest loteria, nigdy nie będziesz miał pewności i nikt ci nie zagwarantuje że sprzęt jest sprawny. Swoja drogą 3060ti był dostępny jakiś czas temu za 3100 w xkom, dużo osób sprzedawało za 3300-400  więc może to być na swój sposób holder który sprzedaje sprawną z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi pewnie o to że chce zapłacić kolesiowi na konto. Jest jeszcze olx przesyłka, ale nie kupowałem przez to więc nie polecę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi sie to ogloszenie. Nawet zdjec karty nie zrobil, tylko pudelka. I prosto z mostu przelew na konto, bo on pobraniowek nie uznaje.

Sluchaj, nie wiem po ile chodza 3060 Ti na allegro. Ale jak masz doplacic 200zl i miec swiety spokoj, zdjecia gwarancji przed zakupem i faktury itd., to tak bym zrobil.

Ja kupuje na olx, jak najbardziej, nawet duzo ale zawsze jezdze. I co? No i raz na 10 zdarzy sie, ze tu czegos nie powiedzili, zapewniali, ze stan idealny zarowno w ogloszeniu i potem przez telefon jak sie dopytywalem, przyjezdzasz a tu troche rozmija sie towar z zapewnieniami.

Edytowane przez daerragh
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kakidor1964 napisał:

 Pytanie moje brzmi: Czy któryś z użytkowników kupował na olx? i Czy oceny użytkowników są rzetelne na danego sprzedającego a nie są nabijane w sztuczny sposób 

Osobiście podziwiam ludzi, którzy kupują na OLX z wysyłką za kilka tysięcy. Sam sprzedałem raz kartę za 4850 z Przesyłką OLX, ale sam bym się nie odważył za tyle kupić. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kakidor1964 napisał:

Witam, Aktualnie jestem przy zmianie karty graficznej na 3060ti eagle oc. 

To jest moja karta, chcesz to weź drożej na Allegro bo też wystawiona  :P 

7 godzin temu, hopes napisał:

Chodzi pewnie o to że chce zapłacić kolesiowi na konto. Jest jeszcze olx przesyłka, ale nie kupowałem przez to więc nie polecę.

Dokładnie tak, przesyłka OLX to teraz głupota dla sprzedającego bo oddajesz sprzęt w obce łapy nie mając kasy  :P 

7 godzin temu, daerragh napisał:

Nie podoba mi sie to ogloszenie. Nawet zdjec karty nie zrobil, tylko pudelka. I prosto z mostu przelew na konto, bo on pobraniowek nie uznaje.

A po cholerę? Są za to screeny z działania karty z aktualną datą  :E 

A pobranie to jest do 14 dni roboczych czekania na zwrot kasy przez kuriera, gratuluję frajerom co się na to godzą  :E 
Pomijam fakt nie odbierania przesyłek co też często się zdarza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mar_S napisał:

A pobranie to jest do 14 dni roboczych czekania na zwrot kasy przez kuriera, gratuluję frajerom co się na to godzą  :E 

Kurier Pocztex zwraca pobranie po dwóch dniach roboczych, reszta kurierów 7 dni. Nigdy nie czekałem 2 tygodni.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większym problemem jest nieodbieranie przesyłek pobraniowych niż czekanie na kasę

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Kurier Pocztex zwraca pobranie po dwóch dniach roboczych, reszta kurierów 7 dni. Nigdy nie czekałem 2 tygodni.

Dawno nie korzystałem z Pocztexu i pobrania, więc nie wiem.
A pozostali kurierzy to jest z reguły 7 dni roboczych, a później jeszcze pośrednik kurierski też swoje odczekać lubi.

Ale nie chcę pobrań i tyle, mam do tego prawo.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobranie ogarniasz tak - 2 wartosc wysyłki (z 50-60 pln) z góry na konto, wysyłka pobraniem DPD z furgonetka z ekstra dopłatą za pobraniem - kasa w 48 godzin .. 

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Furgonetka jestem spalony bo chcieli mnie naciąć na dopłatę do usługi, do teraz tam wisi -270 zł czy jakoś tak  :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Mar_S napisał:

Dawno nie korzystałem z Pocztexu i pobrania, więc nie wiem.

No to już wiesz. Na screenie moje ostatnie paczki pobraniowe wysłane kurierem Pocztex. Za każdym razem dwa dni robocze czekania na przelew.

obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to bezpośrednio przez pocztę czy z pośrednikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pośrednika - Sendit. Ale jak widać na załączonym obrazku - oddają $$$ natychmiastowo bez zbędnej zwłoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale gwarancji że kolega, zarejestrowany kilkanaście godzin temu, odbierze to już mi nie dasz.  :E 
Dlatego dziękuję, postoję.  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Mar_S napisał:

Ale nie chcę pobrań i tyle, mam do tego prawo.

Brak możliwości wysłania za pobraniem niestety mocno obniża wiarygodność oferty, taka prawda.

36 minut temu, Yedi napisał:

Pobranie ogarniasz tak - 2 wartosc wysyłki (z 50-60 pln) z góry na konto

Tak, bo ktoś Ci wpłaci w ciemno 50-60 zł :D Nawet były już takie oszustwa, że niby wysyłka za pobraniem, ale trzeba wpłacić zaliczkę na poczet kosztu przesyłki. I po wpłaceniu kontakt się urywał.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marjanoos napisał:

Brak możliwości wysłania za pobraniem niestety mocno obniża wiarygodność oferty, taka prawda.

