Skocz do zawartości
reactorpcsu

Canon LBP214dw i podłączenie do sieci bezprzewodowej UPC...

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nabyłem drukarkę Canon LBP214dw i nie mam pojęcia jak korzystać z niej bezprzewodowo! :( Głównie chodzi mi o możliwość druku z mojego PC.

Sytuacja u mnie wygląda następująco:
1. PC podłączony kablem RJ45 do Routera UPC CH7465LG-LC
2. PC nie posiada karty Wifi i połączony jest z Internetem (routerem) kablowo. Sieć bezprzewodowa jest z routera UPC.
3. Zarówno routera jak i drukarka posiadają "magiczną" funkcję "WPS", która jakoś nie działa... (lub nie umiem z niej skorzystać)  Oba urządzenia nie odnajdują się wzajemnie za pomocą WPS.
4. Drukarkę i router udało mi się jednak połączyć ze sobą w sieci bezprzewodowej (na drukarce odnalazłem swoja sieć bezprzewodową UPC i wpisałem hasło i wyszedł komunikat "połączono"). Na wyświetlaczu drukarki świeci się stale ikonka antenki w prawym górnym rogu, świadcząca o tym, że drukarka jest połączona z siecią. Jednak gdy wejde do routera to w "liście urządzeń podłączonych do Connect Boxa" nie widzę tam drukarki

Tak więc, drukarka niby jest połączona z moją siecią bezprzewodową od UPC, ale w PC nie mam możliwości wydrukować cokolwiek. W Panelu Windows 10 "Drukarki i skanery" pisze, że drukarka jest "Offline"
Tak wiec co i gdzie trzeba zrobić aby mieć możliwość drukowania bezprzewodowego z mojego PC?

Edytowane przez reactorpcsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, wszystko już działa. Po zakupie nie pomyślałem o zresetowaniu drukarki do ustawień fabrycznych, a to rozwiązało mój problem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...