Skocz do zawartości
naczelnik5

Acer Nitro XZ273ux - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

Rekomendowane odpowiedzi

Monitor zamówiony wczoraj

Jak wszystko pójdzie dobrze to powinienem go mieć jutro w domu. Sam wracam w sobotę wieczorem wiec w niedziele zdam raport ?

EDIT: Monitor prawdopodobnie będzie po weekendzie. Na ten moment nadal nie mam informacji ze został wysłany przez Acara

Edytowane przez koniu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się jeszcze udało dorwać w dobrych pieniądzach MSI G27CQ4
Co prawda 165hz, ale po użyciu kalibracji z rtrings i profilu ICC ma zauważalnie wydaje mi się, że jest fajniejszy obraz, jednak cięzko mi ocenić bo nie mam jak skalibrować poprawnie tego acera.. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, reQ_21 napisał:

mi się jeszcze udało dorwać w dobrych pieniądzach MSI G27CQ4
Co prawda 165hz, ale po użyciu kalibracji z rtrings i profilu ICC ma zauważalnie wydaje mi się, że jest fajniejszy obraz, jednak cięzko mi ocenić bo nie mam jak skalibrować poprawnie tego acera.. 

 

A jak smuzenie i blb w tym MSI w porownaniu do Acera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KW18vPo.jpg

maWn4HR.jpg


jest gorzej na MSI. + jeszcze trafiłem sztukę z bad pixelem :D
Ale mi to nie przeszkadza, on służy jako dodatkowy. Kupiłem nówkę za 999zł więc nie będę narzekał. Podczas normalnego użytkowania jest to nie widoczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, reQ_21 napisał:

KW18vPo.jpg

maWn4HR.jpg


jest gorzej na MSI. + jeszcze trafiłem sztukę z bad pixelem :D
Ale mi to nie przeszkadza, on służy jako dodatkowy. Kupiłem nówkę za 999zł więc nie będę narzekał. Podczas normalnego użytkowania jest to nie widoczne

No to faktycznie cena kozak. Na Acerze mam podobnie no moze troche lepiej to wyglada. Widac ze krzywusy chyba wszystkie sa łaciate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor dojechał. Testuje go dopiero 1h ale jest bardzo dobrze.

Gsync działa bez problemu. Na razie nie uświadczyłem migotania. (sprawdzałem w WoT, Wiedzmin3, Bannerlords, Stelaris, CP2077)

brak badpixeli

Podświetlenie standard jak na zakrzywiane model. Delikatne chmurki ale nic złego. Tradycyjny batman i kilka chmurek na górnej krawędzi. Nie widać w normalnym użytkowaniu. Nawet nie przeszkadza jak oglądam film  z ciemnymi pasami w ciemnym pokoju Później dam kilka zdjęć

Smużenie, jakie smużenie? Jest bardzo dobrze

 

Edytowane przez koniu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki. Ogolnie jestem na etapie kupna monitora ktory bede zabieral w delegacje pod PS5. Czy ten monitor ma funkcje downscallingu z 4k do swojej rozdzielczosci 1440p? Mysle o monitorze 4k@60fps lub 1440p@144hz bo w lapku mam matryce 144hz i jestem do niej juz przyzwyczajony, a tu widze ze fajna oferta jest za ten monitor, w dodatku jest w 240hz i chyba sie na niego pokusze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, koniu22 napisał:

Monitor dojechał. Testuje go dopiero 1h ale jest bardzo dobrze.

Gsync działa bez problemu. Na razie nie uświadczyłem migotania. (sprawdzałem w WoT, Wiedzmin3, Bannerlords, Stelaris, CP2077)

brak badpixeli

Podświetlenie standard jak na zakrzywiane model. Delikatne chmurki ale nic złego. Tradycyjny batman i kilka chmurek na górnej krawędzi. Nie widać w normalnym użytkowaniu. Nawet nie przeszkadza jak oglądam film  z ciemnymi pasami w ciemnym pokoju Później dam kilka zdjęć

Smużenie, jakie smużenie? Jest bardzo dobrze

 

U mnie gsync troche migotal ale to pewnie dlatego ze karta gtx 1060 generowala za malo fps i nastepowalo dublowanie klatek ( monitor ma chyba dosc wysoki prog fps do gsync). Moze juz jutro dotrze do mnie RTX 3060 wiec sprawdze jeszcze ten Gsync na mojej sztuce. Ogolnie mam podobne odczucia do Twoich. Decyzja o wymianie Aoc na Acera byla strzalem w 10. Jedynie to podswietlenie czasem sie rzuca w oczy np na czarnych planszach ladowania. Ale to sa sekundy wiec ogolnie to nie przeszkadza. U mnie tez brak badpixeli, biel jest rownomierna i czysta. Kolory spoko. Filmy w wysokiej rozdzialce brzytwa. Zakrzywienie na ktore tak wielu narzekalo jak dla mnie w grach na duzy plus. Monitor zdecydowanie godny polecenia, a w cenie po rabatach to miazga.Az dziwne ze jest o nim tak cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Rer napisał:

