Skocz do zawartości
Vidoo

Telewizor z dobrym HDR.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje telewizora dobrze obsługującego technologię HDR, w opisach parametrów często próżno szukać ile nitów wyciąga matryca, poza informacjami, że obsługuje Dolby Vision itp, więc może ktoś z was mierzył się z tym problemem i ma swojego faworyta. Najlepiej 43', 50' i względnie rozsądna cena. Dzięki. 

Edytowane przez Vidoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś z matryc w technologii LED można znaleźć ciekawego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Vidoo napisał:

A coś z matryc w technologii LED można znaleźć ciekawego

HDR na Oledzie a Ledzie to niebo a ziemia:

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c1-oled-vs-sony-x85j/21421/21695?usage=1&threshold=0.10

Na Ledzie możesz mieć najwyżej średnie HDR chyba że to jakis qled będzie typu Samsung QN90A QLED

Edytowane przez wrobel_krk
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, wrobel_krk napisał:

HDR na Oledzie a Ledzie to niebo a ziemia: 

A co są sądzisz o często powielanych informacjach jakoby miały się wypalać? 

I czy seria LG A miała by tu rację bytu czy tylko wspomniana C ma sens? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria C ma odświeżanie 120hz, a 60hz:

Czyli jeśli planujesz tez konsolę, to seria C, jak nie to seria A wystarczająca.

Ja mam serię A LG OLED48A13LA, kupiłem pod Netfilxa i Amazony, a nawet jak będą miał konsolę to gram w gry gdzie 60fps mi wystarczy:)

OLED się wypala jak np oglądasz tvp info/tvn 24 8h/30 dni - statyczny obraz powoduje wypalanie(pasek), ale to tak po 2 latach oglądania TVP info:), ale zwykłe użytkowanie czyli filmy gry, czasem tvp info;)

Tu masz porównanie:

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c1-oled-vs-lg-a1-oled/21421/21674?usage=1&threshold=0.10

Nie wiem czy nie kupie c1 jako monitor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, ODIN85-431 napisał:

To nie jest zeszłoroczny XH90. X85J nie ma wygaszania strefowego i dużo niższą jasność HDR przez co jest kiepską propozycją. Niżej niż X90J nie ma co schodzić jak nie chce się rozczarowania.

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jedyną konsolą jaką chcę podłączyć to Nintendo, więc 60Hz jest w porządku. 

1 godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Seria C ma odświeżanie 120hz, a 60hz:

Czyli jeśli planujesz tez konsolę, to seria C, jak nie to seria A wystarczająca.

Ja mam serię A LG OLED48A13LA, kupiłem pod Netfilxa i Amazony, a nawet jak będą miał konsolę to gram w gry gdzie 60fps mi wystarczy:)

A jeśli chodzi o sport, piłka nożna, jak seria A z doświadczeń sprawuje się podczas oglądania, znośne to odświeżanie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Vidoo napisał:

Jak na razie jedyną konsolą jaką chcę podłączyć to Nintendo, więc 60Hz jest w porządku. 

A jeśli chodzi o sport, piłka nożna, jak seria A z doświadczeń sprawuje się podczas oglądania, znośne to odświeżanie? 

Masz gdzieś sygnał tv lepszy niż 60hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tego co widzę, seria A wyciąga "jedynie" 500 nitów przy HDR, macie jeszcze jakieś alternatywy do tych telewizorów? Prawie 5 tysięcy za C to trochę jednak za dużo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Vidoo napisał:

Hmm z tego co widzę, seria A wyciąga "jedynie" 500 nitów przy HDR, macie jeszcze jakieś alternatywy do tych telewizorów? Prawie 5 tysięcy za C to trochę jednak za dużo .

Jak masz idealnie czarną czerń to nie potrzebujesz 1000 nitów jasności, przejdź się do jakiego sklepu i sobie porównaj jak coś na Oledzie wygląda:)

Chyba że TV będzie w bardzo jasnym miejscu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłeś poszedłem, HDR bardzo podobnie, ale 60hz nie daje rady w porównaniu do serii C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć nieco temat z zapytaniem o porównanie modelu LG C1 do CX, zauważyłem, że są w niezłej cenie w porównaniu do pierwszego wymienionego. Są jakieś znaczące różnice w specyfikacji tych modeli? Coś poczytałem i wydają się niemal identyczne. 

Edytowane przez Vidoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam TV Hisense. Sam mam 55" U7QF i bardzo przyjemnie się ogląda. Jest to qled ze strefowym podświetleniem z dużo wyższą jasnością niż konkurenci w zbliżonej cenie. Jak na telewizor za jakieś 2 tysiące to naprawdę przy filmach HDR jest już zauważalny efekt wow. Jedyny minus to system który jest dość okrojony ale dokupując Chromecasta 4.0 mamy świetnie działającego Androida. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest tu może użytkownik Phililpsa z Ambilight? Patrzę sobie na 55oled706 55 - wygląda to jak dość budżetowa wersja i pewnie HDR głowy nie urywa (przynajmniej wg testów na HDTV) ale Ambilight robi robotę przy oglądaniu filmów - oglądałem tylko prezentacjie i testy na YT. Na żywo nie miałem okazji tego oglądać niestety (jeszcze), ale może ktoś używa podobnego TV od Philipsa? Z góry dzięki za odpowiedź.

TV do oglądania + dość intensywnego grania, chcę mojego budżetowego LED Sony wymienić na coś nowszego ;) LG z podpisu daje rade, ale głównie dzieciaki na nim oglądają i grają, więc chciałbym mieć drugi TV, o lepszych parametrach mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2022 o 19:52, marek2203 napisał:

Polecam TV Hisense. Sam mam 55" U7QF i bardzo przyjemnie się ogląda. Jest to qled ze strefowym podświetleniem z dużo wyższą jasnością niż konkurenci w zbliżonej cenie. Jak na telewizor za jakieś 2 tysiące to naprawdę przy filmach HDR jest już zauważalny efekt wow. Jedyny minus to system który jest dość okrojony ale dokupując Chromecasta 4.0 mamy świetnie działającego Androida. 

Wyeliminowali wady? Były dosyć istotne... Jak duszek czerwony czy inne. Kwiatki. 

 

Dobry hdr ma xh9505 sonego. 

 

Co do rtings, miejmy na uwadze, że testują modele dostępne w USA, które często różnią się od tych na Europę. Do nas często idą po prostu gorsze, słabsze. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tomcat napisał:

akurat jest b13 w promce i świetna cena przy 65"

https://www.pepper.pl/promocje/telewizor-lg-65b13la-w-neonet-514127?page=5#comment-9448325

4800 za 65" b13 to dla mnie bomba.
 

Jak autor szuka do 50".

Tanie oledy to tanie oledy. Nie sama czerń stanowi o jakości obrazu. I cóż z tego, że jakiś tv ma idealna czerń skoro może kuleć w każdym innym aspekcie. 

Zastanówcie się zamiast powielać bzdury

OLEDy i ich jasność... Powodzenia w użytkowaniu oled przy max jasności. 

 

Jak ktoś chce dobry hdr w lcd w 50" to 49 xh9505 jeśli znajdzie. 55" wypalało mi oczy, tak jak innym użytkownikom. 

Edytowane przez Petru23
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...