Skocz do zawartości
PanDawcio

Smartfon 2000/2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po tym jak wysiadł mój xiaomi mi9 jestem zmuszony zakupić nowy telefon. Na ten cel chciałbym przeznaczyć maksymalnie 2500zł ( jeżeli będzie trzeba i będzie warto mogę pomyśleć o zwiększeniu kwoty ). Jako, że w temacie smartfonów jestem dosyć zielony zwracam się do Was o pomoc w wyborze. Moje wymagania, jako że moje 2 poprzednie telefony był marki xiaomi chciałbym, aby nowy telefon miał dobry aparat i sprawny system. Telefon służy mi głownie do przeglądania internetu, korzystania z netflixa i youtube'a a także pracy na excelu. W gry nie gram. Z telefonów, które sam znalazłem i nad którymi się zastanawiam są to :

Motorola edge x30, ale chyba nie ma jej jeszcze w Polsce ?

Motorola Moto G100

edge 20

realme gt 5g, ale chyba słaby aparat i soft ?

realme gt neo2

Myślałem również nad marką vivo i oppo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Vivo w tej cenie V21 lub jak gdzieś jeszcze dorwiesz to X51 5g i tego bym bardziej polecił. Używałem go ponad rok czasu, bardzo kompletny smartfon bez problemów z flagowców - czyli przegrzewanie się i przeciętna bateria. Wykonanie topowe z ceramiki, wmacniacz audio Hifi, wszystkie kodeki audio (ldac, aptx HD itd)  i jasny aparat ze stabilizacją gimbalową

z Oppo to tylko Reno 6 lub starsze reno 4 pro. Ja bym wziął reno 4 pro. Więcej pamięci i lepszy aparat z OIS

Z xiaomi to tylko seria Mi, ale budżet na taki nie pozwoli. Teoretycznie jak dorwiesz Mi10 to dość spoko fon. Fotograficznie pyta na fabrycznej aplikacji, ale da się ratować gcamem. Sam w sobie obiektyw główny jest świetny. Do tego ma szybką indukcję i głośniki stereo

Ja motkę skreślam w tej półce cenowej, jedynym sensownym modelem na ten moment od tej marki jest Edge 20 Pro - ale i tak ma bardzo mocną konkurencję

Mi9 jakby nie patrzeć to flagowiec, więc fajnie by było przejść na nowszego flagowca, własnie np Xiaomi Mi10 czy Vivo X51

realme żaden nie ma stabilizacji optycznej, więc fotograficznie pyta 

 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za tak szybką odpowiedź, mam kilka pytań. ( Przypominam, że się nie znam )

Czemu tak krytycznie oceniasz motorolę, moich 2 znajomych ma 2 powyższe modele u sobie chwalą. Dodatkowo na papierze i aparat i bebechy wyglądają bardzo dobrze w tej cenie ?

Jaka jest różnica pomiędzy androidem 10, a 11, bo modele które podałeś różnią się wersją systemu a zawsze wydawało mi się ze im nowszym tym lepszy

Czy to dobry moment na kupno telefonu, nie chodzi mi tutaj o inflacje, ale o to, że wychodzą nowe modele flagowców np Xioami 12, Motorola moto G, czy Samsungli galaxy. Czy ceny starszych telefonów spadną ?

Edit : wypatrzyłem promocje na OnePlus 8 Pro 5G za 2.8k zł, co sądzicie o tym telefonie ?

Edytowane przez PanDawcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2022 o 11:24, PanDawcio napisał:

Dziękuje za tak szybką odpowiedź, mam kilka pytań. ( Przypominam, że się nie znam )

Czemu tak krytycznie oceniasz motorolę, moich 2 znajomych ma 2 powyższe modele u sobie chwalą. Dodatkowo na papierze i aparat i bebechy wyglądają bardzo dobrze w tej cenie ?

