Skocz do zawartości
daerragh

Pomoc w podkręceniu - Radeon Vega 8 + Ryzen 5 2500U | Ryzen ADJ/AATU

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc w podkreceniu Radeona Vegi 8 z procesora Ryzen 5 2500U. Chce podkrecic/undervoltowac sama Vege, aby ja przyspieszyc. Z tego co zauwazylem, to caly SoC pobiera 25W (HWINFO) przy obciazeniu procesora (maks. dla tej jednostki). Ale kiedy gram w Wiedzmina 3, Vega skacze po czestotliwosciach ok. 400-700MHz a obciazenie jednostki siega tylko 15W. W tym chipie Vega powinna smigac na maks. 1100MHz. PS. Caly uklad sie nie grzeje, wiec byc moze jest jakas mozliwosc przyspieszenia,. Ryzen Master nie dziala z tym CPU.

EDIT: Jednak po dluzszym dzialaniu procesor pobiera tylko 15W, wiec moze by tak najpierw sprobowac zwiekszyc TDP do 25W? Tylko jak?

Narzedzia, ktorych mozna uzyc:

Nie mam problemu z poruszaniem sie po Windowsowym CMD. Nie znam jednach powyzszych programow i nie wiem jaka komenda byla by odpowiednia.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Uruchomienie programemu z parametrami:

ryzenadj --stapm-limit=30000

ustawilo limit TDP na 30W. Vega dziala teraz z czestotliwoscia ok. 900MHz, wiec jest duzo lepiej.

Jak zrobic, zeby Vega dzialala z czestotliwoscia 1100MHz?

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
./ryzenadj --stapm-limit=30000 --fast-limit=30000 --slow-limit=30000 --tctl-temp=90

./ryzenadj --max-gfxclk=1100 --min-gfxclk=1000

 

generalnie spróbuj TDP ustawić wszystkie 3 opcje na 32000-35000 skoro się nie grzeje :) bo aż jestem ciekaw czy poleci wyżej jak standardowe 30kmW

Edytowane przez wowo0689

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...