Skocz do zawartości
JeRRy_F3D

NFT - jestem boomerem!

Rekomendowane odpowiedzi

Tak.

Towar – produkt pracy ludzkiej, który jest przeznaczony do sprzedaży. Pojęcie to obejmuje dobra konsumpcyjne i produkcyjne.

Dobra – wszystkie środki, które mogą być wykorzystane, bezpośrednio lub pośrednio, do zaspokojenia potrzeb ludzkich.
Proces zużywania nabytych dóbr w celu zaspokojenia potrzeb nazywa się konsumpcją.
Przykładem dobra może być samochód, działka budowlana, chleb, praca naukowa, seans filmowy, program komputerowy, energia elektryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jagular napisał:

Z którymi konkretnie ludźmi? ;)

Poza tym, jakie "nic"? Kupujesz prawa do czegoś tam, sprzedajesz prawa do czegoś tam. Spekulacja. Podobna być może do np. kupowania trafnego obstawienia prawdopodobieństwa, że cena rudy glinu za 2 lata będzie powyżej $XX, a nikt tutaj beki z tego nie ma...

Jakie prawa? Żadnych praw nie masz posiadając NFT xD  Masz prawo do pochwalenia się, że zapłaciłeś kupę kasy za odnośnik do jakiegoś obrazka, a obrazek nie jest twój, a nie daj boże hosting padnie albo ktoś usunie pliczek to będziesz miał NFT 404 not found XD

Na prawdę "kupowanie od samego siebie" jest dla ciebie aż tak dziwne? Sprzedam sam sobie nic nie warte nft najpierw za 1 eth, potem za 3 eth, potem za 10 eth, jakiś frajer zobaczy historię sprzedaży że ktoś to kupił za 10 eth i kupi bezwartościowy śmieć bo myśli że to ma jakąkolwiek wartość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kadajo napisał:

Tak.

Towar – produkt pracy ludzkiej, który jest przeznaczony do sprzedaży. Pojęcie to obejmuje dobra konsumpcyjne i produkcyjne.

Dobra – wszystkie środki, które mogą być wykorzystane, bezpośrednio lub pośrednio, do zaspokojenia potrzeb ludzkich.
Proces zużywania nabytych dóbr w celu zaspokojenia potrzeb nazywa się konsumpcją.
Przykładem dobra może być samochód, działka budowlana, chleb, praca naukowa, seans filmowy, program komputerowy, energia elektryczna.

Aby na pewno? :>
Z tego, co napisałeś, wynika że: wszystkie dobra to towary, a dobra mogą być niematerialne.

3 godziny temu, r61n2e napisał:

Jakie prawa? Żadnych praw nie masz posiadając NFT xD  Masz prawo do pochwalenia się, że zapłaciłeś kupę kasy za odnośnik do jakiegoś obrazka, a obrazek nie jest twój, a nie daj boże hosting padnie albo ktoś usunie pliczek to będziesz miał NFT 404 not found XD

Na prawdę "kupowanie od samego siebie" jest dla ciebie aż tak dziwne? Sprzedam sam sobie nic nie warte nft najpierw za 1 eth, potem za 3 eth, potem za 10 eth, jakiś frajer zobaczy historię sprzedaży że ktoś to kupił za 10 eth i kupi bezwartościowy śmieć bo myśli że to ma jakąkolwiek wartość 

Najlepiej by było, gdybyś wszedł na jakąś giełdę NFT, a potem do mnie wrócił. Nie chce mi się pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli padnie hosting, gdzie dany NFT jest trzymany, to czy nie można go potem sprzedać na innym? Nie wiem, czy takie coś jest obecnie możliwe, ale w blockchainie jest zapisany twórca kontraktu, ile jest kopii i kto je posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, WebCM napisał:

Jeśli padnie hosting, gdzie dany NFT jest trzymany, to czy nie można go potem sprzedać na innym? Nie wiem, czy takie coś jest obecnie możliwe, ale w blockchainie jest zapisany twórca kontraktu, ile jest kopii i kto je posiada.

