Skocz do zawartości
gabrjel

Modernizacja jednostki na 12400f

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od kilku tygodni rozważam modernizację swojej jednostki, która ma już swoje lata :) Mianowicie mój obecny zestaw to:

Obudowa: Corsair Carbide Series 500R
RAM: G.SKILL DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 XMP RipjawsX + 2x4GB 1866MHz (nie pamiętam modelu  dodatkowej pamięci)
Chłodzenie CPU: be quiet! Dark Rock 3
Płyta Główna: MSI Z97 GAMING
Procesor: Intel Core i5-4690K 3.5 GHz BOX (podkręcony do 4,5 GHz)
Zasilacz: be quiet! Straight Power E9 580W
Karta graficzna: Gigabyte 980ti (nie pamiętam jaka dokładnie wersja)
SSD: 256 GB Crucial MX500 i 500 GB Crucial BX500

Komputer nadal działa, wszystko z nim w porządku, ale procesor już za słaby na 980ti, no i przydałoby się odświeżyć go :) W związku z wydaniem nowej generacji Intela pomyślałem, że to dobry czas na zmianę. Jednak zmiana dotknie całego komputera (bez GPU i obudowy). Mam pewne propozycje podzespołów, ale nadal się waham czy to są odpowiednie podzespoły czy w podobnej cenie nie znajdę czegoś lepszego, albo może źle myślę, dlatego zwracam się po opinię do Was :)

Mam plan kupić:
RAM: Patriot 16GB (2x8GB) 3600MHz CL17 Viper Steel
Procesor: Intel Core i5-12400F
Płyta Główna: droższa wersja: MSI PRO Z690-A DDR4, tańsza wersja: Gigabyte B660M GAMING DDR4
Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fera 5 120mm
SSD: Samsung 500GB M.2 PCIe NVMe 970 EVO Plus

Co do procesora jestem prawie, że pewien, że to dobry wybór w tej cenie, a do reszty mam niepewność. Nie mogę znaleźć informacji w internecie na temat tańszej płyty głównej, Gigabyte B660M GAMING DDR4. Nie wiem, czy jest warta swojej ceny. Kolejne pytanie to czy obecny zasilacz jest w stanie uciągnąć nową platformę?

Z góry dziękuję za każdą opinię!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny zasilacz ogarnie zestaw który złożyłeś. 
Dark Rock 3 schłodzi 12400F..o ile dostaniesz zapinki s1700.
970 evo plus jest przereklamowane i drogie. Kingston A2000 do domowych rozrywek jest zdecydowanie lepszym wyborem. 
Czipset B660 do cpu non-K jest ok. Bardziej zwracaj uwagę na "ficzery" które Cię interesują i miej na uwadze że uefi Gibabyte ma problemy z pamięciami ddr4 na Rocket Lake.  

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie ten dział. Najlepiej przenieś sobie temat tutaj - uzyskasz tam więcej pomocy :).

Co d ozasilacza, to spokojnie sobie poradzi, bo ten 122400F będzie brał mniej watów jak Twój z 4690K po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...