Jaka jest różnica pomiędzy androidem 10, a 11, bo modele które podałeś różnią się wersją systemu a zawsze wydawało mi się ze im nowszym tym lepszy

Czy to dobry moment na kupno telefonu, nie chodzi mi tutaj o inflacje, ale o to, że wychodzą nowe modele flagowców np Xioami 12, Motorola moto G, czy Samsungli galaxy. Czy ceny starszych telefonów spadną ?

Edit : wypatrzyłem promocje na OnePlus 8 Pro 5G za 2.8k zł, co sądzicie o tym telefonie ?

Jak Ci się podoba OP8Pro to bierz w ciemno, bardzo dobry smartfon. 

A Ci znajomi mają porównania do innych w tej cenie czy przesiadali się z jakiegoś paruletniego padła? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z aparatem i wsparciem w tym smartfonie ? Czytałem, że jest do połowy 2023r. To nie za krótko jak na telefon za prawie 3k zł ?

Co do motoroli to tak jeden kolega przeszedł ze starszej a drugi kupił po tym jak Samsung S21 wypadł mu na kajakach hahah i sobie chwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, reQ_21 napisał:

Jak Ci się podoba OP8Pro to bierz w ciemno, bardzo dobry smartfon. 

Dwu letni telefon nie jest bardzo dobrym smartfonem, aktualizacje za chwilę się skończą i zostanie ze starym sprzętem na następne 2-3 lata.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, katystopej napisał:

Dwu letni telefon nie jest bardzo dobrym smartfonem, aktualizacje za chwilę się skończą i zostanie ze starym sprzętem na następne 2-3 lata.

No właśnie tu moje pytanie bo wsparcie do 2023 czy w tej cenie nie ma czegoś z podobnymi parametrami co dłużej pozyje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, katystopej napisał:

Dwu letni telefon nie jest bardzo dobrym smartfonem, aktualizacje za chwilę się skończą i zostanie ze starym sprzętem na następne 2-3 lata.

Nie znam tak udanego telefonu jak 8 Pro. Byle trafić na egzemplarz z ekranem bez zielonej poświaty. Jeżeli weźmiemy pod uwagę wsparcie to pod androidem jest tylko Pixel i Samsung. Pierwsze są u nas cholernie drogie a Samsung nie ma nic ciekawego do zaoferowania. S21 FE to znowu odgrzewany kotlet z podatkiem od nowości...

S21 na Exynosie to dalej niewypały. Z tego co się orientuje mocno ograniczyli aktualizacjami wydajność Exynosa i jest już znośnie. W zasadzie pozostaje S20FE, ale też ma wiele wad.

W przypadku 8 Pro mamy smartfon bezkompromisowy w każdym aspekcie. Pod względem wsparcia ma obiecane 3 aktualizacjie androida, więc powinien dostać jeszcze 13. Na zabezpieczenia są 4 lata więc uważam że bez tragedii. Nwm jak sprawa wygląda na Color OS ale na Oxygen było naprawdę stabilnie. Drobne niedociągnięcia, ale na tle Realme czy Xiaomi to jednak niedościgniony poziom xD.

Dodatkowy aspekt który jest pomijany to wykonanie telefonu bierzesz 8 pro do ręki i wiesz za co płacisz. Nawet pudełko jest na wypasie. W przypadku np. Samsunga to na start dostajesz trzy liście :E. Pierwszy to wykonanie urządzenia, drugi samo pudełko, a trzeci to brak ładowarki :E

Z innych urządzeń to może coś od Vivo. Ich telefony wydają się świeżym powiewem na rynku. Niestety nic od nich nie testowałem więc nie wiem jak u nich wygląda przede wszystkim kwestia softu.

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, katystopej napisał:

Dwu letni telefon nie jest bardzo dobrym smartfonem, aktualizacje za chwilę się skończą i zostanie ze starym sprzętem na następne 2-3 lata.

patrząc na hardware to dorównuje współczesnym flagowcom. Oneplus ma świene wsparcie od developerów więc nawet jeśli zaprzestaną aktualizować androida to można sobie wgrać customa - ba, oneplus nawet akceptuje gwarancyjnie takie smartfony


Do równych 3000zł naprawdę jest przeciętny wybór na ten moment ze świeższymi smartfonami. 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to ze ma wsparcie do połowy 2023r to nie wada?