Można, bo to co kupujesz to nie jest to co widzisz, tylko link do tego prowadzący. Już tak padały NFT i ciągle padają xD Jak padnie ci link do twojego nft i ktoś wykupi link i wrzuci tam zdjęcie kupy słonia będziesz miał link prowadzący do zdjęcia kupy słonia, które nawet nie jest twoje. Już były scamy gdzie twórcy NFT po wyprzedaniu zamieniali to co sprzedali na zdjecie dywanu, nawiązując do "rugpull" i znikając z kasą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2022 o 21:15, JeRRy_F3D napisał:

No nie ogarniam.
Czas się ziemią nacierać...

 

 

Wyobraź sobie małżeństwo, każdy może bzykać Twoją żonę i nic nie możesz z tym zrobić, a Ty jako jedyny masz akt małżeństwa. I to jest właśnie NFT.:terefere:

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mudżahedin napisał:

Wyobraź sobie małżeństwo, każdy może bzykać Twoją żonę i nic nie możesz z tym zrobić, a Ty jako jedyny masz akt małżeństwa. I to jest właśnie NFT.:terefere:

Żona też nic z tym nie może zrobić ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NFT?

Perpetum mobile do prania brudnej kasy tylko trochę trzeba było zainwestować w leszczowe pranie mózgów

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.eurogamer.pl/articles/2022-01-28-ubisoft-jest-sfrustrowany-ze-gracze-nie-rozumieja-zalet-nft?

Cytat

- Moim zdaniem gracze nie rozumieją, co może im zaoferować wtórny rynek cyfrowy. Na razie, z powodu obecnej sytuacji i kontekstu, ich zdaniem NFT po pierwsze rujnują planetę, a po drugie służą spekulacji - wyjaśnia Pouard.

- Ale my widzimy dalszy horyzont, a ten oferuje graczom możliwość odsprzedania przedmiotów, których już nie potrzebują, czy po zakończeniu gry. To wszystko jest więc dla graczy, jest dla nich bardzo korzystne. Ale na razie tego nie rozumieją.

- To także część większych zmian w świecie gier. Przejście z jednego systemu ekonomii na inny nie jest łatwym zadaniem. Trzeba zmienić wiele przyzwyczajeń i utrwalonych przekonać. Wiemy, że to wymaga czasu.

Co oni myśleli, że co, niech spadają z tym gównem na drzewo, prawdziwa Ubikacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stjepan666Może ja czegoś nie rozumiem, ale czym to się różni od dzisiejszych i widocznych dla wszystkich jakichś skórek broni czy odznak? Ja w takie gry nie gram, ale to chyba nie jest nowe zjawisko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skórka czy odznaka ma więcej sensu niż NFT bo można ją jakoś wykorzystać w tej grze do której została wymyślona. A co ze zdjęciem małpy zrobisz ? Albo jakiegoś krzaka na pustyni ? Można by powiedzieć ze to jakaś ewolucja ale tak głupia i naiwna ze dziwi mnie ze wszyscy się z tego nie śmieją. A wygląda na to ze śmieją się tylko ci co rozumieją jak porąbany jest to pomysł, a nie śmieją się ci co widza w tym wyzysk naiwnych.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kadajo napisał:

Skórka czy odznaka ma więcej sensu niż NFT bo można ją jakoś wykorzystać w tej grze do której została wymyślona. A co ze zdjęciem małpy zrobisz ? Albo jakiegoś krzaka na pustyni ? Można by powiedzieć ze to jakaś ewolucja ale tak głupia i naiwna ze dziwi mnie ze wszyscy się z tego nie śmieją. A wygląda na to ze śmieją się tylko ci co rozumieją jak porąbany jest to pomysł, a nie śmieją się ci co widza w tym wyzysk naiwnych.

