Skocz do zawartości
mikamves

Weryfikacja zestawu bez GPU. Ok. 3400 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, mikamves napisał:

CPU: 

Intel Core i5-11400F, 2.6GHz, 12 MB, BOX 738
MOBO:  Gigabyte B560M AORUS ELITE 596
RAM:  G.Skill Ripjaws V, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL18 605
SSD SYS: Kingston SKC2500 250GB M.2 2280 155
SSD GRY: Kingston SKC2500 1TB M.2 2280 512
PSU: ADATA Core Reactor 750W 459
COOL: SilentiumPC Fera 5 Dual Fan 159
COOL SSD: Axagon CLR-M2 radiator do dysków M.2 SSD 60
CASE: Deepcool MATREXX55 MESH ADD 4F black ATX 334

To ostateczny konfig. Zmieniły się SSD-ki, zasilacz, obudowa i doszedł radiator na SSD. Całość 3618zł. Przekroczenie budżetu 216 zł. Dzięki wszystkim za pomoc.

 
 

Nie wiem czy nie przekombinowane to trochę. Zestaw do gier z 32 GB DDR4 i i5 11400F nie wiem czy ma sens na tle wydajniejsze CPU z 16 GB DDR4 gdzie pamięci można dołożyć przecież z czasem. Radiator do SSD całkowicie zbędny w takiej konfiguracji. W ogóle tak patrzę, to praktycznie bez problemu masz taki zestaw w tej samej cenie nawet z 32 GB DDR4

https://proline.pl/koszyk/babd38a7 + buda i masz te same koszty. Nie mają SSD 250GB. Sprawdź jak to będzie wyglądać tam gdzie kupujesz. Ogólnie za 3600 zł masz 12400F w takiej konfiguracji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyśle jeszcze ten zwrot odnośnie radiatora.  Reszta zostaje bez zmian. Jak będzie przekombinowane to już trudno. Jak gram czy oglądam coś, to nie słyszę obecnego kompa, bez względu na jego stres. Z nowym będzie to samo, chyba że chłodzenie jest głośniejsze od wentylatora pokojowego średnicy 30cm.? Dzięki za opinie.

Edytowane przez mikamves

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

mam szybkie pytanie, żeby nie zakładać nowego tematu. Czy taki zestaw https://proline.pl/koszyk/babd38a7 proponowany powyżej przez Caps tylko z procesorem 12400 będzie ok? czy lepiej 12600 do tej płyty? czy może 12400 z lepszą płytą? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W promocji na komponenty w X-komie za 599zł dostaniesz płytę Gigabyte Z690 UD do 12400F jeśli zdecydujesz się na podmianę:

https://promocje.x-kom.pl/postanowienia-komponenty

W promce są też zasilacze m.in. Corsair TX850M czy Fractal ION 850W za 449zł, TX750M kosztuje 359zł, dyski np. Silicon Power XD80 1TB za 439zł, przez to w tych samych pieniądzach możesz wziąć PNY CS3030 500GB na system za 219zł.

2 minuty temu, tom2020 napisał:

Dobry wieczór,

mam szybkie pytanie, żeby nie zakładać nowego tematu. Czy taki zestaw https://proline.pl/koszyk/babd38a7 proponowany powyżej przez Caps tylko z procesorem 12400 będzie ok? czy lepiej 12600 do tej płyty? czy może 12400 z lepszą płytą? 

 

Płyta zniesie zarówno 12400 jak i 12600 (choć nie wiem czy warto dopłacać). Jak chcesz lepszą płytę to nikt nie broni. w X-komie kupisz teraz Gigabyte Z690 UD za 599zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A czy płyta MSI PRO Z690-A DDR4 do 12400 będzie lepsza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Może być ciut lepsza jak chcesz spróbować podkręcić RAM w kosmos (choć te kości na kosmos raczej nie pozwolą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kalderon napisał:

W promocji na komponenty w X-komie za 599zł dostaniesz płytę Gigabyte Z690 UD do 12400F jeśli zdecydujesz się na podmianę:

https://promocje.x-kom.pl/postanowienia-komponenty

W promce są też zasilacze m.in. Corsair TX850M czy Fractal ION 850W za 449zł, TX750M kosztuje 359zł, dyski np. Silicon Power XD80 1TB za 439zł, przez to w tych samych pieniądzach możesz wziąć PNY CS3030 500GB na system za 219zł.

Płyta zniesie zarówno 12400 jak i 12600 (choć nie wiem czy warto dopłacać). Jak chcesz lepszą płytę to nikt nie broni. w X-komie kupisz teraz Gigabyte Z690 UD za 599zł.