I mógłbyś rozwinąć wątek z wgraniem customa? Tzn, że po 13 będę mógł sam aktualziowac androida?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak producent zakończy wsparcie do na pewno developerzy dalej będą go wspierać. I jak będziesz miał przymus zaktualizowania to będzie dostępny na rynku "z drugiej ręki"


Do równych 3000zł naprawdę jest przeciętny wybór na ten moment ze świeższymi smartfonami. 
Co do softu w Vivo to ja mogę go określić tylko w superlatywach. Ponad rok używałem Vivo X51 który jak na bebechy mocnego średniaka to wyróżniała go stabilność systemu względem szybszych konkurentów.

Przeszedłem potem na S21 i teraz Xiaomi Mi10 i mogę jednogłośnie stwierdzić, że Vivo działał bezbłędnie w porównaniu do samsunga i xiaomi. Aplikacje randomowo się nie wykraczały i ładowały w nieskończoność, nigdy nie miałem zjazdu baterii podczas braku użytkowania smartfona, nigdy mi się smartfon nie zagrzał w kieszeni. Przy S21 to norma, Mi10 sporadycznie. 
Aplikacja aparatu na S21 to jakiś nieśmieszny żart, jak w dzień jeszcze OK to wieczorem miałem wrażenie jakbym trzymał smartfona za 1000zł. Szumy, zbyt wysokie iso, braki w ciągłości autofocusa.. Tragedia.
W mi10 jest o niebo lepiej, ale kolory wychodzą trochę z czapy i trzeba je poprawiać. Ale nie jest to nawet bliskie poziomu Vivo. 

Wada dla niektórych jest minimalizm androida w Vivo. Nie ma naćkane miliona funkcji i opcji personalizacji jak Samsung czy Xiaomi - ale prawdopodobnie dlatego działa tak stabilnie.. 
Za to miał wyróżniki jak naprawdę ładne AOD czy efekty podświetleń podczas grania muzyki. Niby gadżet, ale do mojego gustu mega spasował. 
 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Op chyba też ma dobry soft i czystego androida czy się myle?

Czyli do 3000 albo ten op8 pro albo vivo na ten moment?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę się to zacznie zmieniać po fuzji z Oppo, ale tak. Na ten moment Oneplus ma bardzo minimalistycznego androida z mnóstwem smaczków od producenta i naprawdę pokaźną ilością personalizacji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy ma być ta fuzja i czy nie warto poczekać może wtedy spadną ceny?

Dodatkowo za niedługo premiery xioami i innych telefonów powinno być coś taniej czy to moja naiwność? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taniej jest zawsze jak trafisz na okazję.. Ja kupiłem Xiaomi Mi10 nówkę za 1800zł tydzień temu. 

Moim zdaniem powinieneś kupić Oneplusa 8 Pro i cieszyć się. 

Edytowane przez reQ_21
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak zrobię przekonaliście mnie wydaje mi się też że cena 2800zl za niego w wersji 12/256 to okazja czy ktoś widział podobne ceny i to bubel? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wejść do dyskusji i jednak spróbować Cię namówić na S20 FE. Obecnie wersja ze snapdragonem chodzi po 1999zł, a zdarzały się niedawno promocje po ~1850zł. Moim zdaniem oszczędność co najmniej 800zł względem OP8 Pro jest naprawdę warta rozważenia. Dopłacając do OP 8 PRO zyskujesz w zasadzie tylko 256gb i 12 gb RAMu i lepszą jakość wykonania(czyli ryzyko stłuczenia plecków - co kto woli) - Moim zdaniem gra nie warta świeczki, ale może dla Ciebie istotna jest tak duża ilość pamięci. Aparat porównywalny (o ile nie lepszy w S20FE). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jongover napisał:

