Skocz do zawartości
MrKetiw

Zmiana z AM4 na LGA 1700 ? R5 3600 na i5 12600K

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro sprzęt poszedł to MSI PRO Z690A DDR4 + 12600K/KF i po problemie ;) 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zawsze rozwala, że procek przy wyższych rozdziałkach nie ma znaczenia. W 1440p wykręcona 10600K i 11600K powodowała lekkie dropy przy RTX 3080. Oczywiście mowa o miejscach procesorowych, ale nie można udawać, że takie sytuacje nie mają miejsca. W 4K to poza wspomniamym Cyberpunku to chyba największy kataklizm miałem w Kingdom Come Deliverence. Pod koniec gry były już sporo bitew to nie było przebacz fps leciał konkretnie w dół :E.

Edytowane przez Hero586
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że umówmy się, jak ktoś ma 3070/3080 to na pewno nie gra w 1080p szanujmy się :) W 1440p te różnice są znacząco mniejsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MrKetiw napisał:

Tylko że umówmy się, jak ktoś ma 3070/3080 to na pewno nie gra w 1080p szanujmy się :) W 1440p te różnice są znacząco mniejsze. 

Owszem, gra?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bottleneck na Ryzenie 3600 to i w 4K można doświadczyć.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Doamdor napisał:

Bottleneck na Ryzenie 3600 to i w 4K można doświadczyć.

 

 

Co tylko potwierdza ze jesli cpu ogranicza w 1080 to tak samo moze w 4k, wystarczy zapakowac odp mocne gpu ale min fps bedzie lezal wszedzie. Dla wiekszosci ludzi ograniczenie przez cpu konczy sie wtedy kiedy widza tylko gpu used 99%. Pod uwage trzeba tez wziasc fakt ze pewnie 90% ludz na pc nie gra z OSD, czasem nawet bez licznika fps, a ten kto ma licznik to sredni fps go zadowala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zmieniać to na tanią lga 1700 i 12600kf, do tego ram 3600 gear 1, cl minimum 16

Nie kupuj 12400f jeśli masz coś pokroju r5 3600/ 5600, i7 8700K. Szkoda czasu na takie zmiany.

 

W dniu 15.01.2022 o 11:33, Hero586 napisał:

Też mnie to zawsze rozwala, że procek przy wyższych rozdziałkach nie ma znaczenia. W 1440p wykręcona 10600K i 11600K powodowała lekkie dropy przy RTX 3080. Oczywiście mowa o miejscach procesorowych, ale nie można udawać, że takie sytuacje nie mają miejsca. W 4K to poza wspomniamym Cyberpunku to chyba największy kataklizm miałem w Kingdom Come Deliverence. Pod koniec gry były już sporo bitew to nie było przebacz fps leciał konkretnie w dół :E.

Nie sama rozdziałka jest ważna. Ale też prawa jest taka że mało kto wsadza sobie rtx3080 by tylko w gierkę popykać. (przy aktualnych cenach)

Więc często pada hasło dla samej rozdzielczości.

Edytowane przez kogut199109
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kogut199109 napisał:

Jak już zmieniać to na tanią lga 1700 i 12600kf, do tego ram 3600 gear 1, cl minimum 16

Nie kupuj 12400f jeśli masz coś pokroju r5 3600/ 5600, i7 8700K. Szkoda czasu na takie zmiany.

Jestem identycznego zdania, jak skakać to na 12600KF i mieć spokój w kwestii CPU na dłużej, niż bawić się w półśrodki w postaci 12400F.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym również i5 12600K/F, do tego tania Z690 DD4, np Gigabyte UD, który jest za 599 na promce w x-kom. Ram b-die i dociśnięcie timingów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Saren7 napisał:

Wybrałbym również i5 12600K/F, do tego tania Z690 DD4, np Gigabyte UD, który jest za 599 na promce w x-kom.

Może dali "jedną sztukę" w takiej cenie, bo teraz wyświetla się 939zł.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kyle_PL napisał:

Może dali "jedną sztukę" w takiej cenie, bo teraz wyświetla się 939zł.

Trzeba wejść z formularza promocji i wprowadzić wskazany kod obniżający cenę.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2022 o 12:09, MrKetiw napisał:

Tylko że umówmy się, jak ktoś ma 3070/3080 to na pewno nie gra w 1080p szanujmy się :) W 1440p te różnice są znacząco mniejsze. 

W przypadku popsiadania RTX3070/380 ti i w 1440p juz mocno ogranicza w grach i miejscach procesorowych. Dzis takie 3080 jest mocne do 1440p i wykazuje roznice cpu, jak wyjda RTX 40XX, kotre maja byc do 2x wydajniejsze to dopeiro beda botelnecki w 1440p a dzis juz nawet w 4k pojawiaja sie.Ja R3600 nawet bym nie wsadzil do 3060ti w 1440p bo gram glownie w Multi dlatego niezealznie jakie mam gpu to cpu dla mnie jest wiekszym priorytetem.

RTX 3080 + R3600. Far Cry. Tomb Raider, GHost Recon.

Brak opisu.

 

Brak opisu.

Brak opisu.

14 godzin temu, Saren7 napisał:

Wybrałbym również i5 12600K/F, do tego tania Z690 DD4, np Gigabyte UD, który jest za 599 na promce w x-kom. Ram b-die i dociśnięcie timingów.

Na promo jest GB pod DDR5 ;)

No i obecnie GB pod Z690 to starszny syf jesli chodzi i przygody z ramem wiec omijac.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw RTX4090 ... ale jego CENY, sam należę do tej grupy która swojego RTX3090 kupiła za 8500zł i to już twierdziłem, że była przesada bo 2080Ti kosztował 5000zł a 1080Ti ze 3000-3500zł, więc nie wiem dla kogo oni te RTX40xx wypuszczą jak karta graficzna to koszt samochodu.

