Skocz do zawartości
Under555

Wskrzeszenie starych obudów na dyski - Welland, zasilacz esata - te klimaty.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, znalazłem w szufladzie dwie obudowy na dyski 3.5 cala i chcę zrobić z nimi porządek

jeden model to Welland ME-541S a druga to Welland ME-752H

znalazłem w tej szufladzie jeden zasilacz taki jak na zdjęciu https://imgur.com/a/fTjAmcA

I teraz tak 

1. W tej obudowie ja jeden dysk miałem włożony dysk 2TB, podpiąlem usb 2.0 do kompa + tym zasilaczem ze zdjęcia i działa wszystko git

Potrzebuje do tej obudowy kupić przejście z esata na usb 3.0 (bo backup chcę zrobić w miarę szybko a złącz esata nigdzie nie mam)

 

https://allegro.pl/oferta/adapter-przejsciowka-usb-3-0-do-esata-6-gbps-7899043711?snapshot=MjAyMi0wMS0xN1QwMDoxMDoxMC41MDBaO2J1eWVyOzViOGE0ZGRkNzhjYmQ4YjhlMDEyMzYxM2UxZmRkNDBiNDFlYzYxZDA4ODU4MTdmYmNhMWIyOGY1YTE0OTM0Zjg%3D

takie coś + męski-męska esata i ta obudowa będzie miała przesył po usb 3.0? tam dysk hdd jest w środku ale ten dysk i tak szybciej będzie działał po usb 3.0 wiec warte to zachodu prawda?

 

2. Drugą obudowę mam tj. 541S ale nie mam w niej dysku
podpiąłem zasilacz ten ze zdjęcia i świeci się lampka na niebiesko wiec chyba działa ale pewności nie ma

 

Chcę w tej drugiej obudowie miec 2 dyski hdd 3.5 samsung f4 po 2TB każdy ale spięte w RAID ten bezpieczny ,żeby bylo 2TB łącznie 

Ten zasilacz w pełni do tego wystarczy czy potrzebuje czegoś mocniejszego?

 

Przeszukałem google i nic nie znalazłem

napisałem do producenta ale przy takich archaikach nie zdziwię się jak pomoc szybciej uzyskam tutaj niż od nich.

 

 

Dajcie prosze  znak jaki elementów ew. potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guzik, nie mogę znaleźć strony producenta nawet - pierwszy raz coś takiego mi się przytrafiło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pewnie jak wszystkie tanie rzeczy z allegro, taki adapter zadziała lub nie zadziała ;)
Ja w swoim PC po prostu podpiąłem śledzia esta do jednego z portów sata na płycie, do tego w biosie/uefi włączyłem na tym porcie hot swap.
Adapter na usb wygodniejszy, bo można też do laptopa podłączyć.

2. Na allegro na jakiejś starej aukcji, w opisie był zasilacz 3A.
Większość dysków przy typowej pracy nie powinna przekraczać 10W ale w szczycie (pewnie rozruch) w tabelkach mają wpisane nawet w okolicy 24W. Do tego sama obudowa też kilka (naście?) W wciągnie.
2A zasilacz może być na styk. Przy słabszych dyskach (te F4 2TB udało mi się znaleźć, że średnio 6,3W biorą) pewnie pociągnie, przy mocniejszych może być problem.
Spróbować można ale trzeba dobrze przetestować czy nie będzie problemów. Mocniejszy byłby jednak lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki.

A skad wziąłbyś taki mocniejszy zasilacz?

Bardzo wdzięczny za pomoc będę.

 

Ogólnie chcę mieć po prostu pracujący prawie cały czas zewnętrzny dysk na backup filmów dlatego RAID i hdd, także szybszy dyski nie wjadą nigdy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sklepu ;)

Trzeba dobrać średnicę i polaryzację końcówki. Reszta to już kwestia napięcia i mocy.
Są uniwersalne z zestawami końcówek, są o stałym rozmiarze.

Jak kiedyś popsuł mi się od modemu czy routera, to kupiłem właśnie taki uniwersalny w jakimś markecie elektro. Można też rozejrzeć się po sklepach elektronicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adapter Przejściówka USB 3.0 do eSATA 6 Gbps
Te przejściówki to koszmar...miałem z 3 reklamacje i przychodziły takie same i nie działały...dałem sobie spokój
Też mam Wellanda oraz 2 obudowy Natec Rhino USB 3.0

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moglibyście pomóc mi dobrać zasilacz do tej obudowy?

Bedę mega wdzięczny

 

Taki uniwersalny teoretycznie powinien być ok ale... miałem kiedyś taki i był słabo zrobiony, te końcówki ciągle z niego wylatywały a chcę na stałe tą obudowę z dyskami mieć podpiętą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi cokolwiek polecić, bo nic ostatnio nie kupowałem i nie mam rozeznania w rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...