Pozwolę sobie wejść do dyskusji i jednak spróbować Cię namówić na S20 FE. Obecnie wersja ze snapdragonem chodzi po 1999zł, a zdarzały się niedawno promocje po ~1850zł. Moim zdaniem oszczędność co najmniej 800zł względem OP8 Pro jest naprawdę warta rozważenia. Dopłacając do OP 8 PRO zyskujesz w zasadzie tylko 256gb i 12 gb RAMu i lepszą jakość wykonania(czyli ryzyko stłuczenia plecków - co kto woli) - Moim zdaniem gra nie warta świeczki, ale może dla Ciebie istotna jest tak duża ilość pamięci. Aparat porównywalny (o ile nie lepszy w S20FE). 

zyskuje też szybsze ładowanie po kablu oraz bezprzewodowe, zauważalnie lepszy aparat, lepiej dopracowany soft, lepszy ekran, aptxHD i szybką ładowarkę, etui i folię w zestawie.

Także nie, gra warta świeczki. Idź się doedukuj, pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, reQ_21 napisał:

zyskuje też szybsze ładowanie po kablu oraz bezprzewodowe, zauważalnie lepszy aparat, lepiej dopracowany soft, lepszy ekran, aptxHD i szybką ładowarkę, etui i folię w zestawie.

Także nie, gra warta świeczki. Idź się doedukuj, pozdrawiam 

 

To by było na tyle w kwestii Twojego doedukownia trollu. Dziękuję, pozdrawiam i życzę smacznej kawusi.

 

ps. Uważam że oba te telefony mają spoko kamery. Zdecydowanie są porównywalne i trudno wybrać zwycięzcę w bezpośrednim starciu, dlatego moim zdaniem wygrywa tańszy, czyli S20 FE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, PanDawcio napisał:

No chyba tak zrobię przekonaliście mnie wydaje mi się też że cena 2800zl za niego w wersji 12/256 to okazja czy ktoś widział podobne ceny i to bubel? 

W x-kom jest zielony 12/256 za 2899, nie trzeba bawić sie w podejrzane aukcje z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jongover napisał:

 

To by było na tyle w kwestii Twojego doedukownia trollu. Dziękuję, pozdrawiam i życzę smacznej kawusi.

 

ps. Uważam że oba te telefony mają spoko kamery. Zdecydowanie są porównywalne i trudno wybrać zwycięzcę w bezpośrednim starciu, dlatego moim zdaniem wygrywa tańszy, czyli S20 FE.

 

recenzja z przed prawie roku czasu przed major updateami aplikacji aparatu w oneplusie.  Eh kolejny znawca z youtuba wparował na forum.. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z obu telefonów i S20FE nie ma nawet startu do 8 Pro. W przypadku S20FE praktycznie wszędzie widać cięcia budżetowe. Ekran ze średniaka, bardzo słaby czytnik lini papilarnych, słaba optyczna stabilzacja. Wykonanie i dołączone wyposażenie również zostawia wiele do życzenia. Kwesita softu będzie zależeć od własnych preferencji. Dla mnie jest to podobny poziom, ale przeładowana nakładka od Samsunga średnio mi podchodzi.

W tej cenie czyli 2899zł za wersję 12/256 brałbym 8 Pro od ręki, ale teraz nie chce mi się bawić w sprzedzaż S20FE. W momencie jak korzystałem z 8 Pro to wersja 8/128 kosztowała 3500zł, a wersja 12/256 ok 4000zł.

S20FE jako całokształ jest to bardzo dobry telefon, ale trzeba liczyć się z pewnymi niedociągnieciami. Osobiście najbardziej brakuje mi z 8 Pro kształtu samej bryły oraz jakości audio. Jeżeli chodzi o kształt to pomimo tak dużego ekranu 8 Pro leży fenomenalnie w dłoni. W przupadku audio to każdy oneplus dokonywał cudów nawet na budżetowych słuchawkach wszystko brzmiało dużo lepiej niż na Samsungu :E.

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...