A co do GB Z690 - to biosy są już popoprawiane, ostatnie 2 aktualizacje tylko i wyłącznie chyba tego dotyczyły - ale fakt, ja swoją płytę musiałem awaryjnie flashować przez pendrive i Q-Flash Plus bo ni hu hu nie wstawała tylko bootloop z kodem 54 czyli pamięci... Ale po reflashu biosu jest wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi Jak u ciebie wyglada teraz OC ramu?? Poprawili juz bios?

4 minuty temu, _File_ napisał:

Jestem ciekaw RTX4090 ... ale jego CENY, sam należę do tej grupy która swojego RTX3090 kupiła za 8500zł i to już twierdziłem, że była przesada bo 2080Ti kosztował 5000zł a 1080Ti ze 3000-3500zł, więc nie wiem dla kogo oni te RTX40xx wypuszczą jak karta graficzna to koszt samochodu.

Wszystko zalezy do krypto, do tego nvidia bedzie produkowac Ampere u Samsunga i Ada Lovelace w TSMC i dojdzie do tego Intel jak trzeci gracz na rynku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech już to crypto zleci -90% bo to już absurd zaczyna być ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Phoenixsuple napisał:

@novi Jak u ciebie wyglada teraz OC ramu?? Poprawili juz bios?

Na razie siedzę na ostatnim biosie tzn F6 , niestety bdie 2x16 nie ma stabilności powyżej 3200mhz , 2x8gb bdie mam tymczasowo 3800cl15 cr1 g1, ale jeszcze nie dociśnięte do podłogi, nie chce mi się rzeźbić, żeby za chwilę zaktualizować bios i lecieć wszystko od nowa. Mam tylko najważniejsze timingi i suby ręcznie, reszta auto . 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało się kupić na promce w xkom Z690 Asusa Prime z WiFi za 899 zł co uważam że w miarę dobra cena jak na dzisiejsze chore czasy. do tego zamówiony i5 12600K. Czy po zmianie platformy z AMD na Intela musiałbym zrobić formata czy niekoniecznie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, MrKetiw napisał:

Dobra udało się kupić na promce w xkom Z690 Asusa Prime z WiFi za 899 zł co uważam że w miarę dobra cena jak na dzisiejsze chore czasy. do tego zamówiony i5 12600K. Czy po zmianie platformy z AMD na Intela musiałbym zrobić formata czy niekoniecznie ? 

Ja mam bez formata, w dodatku win11 , raczej nie ma żadnych jazd z tego powodu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, novi napisał:

Ja mam bez formata, w dodatku win11 , raczej nie ma żadnych jazd z tego powodu. 

A przesiadałeś się z AMD na Intela czy z Intela na Intela ? Też mam teraz Win 11. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MrKetiw napisał:

A przesiadałeś się z AMD na Intela czy z Intela na Intela ? Też mam teraz Win 11. 

Z 5900x+b550 na 12600k+z690 . 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przesiadce z 5600X + B550 na 12600kf + Z690 system (W11) wstał bez problemu, ale za cholerę nie chciał się aktywować. Dopiero po formacie bez problemu to zrobił (oczywiście na tym samym kluczu).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MrKetiw napisał:

Dobra udało się kupić na promce w xkom Z690 Asusa Prime z WiFi za 899 zł co uważam że w miarę dobra cena jak na dzisiejsze chore czasy. do tego zamówiony i5 12600K. Czy po zmianie platformy z AMD na Intela musiałbym zrobić formata czy niekoniecznie ? 

Też się zastanawiałem czy nie brać tych tanich Z690 ale jednak zdecydowałem się kupić na promocji  za ok 500zł B660 Tomahawk WIFi + do tego 12600K

3 godziny temu, novi napisał:

Na razie siedzę na ostatnim biosie tzn F6 , niestety bdie 2x16 nie ma stabilności powyżej 3200mhz , 2x8gb bdie mam tymczasowo 3800cl15 cr1 g1, ale jeszcze nie dociśnięte do podłogi, nie chce mi się rzeźbić, żeby za chwilę zaktualizować bios i lecieć wszystko od nowa. Mam tylko najważniejsze timingi i suby ręcznie, reszta auto . 

Sprawdza się ta Fera 5 przy tym procesorze ? nie przegrzewa się ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, krzysiak napisał:

U mnie po przesiadce z 5600X + B550 na 12600kf + Z690 system (W11) wstał bez problemu, ale za cholerę nie chciał się aktywować. Dopiero po formacie bez problemu to zrobił (oczywiście na tym samym kluczu).

U mnie aktywacja sama się zrobiła, choć tego nie chciałem ... 

 

28 minut temu, Meteor07 napisał:

Też się zastanawiałem czy nie brać tych tanich Z690 ale jednak zdecydowałem się kupić na promocji  za ok 500zł B660 Tomahawk WIFi + do tego 12600K

Sprawdza się ta Fera 5 przy tym procesorze ? nie przegrzewa się ? 

Bez OC będzie bez problemu, na razie mam 1.2v ustawione i 5ghz na sztywno na ferze, w grach jest oki, i cinebencha też da się puścić bez obaw . 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Meteor07 napisał:

Też się zastanawiałem czy nie brać tych tanich Z690 ale jednak zdecydowałem się kupić na promocji  za ok 500zł B660 Tomahawk WIFi + do tego 12600K

Sprawdza się ta Fera 5 przy tym procesorze ? nie przegrzewa się ? 

Gdzie to takie promki na B660 tomahawk? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...