Skocz do zawartości
sixzi

Przerywanie połączenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż mam bardzo dziwny problem z internetem. Podczas normalnego użytkowania potrafi nagle jakby stracić połączenie ale nie tak że pokazuje że nie ma internetu tylko tak że w żadnej aplikacji nie ma oprócz np. discorda. Przeglądarka, gry, steam itp. pokazują że nie ma internetu a w tym czasie normalnie siedzę na discordzie bez żadnych lagów. Również w tym samym czasie nie działa internet na telefonie. Miał ktoś może taki problem i wie czy coś trzeba w routerze ustawić czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer masz po kablu czy WiFi? Jaką masz konfigurację sieciową, jakich DNS używasz (ipconfig /all), jaki router, jak dostarczany masz internet (kabel, światłowód, linia telefoniczna, radiolinia)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Qwinto napisał:

Komputer masz po kablu czy WiFi? Jaką masz konfigurację sieciową, jakich DNS używasz (ipconfig /all), jaki router, jak dostarczany masz internet (kabel, światłowód, linia telefoniczna, radiolinia)?

Komputer po kablu. DNSy automatyczne, router HUAWEI B535, router na karte SIM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sixzi napisał:

Komputer po kablu. DNSy automatyczne, router HUAWEI B535, router na karte SIM

Mi to wygląda na jakieś problemy z routerem/DNS operatora/samym internetem. Pada IPv4, ale Discord np. utrzymuje połączenie po IPv6. Pewnie jakby wyłączyć IPv6 na kompie, to będzie padało wszystko. Jak to naprawić, to nie wiem. Można ustawić lokalnie swoje DNS (1.1.1.1 czy 8.8.8.8 od Googla), można zmienić router. Sprawdź te DNSy na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Qwinto napisał:

Mi to wygląda na jakieś problemy z routerem/DNS operatora/samym internetem. Pada IPv4, ale Discord np. utrzymuje połączenie po IPv6. Pewnie jakby wyłączyć IPv6 na kompie, to będzie padało wszystko. Jak to naprawić, to nie wiem. Można ustawić lokalnie swoje DNS (1.1.1.1 czy 8.8.8.8 od Googla), można zmienić router. Sprawdź te DNSy na początek.

To samo mi właśnie na innym forum polecili. Zmieniłem DNSy na googla i teraz czekam na rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...