A ja mam pytanie z innej beczki. Ogolnie jestem na etapie kupna monitora ktory bede zabieral w delegacje pod PS5. Czy ten monitor ma funkcje downscallingu z 4k do swojej rozdzielczosci 1440p? Mysle o monitorze 4k@60fps lub 1440p@144hz bo w lapku mam matryce 144hz i jestem do niej juz przyzwyczajony, a tu widze ze fajna oferta jest za ten monitor, w dodatku jest w 240hz i chyba sie na niego pokusze. 

Nie mogę sprawdzić empirycznie bo nie mam konsoli ale w instrukcji nie ma ani słowa ze monitor akceptuje rozdzielczość 4k

7 godzin temu, naczelnik5 napisał:

U mnie gsync troche migotal ale to pewnie dlatego ze karta gtx 1060 generowala za malo fps i nastepowalo dublowanie klatek ( monitor ma chyba dosc wysoki prog fps do gsync). Moze juz jutro dotrze do mnie RTX 3060 wiec sprawdze jeszcze ten Gsync na mojej sztuce. Ogolnie mam podobne odczucia do Twoich. Decyzja o wymianie Aoc na Acera byla strzalem w 10. Jedynie to podswietlenie czasem sie rzuca w oczy np na czarnych planszach ladowania. Ale to sa sekundy wiec ogolnie to nie przeszkadza. U mnie tez brak badpixeli, biel jest rownomierna i czysta. Kolory spoko. Filmy w wysokiej rozdzialce brzytwa. Zakrzywienie na ktore tak wielu narzekalo jak dla mnie w grach na duzy plus. Monitor zdecydowanie godny polecenia, a w cenie po rabatach to miazga.Az dziwne ze jest o nim tak cicho.

Jedyne migotanie jaki obserwuje to gdy wchodzę np do menu i następuje chwilowa przycinka(spadek fps w okolice np 40fps) i błyśniecie ekranu. Spróbowałem to wyłapać kiedy się to dzieje i LFC startuje ok ~50Hz. Za szybko żeby wyłapać gołym okiem ale dzisiaj zainstaluje Nvidia Pendulum i sprawdzę dokładnie.. Ogólnie w grze jeśli utrzymujesz w miarę stabilne klatki i jesteś powyżej progu LFC to ekran nie migocze.  W CP2077 klatki skaczą mi pomiędzy 50-80fps i migotania nie miałem

W pozostałych grach które wymieniłem mam 120fps+ wiec problemu nie było. Zawsze można w menu nvidi wyłączyć g sync dla wybranej gry która mocno migocze . Ustawić limit fps dla niej np 60fps i puscic monitor na sztywne 240hz. Wyeliminuje to migotanie w 100% a i tak obraz bedzie płynny i bez zauważalnego tearingu

Edytowane przez koniu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, koniu22 napisał:

Nie mogę sprawdzić empirycznie bo nie mam konsoli ale w instrukcji nie ma ani słowa ze monitor akceptuje rozdzielczość 4k

 

Jeśli by ktoś miał możliwość sprawdzenia będę wdzięczny. 

btw. jego młodszy "brat" Acer Nitro VG271UP ma taką możliwość, jednak jest to monitor 1440p@144hz. Nie ukrywam, że kusi mnie te 240Hz. Ale nie mam pewności czy downscalling bedzie dzialac czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rer napisał:

Jeśli by ktoś miał możliwość sprawdzenia będę wdzięczny. 

btw. jego młodszy "brat" Acer Nitro VG271UP ma taką możliwość, jednak jest to monitor 1440p@144hz. Nie ukrywam, że kusi mnie te 240Hz. Ale nie mam pewności czy downscalling bedzie dzialac czy nie ?

Tez nie mam konsoli wiec chyba najlepiej wyslac maila z pytaniem do supportu Acera. O tym monitorze jest bardzo malo informacji w sieci, chyba malo osob go posiada wiec mysle ze u zrodla najszybciej uzyskasz odpowiedz

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, naczelnik5 napisał:

Tez nie mam konsoli wiec chyba najlepiej wyslac maila z pytaniem do supportu Acera. O tym monitorze jest bardzo malo informacji w sieci, chyba malo osob go posiada wiec mysle ze u zrodla najszybciej uzyskasz odpowiedz

1.png.19d75d31d6c9b2cb604842b89e39d783.png

 

No to trzeba czekac na odpowiedz od dzialu technicznego. Ciekaw jestem czy sami wiedzą :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie info