Dlatego jest na Allegro, drożej o prowizję, masz problem z zaufaniem, bulisz, proste i przejrzyste  :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Mar_S napisał:

Na Furgonetka jestem spalony bo chcieli mnie naciąć na dopłatę do usługi, do teraz tam wisi -270 zł czy jakoś tak  :E 

Załóż konto na inną osobę :D

Możesz przybliżyć historię z tą dopłatą jeśli nie jest to tajemnica?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym, ale teraz taka konkurencja że mam wywalone, ostatnio korzystam z SendIt.  :) 

Ooo, to była cała batalia, nie dam głowy ale możliwe że Primo mi wtedy doradzał jak jeszcze tu bywał, ale możliwe też że to w innej sprawie było.  :E 
W każdym razie, sprzedałem bieżnię, koszt wysyłki był wysoki bo paczka spora, kurier przyjechał i zabrał bez zastrzeżeń.
A później się dowalili że gabaryt był znacznie większy niż deklarowany, zakładam że paczkę rozwalili i im wyszła ta waga gabarytowa dużo większa, kupujący też potwierdził że paczka w kiepskim stanie dotarła.
No i próbowali wymusić dopłatę, powołałem się na prawo przewozowe i ich olałem, odpuścili ale "dług" na koncie został.  :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Mar_S napisał:

Mógłbym, ale teraz taka konkurencja że mam wywalone, ostatnio korzystam z SendIt.  :) 

Ooo, to była cała batalia, nie dam głowy ale możliwe że Primo mi wtedy doradzał jak jeszcze tu bywał, ale możliwe też że to w innej sprawie było.  :E 
W każdym razie, sprzedałem bieżnię, koszt wysyłki był wysoki bo paczka spora, kurier przyjechał i zabrał bez zastrzeżeń.
A później się dowalili że gabaryt był znacznie większy niż deklarowany, zakładam że paczkę rozwalili i im wyszła ta waga gabarytowa dużo większa, kupujący też potwierdził że paczka w kiepskim stanie dotarła.
No i próbowali wymusić dopłatę, powołałem się na prawo przewozowe i ich olałem, odpuścili ale "dług" na koncie został.  :E 

No ja też z sendit od lat :)
Taka historia...słabo
 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Killer85 napisał:

No ja też z sendit od lat :)
Taka historia...słabo

Swoja drogą jeśli autor tematu boi się od Ciebie kupować to pozostaje mu allegro ale ja jak najbardziej polecam zakupy u Ciebie(robiłem Ci przelew na konto) :)

Też z właścicielem karty robilismy parę razy transkacje bezpośrednio przez forum, 0 problemów, transakcji parę i ja jako kupujący i sprzedający, wiec polecam, bo zastrzeżeń żadnych nie mam co do użytkownika :). Tez były transakcje na większe kwoty, bezpośrednio na konto bankowe pieniądze. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, novi napisał:

Też z właścicielem karty robilismy parę razy transkacje bezpośrednio przez forum, 0 problemów, transakcji parę i ja jako kupujący i sprzedający, wiec polecam, bo zastrzeżeń żadnych nie mam co do użytkownika :). Tez były transakcje na większe kwoty, bezpośrednio na konto bankowe pieniądze. 

Ja jednak pomyliłem sprzedających

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Furgonetka potrafi dowalić karę po paru miesiącach patrząc po opiniach w necie. Ba za samo owinięcie skreczem trzeba wybrać paczka niestandardowa z tego co pamiętam bo znów karę otrzymasz. Wymiary i wagę trzeba zawyżać bo lubią się czepiać tego. Kurier nie będzie nic tobie sprawdzał przy odbiorze przesyłki, ponieważ to jest dodatkowa płatna usługa. Raz skorzystałem z ich usługi bo klient się domagał i nigdy więcej.

Jeśli mam gdzieś nabić dodatkowo kary i mieć problemy to wolę u zaufanej osobie co pracuje w sklepie zostawić przesyłkę dla kuriera - punkt odbioru i nadania.

Co do poboru to osobiście preferuję odbiór osobisty, a jak ktoś się upiera przy wysyłce za pobraniem to tak jak kolega wyże minimum 50 zł przedpłaty. Raz napotkałem cwaniaka który po wysyłce postawił mi dodatkowe warunki... A mianowicie przesyłka musiała dotrzeć z środy na piątek najpóźniej i jeśli przesyłka będzie lekko uszkodzona to nawet nie będzie sprawdzał zawartości tylko po prostu przesyłki nie odbierze. Później jeszcze oznajmił mi że to mój problem bo się na to godziłem wysyłając za pobraniem... Cwaniak odebrał, ale napisał mi że nie było idealnie. Przesyłka zdążyła w ostatniej godzinie i stan był w miarę dobry. Przy przedpłacie 50 zł to kupujący liczy się ze stratą i jest znacznie większa szansa odbioru. Mimo wszystko i tak wolę odbiór osobisty.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z olx za taką kasę karta to tylko odbiór osobisty z możliwością przetestowania. Ja tak sprzedałem kilka dni temu 3060 Ti. Poszła z pocalowaniem ręki za ponad 4000 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...