Skocz do zawartości
jagoda_cz

komputer dla Architekta krajobrazu i grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Jestem nowa na forum, a co do spraw komputerowych, nieco wypadłam z obiegu kilka lat temu. Chcę złożyć komputer do grafiki - zarówno rendery (szczegółowe z detalami i roślinami), jak i grafika 2D.

Potrzebuję porad co do wszystkiego (przede wszystkim podzespoły - mysz i klawiaturę ogarnę :P)

Budżet:

- PC w obudowie - do 7000 złotych [wiem, że grafika robi robotę przede wszystko, jest droga, popularna i trudnodostępna; nie zależy mi na wyglądzie, podświetleniu i bajerach, tylko i wyłącznie na świetnej jakości komponentów w danym budżecie]

- monitor - 2000-3000 zł (raczej wezmę jakieś podstawowe EIZO, ale może coś doradzicie)

Z góry dziękuję za wszelkie porady, konkrety i uwagi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

zestaw ode mnie :D Procesor to 12600K i karta 3060. Zestaw bez zbędnych fajerwerków, obudowa SPC Regnum, która jest dość pojemna i przewiewna. Całość z kodem "komponenty-2022" wychodzi 7168zł. Można ewentualnie zbić tę cenę, zamieniając kartę na tańszą wersję Gigabyte GeForce RTX 3060 EAGLE OC LHR 12GB GDDR6, która na tej samej promocji kosztuje 3299zł. 

Co do monitora - jaka rozdzielczość Cię interesuje? Chciałbyś go zamontować na uchwycie, czy preferujesz monitor, który od razu ma regulowaną podstawę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rendery i modelowanie 2D uderzają przede wszystkim w procesor, chyba że konkretne programy uderzają w GPU. Druga sprawa - minimum 32GB RAMu drogi X-komie, to zestaw do pracy, nie do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jagoda_cz napisał:

Chcę złożyć komputer do grafiki - zarówno rendery (szczegółowe z detalami i roślinami), jak i grafika 2D.

Jaki soft, silnik do renderingu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś znalazł szkło do 2000 zł i mógł przerzucić tego tysiaka na PC, to masz już uniwersalną maszynę do pracy z CPU 12 rdzeni, 20 wątków, 32 GB DDR4 oraz z RTX 3060 
Zanim odpowiesz na pytanie wyżej, to tak jeszcze trochę w ciemno ale moim zdaniem od czegoś takiego i tak raczej zaczniesz

https://proline.pl/koszyk/9f8623c0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to Eizo ma być w dużym rozmiarze (czyt. 27"), to może sobie z takim budżetem się nie rozpędzać. No chyba że nie chodziło o graficzne Coloredge, tylko o linię biurową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw za 9100 zł. 

Po wpisaniu kodu promocyjnego cena spada do 8400 zł.

Listę zakupową należy dodać do koszyka a następnie po prawej u góry pisze: Masz kod promocyjny? 
Klikasz i wpisujesz kod: komponenty-2022
Ilość ograniczona więc się pośpiesz.


https://www.x-kom.pl/lista/ardep6k2x

Monitor wystarczy zwykły do renderów a nie taj jak np. do retuszu gdzie po wydrukowaniu widać każdą plamkę itp. 

https://tiny.pl/91sn9

Edytowane przez santaclous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa wystarczy RG6V, Fortis bez drugiego wentylatora, a dysk Silicon Power XD80 (w promo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...