Wg CRU zakres VRR dla tego monitora to 40-240hz

LFC przy takim zakresie uruchamia się dokładnie przy 50fps i tedy następuje migniecie monitora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, koniu22 napisał:

Szybkie info

Wg CRU zakres VRR dla tego monitora to 40-240hz

LFC przy takim zakresie uruchamia się dokładnie przy 50fps i tedy następuje migniecie monitora

Musze sie temu przyjrzec bo wydaje mi sie ze u mnie LFC dzialalo nawet w granicach 60fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to podobnie jeśli chodzi o smużenie, ale jak na VA to i tak wygląda bardzo dobrze

Ja na szczęście przeszedłem już ufo test całego i gram w inne gry i tam nie zauważam smużenia ?

24 minuty temu, naczelnik5 napisał:

Musze sie temu przyjrzec bo wydaje mi sie ze u mnie LFC dzialalo nawet w granicach 60fps

Ja ustawie 50fps w teście to monitor w OSD pokazuje 100hz, przy 51Hz mam częstotliwość monitora 51Hz

EDIT: Jeśli monitor jest już w trybie LFC to ten tryb u mnie wyłączy się dopiero jak ustawie 52fps i musi minąć kilka sekund zanim taktowanie monitora się zmieni.

Edytowane przez koniu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2022 o 17:41, koniu22 napisał:

U mnie wygląda to podobnie jeśli chodzi o smużenie, ale jak na VA to i tak wygląda bardzo dobrze

Ja na szczęście przeszedłem już ufo test całego i gram w inne gry i tam nie zauważam smużenia ?

Ja ustawie 50fps w teście to monitor w OSD pokazuje 100hz, przy 51Hz mam częstotliwość monitora 51Hz

EDIT: Jeśli monitor jest już w trybie LFC to ten tryb u mnie wyłączy się dopiero jak ustawie 52fps i musi minąć kilka sekund zanim taktowanie monitora się zmieni.

Dobra na nowej karcie przetestowalem GSync w Tomb Raider i w God of War. Przedzial fps 60-70. Zadnego migotania wszystko pieknie sie synchronizuje. Jedynie mignie czasem na ekranach ladowania lub w menu gdzie fpsy szaleja jednak w czasie gry nic. W GoW by momenty gdzie fps lecial do ok 53-52 i dalej bylo dobrze nie zalaczalo sie LFC wiec miales racje. Slowem GSync na tym monitorze dziala podczas grania bez zarzutu powyzej 50fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cześć,  Składałem wczoraj znajomemu komputer. Z ważniejszych części: Mobo msi pro z790-p wifi Cpu i5 12600kf Gpu Gigabyte GeForce RTX 4060 Eagle OC 8GB GDDR6 Zasilacz Gigabyte P750GM Reszta chyba mało istotna. Po złożeniu wszystko śmigało. Windows się zainstalował, sterowniki do płyty głównej też. Niestety w trakcie instalacji sterowników do karty graficznej komputer się resetuje i już nie chce się włączyć. Wyskakuje naprawa systemu, która nic nie daje, ewentualnie można przywrócić system, to się włącza. I tak w kółko. Zrobiłem update biosu płyty głównej, bez zmian. Sprawdzałem CPU i ram jakimiś programami do sprawdzania, temperatury są super, nie wywala żadnych błędów. Ale gdy tylko instaluję sterowniki do GPU, następuje śmierć  Mam już zero pomysłów o co może chodzić. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem?   
    • Ostatni duży patch był jeszcze w styczniu, od tamtego czasu cisza, a jak pojawił się jakiś patch z pierdołami. Ta gra jest martwa.
    • Już jak tak się bawimy to skoro jesteś tylko pilotem, to Twoim zadaniem jest wyłącznie latanie, sprawy techniczne, rejestracja lotu itd. realizuje ktoś inny. Natomiast operator drona to osoba, która odpowiada również za całą techniczno-organizacyjną otoczkę lotu dronem   Dlatego napisałem, żebyś przeczytał ze zrozumieniem, bo wszystkie przywołane przepisy i to co wielokrotnie pisałem o tym właśnie mówią, że latać możesz, ale równie dobrze może się to wiązać z konsekwencjami od osób, których prywatność możesz naruszyć wykonywaniem swoich czynności... A czy kręcąc z chodnika kamerą mieliby podgląd na to jak wyglądają działania na całej posesji?
    • Kiedyś jak zacząłem chodzić na siłownię w wieku 17 lat to jak widziałem typów co mieli po 30 lat to od razu myślałem, Jezu co za stary dziad, że to się jeszcze rusza.
    • Ale kim przeprowadzą tę ofensywe? Nie spotkałem się z opiniami analityków żeby mieli jakieś wolne niezagospodarowane wojska w tym momencie. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...