Skocz do zawartości
Sluchawki100

Windows 7 Home Premium do Windows 7 Professional

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, idzie to zrobić bez utraty danych oraz ustawień? Próbowałem użyć wbudowanej systemowej opcji "Windows Anytime Upgrade", niby coś się robi, automatycznie restartuje komputer, ale pod koniec wyskakuje komunikat, że nie udało się pomyślnie zmienić i cofa mi zmiany.

O co tutaj chodzi? I czy jest w takim razie jakiś inny sposób? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie interesuje się, ale chyba się nie da - jedyna droga to autentyczna płytka i upgrade z tej płytki

ewentualnie zainstaluj prof - chyba? w instalatorze jest opcja pozostaw moje pliki nienaruszone, gdzieś w zaawansowanych - wtedy zainstaluje prof, ale twoje pliki pozostaną nienaruszone, włącznie chyba? ze starym kontem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, glauks napisał:

nie interesuje się, ale chyba się nie da - jedyna droga to autentyczna płytka i upgrade z tej płytki

ewentualnie zainstaluj prof - chyba? w instalatorze jest opcja pozostaw moje pliki nienaruszone, gdzieś w zaawansowanych - wtedy zainstaluje prof, ale twoje pliki pozostaną nienaruszone, włącznie chyba? ze starym kontem

Nie mam żadnej płytki, czyli co myślisz, że jak zrobię bootowanie z wersji pro i wybiorę opcje aktualizacji, zamiast czystej instalacji to rozwiąże mój problem i zmieni się edycja systemu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

chyba nie musisz bootować, upgrade zrobi normalnie jak po prostu wystartujesz płytkę\pena z systemu i uruchomisz setup

z bootowania też może być opcja upgrade, musisz sprawdzić

z bootowania, gdyby był, upgrade może bezpieczniejszy, ale z systemu też zrobi - wykorzystuje wtedy usługę tzw kopiowania w tle, jak do przywracania systemu

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co tu się odwala?

Od kiedy to można zmienić wersję słabszą na lepszą za free?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Killer85 napisał:

Co tu się odwala?

Od kiedy to można zmienić wersję słabszą na lepszą za free?

No też mi się ten pomysł wydaje nie realny :D Ale niby klucz można byłoby dopisać póżniej. Chyba, ze masz jakiś pomysł, żeby zmienić tego Home na Pro bez utraty danych?

Edytowane przez Sluchawki100

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

kup do pro na allegro, na pewno taniutkie

ps - jeśli upgrade poprosi o klucz; instalacja pewnie bez klucza, można przedłużać chyba nawet do prawie roku; ale nie wiem, czy arm działa w 7 (chyba w enterprise)

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, glauks napisał:

kup do pro na allegro, na pewno taniutkie

ps - jeśli upgrade poprosi o klucz; instalacja pewnie bez klucza, można przedłużać chyba nawet do prawie roku; ale nie wiem, czy arm działa w 7 (chyba w enterprise)

Klucz nie jest problemem, zawsze mogę kupić. Pytanie, czy jest to po prostu możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem; z autentycznej płytki na pewno, czy ze ściągniętego teraz iso nie wiem; ściągnij i spróbuj- jeśli będzie opcja upgrade (przy starcie z systemu) sprawdź, czy od razu zażąda klucza -  jeśli w ogóle go zażąda - albo będzie opcja wpisania później - wtedy raczej zadziała na kupionym kluczu; dopóki nie klikniesz instaluj czy start upgrade możesz próbować; do tego, pisałem, istnieje opcja instalacji z zachowaniem plików - nie zachowają się chyba programy w program files - ale nie jestem pewien; upgrade na pewno zawsze jest możliwy w różnej formie - dzisiejsze aktualizacje 10 to inna rzecz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi