Skocz do zawartości
JeRRy_F3D

NFT - jestem boomerem!

Rekomendowane odpowiedzi

No nie ogarniam.
Czas się ziemią nacierać...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmiku nie będę włączać, ale zapytam: z czym jest problem? To taka próba stworzenia "unikalnej, jednostkowej" porcji danych cyfrowych, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w ten deseń. Kupujesz cyfrowy "akt własności" cyfrowego obrazka który każdy może mieć na swoim komputerze.

Generalnie z potencjalem ale na chwile obecna wykorzystywane do tworzenia glupich pixelowych obrazkow za ktore ludzie potrafia zaplacic ogromne pieniadze a ktore niedlugo prawdopodobnie nie beda mialy wiekszej wartosci bo zwyczajnie bedzie modne cos innego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak głupie że zabawne :E

Edytowane przez kadajo
  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już myślę że nic głupszego nie wymyślą, nie zobaczę, nadchodzi kolejny dzień :lol2:

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie chce się z nikogo nabijac ale zobaczcie jak dzis młodzież jest zmasakrowana intelektualnie kupując takie bzdury :E

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, na tym forum to chyba wszystko nowe jest głupie i trzeba z tego się nabijać.

Pomyślmy chwilę...

Coraz więcej wytworów intelektualnych obecnie istnieje jedynie w formie cyfrowej, banalnej do wielokrotnego kopiowania - a jedną z cech przypisywanych np. sztuce jest jej unikalność, wyjątkowość jednego egzemplarza.

Skoro nie da się utrzymać liczby kopii jakiegoś cyfrowego pliku na poziomie jeden, to może chociaż uda się "oznaczyć" jedną kopię jako "tę właściwą" poprzez to całe szuru buru z nft - czyli to taka próba stworzenia idei "posiadania" "oryginału" danych cyfrowych.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale szanujmy się może trochę. Mówimy o cyfrowych dobrach, a nie fizycznych. Przecież to jest jakiś totalny idiotyzm. 

  • Like 5
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, jagular napisał:

Coraz więcej wytworów intelektualnych obecnie istnieje jedynie w formie cyfrowej, banalnej do wielokrotnego kopiowania - a jedną z cech przypisywanych np. sztuce jest jej unikalność, wyjątkowość jednego egzemplarza.

 

I jak sie to ma do skórek i innego gówna w grach? Teraz kupisz tą swóją super unikalną skórke, którą notabene kupią tysiące innych osób a za 2 lata wyciągną wtyczkę z serwerów, zajebista inwestycja :E 

Jedyne co Ci wyjątkowego zostanie, to numer zamówienia w mailu i billingu w banku jak pobiorą mamone. Robią ludziom wodę z mózgu byleby tylko zarobić, a szczególnie młodzi łykają to jak pelikany. Niech każdy robi z kasą co chce, może nawet tyłek podcierać, niestety takie coś ma zły wpływ na całą branże. 

Edytowane przez joloxx9
  • Like 2
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dalej nie rozumiecie...

Mamy 2022 rok, podchodzicie do spraw jakby był jakiś 1999, do tego widzę że horyzont ograniczony do gierek.

Powtarzając się: coraz więcej treści, o różnej, nazwijmy to, wartości, istnieje jedynie w formie cyfrowej. Ta cała zabawa to próba stworzenia systemu "posiadania" czegoś, co z definicji może istnieć w nieskończonej ilości kopii, a więc próba stworzenia "pierwszej"/"oryginalnej" kopii tego czegoś.

Czy jest to super udana próba? Ciężko powiedzieć, bo nie ma zbytnio z czym porównywać (no, może poza jakimiś tradycyjnymi systemami zapisu praw własności, które nie działają, również) :E Można co najwyżej założyć, że kiedyś to zostanie zrobione lepiej na podstawie doświadczeń z teraz.

Czy ogranicza się jedynie do "godnych uwagi" plików? A dlaczego miałaby? :E

Czy nie dochodzi do prób czystej spekulacji, kombinactwa? A dlaczego miałoby nie dochodzić? :E Bądźmy dorośli, życie kręci się wokół pieniędzy, emocji, rucha*ia, pieniędzy.

W ogóle trochę zastanawiające jest to, w jakim kierunku idzie ta dyskusja w kontekście, że jesteśmy na forum komputerowym.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieprzyć ten system posiadania. Cofnijcie mnie do czasów gdzie nie było zombiaków ze smartfonami, bez memów i całego tego internetowego gówna. Cały czas wymyślają jakieś debilizmy, a ludzie to jeszcze bronią.

  • Like 2
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

Ja tam nie chce się z nikogo nabijac ale zobaczcie jak dzis młodzież jest zmasakrowana intelektualnie kupując takie bzdury :E

Jedni kupują, a inni je tworzą :) Mój 13 letni syn zaczął publikować pierwszą serię NFT z papugami. Ciekawe, czy ktoś kiedyś coś z tej kolekcji kupi. Dopinguję go bo się chłopak rozwija nawet jak nic nie sprzeda :D

Co do samego NFT to uważam, że kiedyś to może być bardzo duży i płynny rynek przedmiotów w grach RPG. Duzi wydawcy już planują wprowadzenie NFT do gier. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mieliśmy rynek przedmiotów w Diablo 3, wszyscy wiedzą jak się to skończyło. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, ditmd napisał:

Pieprzyć ten system posiadania. Cofnijcie mnie do czasów gdzie nie było zombiaków ze smartfonami, bez memów i całego tego internetowego gówna. Cały czas wymyślają jakieś debilizmy, a ludzie to jeszcze bronią.