Czyli to nawet nie jest w grze widoczne dla innych graczy ? No to rzeczywiście paradne. 

Dzięki za info. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no w grze jest, ale mowie o takim NFT poza gra. Chociaż w grach chodzi o to ze np. będzie skorka z numerem 12 i będzie moja a ty będziesz miał ta sama skórkę tylko z numerem 13 i będzie twoja, tylko ze one już nie są takie same bo moja ma nr 12 a twoja  nr 13.... :hahaha:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli na początku źle zrozumiałem. Iak racja, to bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny sposób na wyciągnięcie kasy, byłbym neutralny gdyby nie to, że korzysta z blockchain, czyli marnuje energię której nie mamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 NFT czyli po prostu dobrze zabezpieczone metadane. Bardzo niszowe rozwiązanie, przydatne np. do sprzedaży stocków jako unikalnych kopii tych samych zdjęć. Wciskanie tego do gier wygląda na głupotę - po co skoro wszystkie dane są na serwerach producenta ? Czym to się rózni od Item ID i dlaczego tu potrzebny blockchain ?

Cały pozostały hype to nic innego jak czysta spekulacja i naganianie na jakieś produkty inwestycyjne ( tudzież piramidy ). Nihil novi

Edytowane przez bigovsky
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2022 o 19:18, Stjepan666 napisał:

https://www.eurogamer.pl/articles/2022-01-28-ubisoft-jest-sfrustrowany-ze-gracze-nie-rozumieja-zalet-nft?

Co oni myśleli, że co, niech spadają z tym gównem na drzewo, prawdziwa Ubikacja.

Omijam gry Ubi, omijam gry gdzie narzucany jest wręcz system P2W czy lootboxy. Taa teraz to się na pewno na NFT rzucę!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja...wszyscy omijają Ubi-gierki, śmieją się z nich, nie chcą lootboxów...a jak tam zyski Ubisoftu i innych producentów gier z lootboxami, cooo? :>

W grach NFT może się przyjać, bo ludzie mają mocny instynkt posiadania czegoś unikalnego. Można go przenieść na unikalny element w grze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Mr.Spock napisał:

Coraz częściej są mody żeby edytować postać czy skóry, nie widzę sensu kiedy można sobie samemu zrobić unikat w grze.

Tu chodzi o to, że ten unikat będzie faktycznie "unikalny". Moda może każdy wgrać, a NFT jest niepodrabialne.

Ja tego nie rozumiem i dla mnie to wywalenie pieniędzy w błoto, ale widocznie są osoby które się tym podniecają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, jagular napisał:

Tja...wszyscy omijają Ubi-gierki, śmieją się z nich, nie chcą lootboxów...a jak tam zyski Ubisoftu i innych producentów gier z lootboxami, cooo? :>

Ja nie jestem "wszyscy", niestety jestem w mniejszości więc jest jak jest w branży gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zmierzam: liczy się trend. Jednostki mogą narzekać, nic z tego nie będzie wynikało. Ludzie generalnie narzekają, zwłaszcza ci nad Wisłą :P, a rzeczywistość jest taka, że rynek o coraz większej wartości (rynek gier chyba już na stałe jest więcej warty, niż np. rynek filmów hollywuuud?) dalej dąży do zwiększenia tych zysków i wchłonięcia nowych metod na zwiększenie tych zysków.
Rzeczywistość, w której się znajdujemy, nie jest finalnym etapem rozwoju rynku. Rynek gier się zmieniał do tej pory i będzie się zmieniał w najbliższej, a także dalekiej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu się zgadzam, jako ogół to już leci z rozpędu wiele głupot ale dalej jako jednostki możemy coś lubić lub nie. Tak samo jak z krypto, jeden robi na tym $$$, drugi jest przeciw, trzeci ma to w dupie.

Niemniej na razie to spekluacja, kup, potem może coś zarobisz, może będziesz posiadał coś unikatowego, może coś tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...