Ta płyta za 599 ma DDR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę nic podkręcał. Komputer ma służyć do codziennego użytkowania, bez gier. Chciałbym mieć spokój na parę lat. A kartę graficzna może w przyszłości dokupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Phill76 napisał:

Ta płyta za 599 ma DDR5

A to przeoczyłem. Wracamy do:

59 minut temu, tom2020 napisał:

A czy płyta MSI PRO Z690-A DDR4 do 12400 będzie lepsza? 

Będzie o tyle lepsza że ma np. więcej portów wszelakiego rodzaju, znacznie lepszą sekcję zasilania czy chipset Z690 - bez problemu wsadzisz do niej w przyszłości dużo mocniejszy procesor 12 lub 13 generacji.

Jeśli wystarczy Ci bazowa płyta zostań przy B660.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mikamves napisał:

Przemyśle jeszcze ten zwrot odnośnie radiatora.  Reszta zostaje bez zmian. Jak będzie przekombinowane to już trudno. Jak gram czy oglądam coś, to nie słyszę obecnego kompa, bez względu na jego stres. Z nowym będzie to samo, chyba że chłodzenie jest głośniejsze od wentylatora pokojowego średnicy 30cm.? Dzięki za opinie.

Jak byś chciał to tu jest zestaw za 3065 zł z kodem promocyjnym dodawanym w koszyku 

kod: komponenty-2022

Tylko usuń kartę graficzną z koszyka. 
https://www.x-kom.pl/lista/frnug8kcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kalderon napisał:

Śmieciowy dysk i drogi RAM.

Dysk w tej cenie kiepski, ale pisząc "śmieciowy" to grubo przesadzasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest śmieciowy bo mimo że nigdy nie powalał to jeszcze go mocniej wykastrowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Odświeżę temat. Dziś dopiero ostatecznie złożyłem i odpaliłem sprzęt. Nie spieszno mi było, gdyż jestem w tym mało doświadczony i mocno się wkurzam jak czegoś nie wiem albo coś nie idzie.

                Niemniej jednak sprzęt odpaliłem i z miejsca zaczęły się problemy, z czymś czego nawet nie podejrzewałem o złe działanie. Mianowicie jest problem z obudową (Deepcool MATREXX55 MESH ADD 4F black ATX), konkretnie z jej wentylatorami. Działa dobrze tylny i górny przedni, środkowy przedni to totalna kaszana, terkocze na zwolnionych obrotach i chybocze się na wszystkie strony jak koło od furmanki, czasem nie uruchamia się wcale (albo jak go palcem popchnę), dolny przedni kręci się ale lekko terkocze (w porównaniu do środkowego) a jak mu podniosę obroty to dopiero zaczyna się koncert. Wniosek z tego taki, że producent wkłada do środka uszkodzone a kontrola jakości nie istnieje.           

      O podłączeniu tak żeby się kręciły wszystkie 4 to już nie wspomnę, bo myślałem że mnie szlag trafi, żeby znaleźć właściwą kombinację. Pajęczyna kabli z niepotrzebnym mi RGB otwiera nóż w kieszeni w sekundę (tego na szczęście nie dotykałem). Montaż zasilacza z jego kurewsko grubymi i nie zginającymi się kablami to też była czysta poezja. I to miała być obudowa z nowoczesnymi rozwiązaniami.

      Jak sobie pomyślę, że znowu musze to rozłożyć, pieprzyć się z gwarancją i czekać na nową obudowę to mnie krew zalewa.

      Przejdę w końcu do sedna. Proszę o kolejne propozycje, mniej więcej w tym budżecie. Obudowa ma mieć:

  • - zatokę 5,25 (wtedy o niej w końcu zapomniałem, skupiając się na czym innym)
  • - cały panel z przodu (USB, słuchawki, mikrofon itp.)
  • - brak RGB!!!!
  • - co najmniej 2 wentylatorki 120mm i miejsce na trzeci
  • - i żeby to była bardziej sprawdzona, popularna marka, bo nie chce znowu dostać złomu, co to kontroli jakości nie ma

 

Okienko przełknę, a wielkość w zasadzie nie ma znaczenia. Chodzi o to żeby było w miarę wygodne podłączenie elementów, zwłaszcza zasilania CPU oraz montaż zasilacza od tyłu, a nie tylko z boku .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom Oberon Pro, chociaż jej przewiewność jest dyskusyjna. Wersja Silent ma 3 wentylatory w standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...