Ależ przecież nikt cię nie musi cofać. Sam możesz się cofnąć w cokolwiek, co zechcesz :)

Łączysz kilka oddzielnych tematów, ale tak ogólnie to chyba nie będziemy oczekiwać, że to już, że nic się na świecie nie pojawi nowego i teraz już będzie zawsze tak, jak było do tej pory, co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ditmd napisał:

Już mieliśmy rynek przedmiotów w Diablo 3, wszyscy wiedzą jak się to skończyło. 

Przedmioty kosmetyczne NFT oparte na blockchain to może być ciekawy pomysł. Przynajmniej jak coś Ci się znudzi to sobie odsprzedaż za prawdziwą kasę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xtn napisał:

Przedmioty kosmetyczne NFT oparte na blockchain to może być ciekawy pomysł. Przynajmniej jak coś Ci się znudzi to sobie odsprzedaż za prawdziwą kasę. 

Po 50-100 latach tego nie sprzedaż jak fizycznych przedmiotów, bo nikt ci nie da tyle lat gwarancji że jego gra będzie na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Stjepan666 napisał:

Po 50-100 latach tego nie sprzedaż jak fizycznych przedmiotów, bo nikt ci nie da tyle lat gwarancji że jego gra będzie na rynku.

Jest bum bo jest to nowe, widzę co biektorzy robią. Kupuja obrazki za 0.5 eth i wystawiają je za 5. Sztucznie windują cenę, a za parę miesięcy będzie oj oj wtopa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NFT służy do tego samego, co fizyczne dzieła sztuki

Kto inny dorobi się na dzieciarni, co kupuje te pikselowe cyberpunki za 0,5 eth jako inwestycję.

Jednak sama technologia NFT w przyszłości może zastąpić lub odwzorować cyfrowo m.in. akt notarialny pod warunkiem, że będzie to bezpieczne. Zabezpieczenia DRM być może też.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stjepan666 napisał:

Po 50-100 latach tego nie sprzedaż jak fizycznych przedmiotów, bo nikt ci nie da tyle lat gwarancji że jego gra będzie na rynku.

Acha. Chcesz sprzedawać fizyczne skórki z gier za 50-100 lat? Stefek, zejdź na ziemię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kadajo napisał:

Ale szanujmy się może trochę. Mówimy o cyfrowych dobrach, a nie fizycznych. Przecież to jest jakiś totalny idiotyzm. 

Tak samo jak edycje premium i kolorowe skiny do gierek multi? Zgoda :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No serio, rozumiem kupować muzykę cyfrowo czy filmy, nawet e-booki, ale jakieś pierdoły w grach i jeszcze udawać ze to kolekcjonerstwo... Nie, nikt mnie nie przekona ze to ma sens. :)

Wiem ze dzieciaki to dzieciaki ale... serio rodzicu edukuj je, nie pozwalaj żeby chłonęły bezkrytycznie ta dzisiejszą papke jaka się im serwuje bo potem nie będą umiały racjonalnie same funkcjonować.

Edytowane przez kadajo
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten filmik, koleś zarabia na NFT, ale mam wrażenie, że przez cały cały czas ma taka minę, jakby chciał parsknąć ''no nie wierzę, że są debile, które ode mnie to kupują !''

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xtn napisał:

Przedmioty kosmetyczne NFT oparte na blockchain to może być ciekawy pomysł. Przynajmniej jak coś Ci się znudzi to sobie odsprzedaż za prawdziwą kasę. 

A po co do tego zaprzęgać NFT? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zacznijcie zarabiać na NFT tak jak ten koleś? Będąc na dole łańcucha, zarobicie grosze lub stracicie. Dzisiaj najbardziej opłaca się uczyć innych i sprzedawać szkolenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kadajo napisał:

Ale szanujmy się może trochę. Mówimy o cyfrowych dobrach, a nie fizycznych. Przecież to jest jakiś totalny idiotyzm. 

A ja, najpierw przecierałem oczy ze zdumienia, później rechotałem, a na koniec podrapałem się po tupecie i... to wcale głupie nie jest, tylko mocno wykracza poza ramy NASZEGO myślenia / pojmowania świata, nawyków i przyzwyczajeń. Poczucia wartości.
To temat na doktorat IMO.

Przecież WSZYSTKO, cokolwiek ma dla nas wartość, ma ją bez wyjątku poprzez umowność tejże wartości. Ludzie potrafiliby zabić całe wioski dla pozyskania - np. - diamentu wielkości jaja, bo ktoś kiedyś uznał, że to jest rzadkie, unikalne, drogie. Ale na ten sam leżący (kamień) diament w świecie niecywilizowanym, jakiś odcięty od cywilizacji i pozbawiony "wiedzy" o wartości tego przedmiotu dzikus, odlałby się ciepłym moczem, kopnął albo udekorowałby sobie wejście do chałupy pod dachem z krowiego placka. ZERO kultu "tego przedmiotu", zero poczucia jego wartości, ot - dla niego zwykły kamyk.

Myślę, że to NFT jest dla nas właśnie "niczym",  a nowe pokolenia mogą zabijać (!) by pozyskać taką "wartościową" rzecz (w ich postrzeganiu).
Przecież dziś zabija się ludzi, napada na konwoje i banki, naraża życie dla... papierków (?!?).
Heloł! ;)

W sumie wątek heheszki założyłem, ale od strony psychologiczno-ekonomicznej... ciekawy temat IMO. ;)

  

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...