Skocz do zawartości
HDR'o

Nie działa sterowanie radiem z pozycji kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem Mazdę 6Gh w stanie salonowym bez mikro rdzy I oprysków lakieru (gdziekolwiek), ale teraz nie o tym (na chwalenie się przyjdźie czas ?). Zmienilem w nim radio na multimedialne, dokładnie to https://allegro.pl/oferta/radio-android-9-gps-mazda-6-ii-08-13r-wifi-bt-16gb-9958732447?utm_source=notification&utm_medium=buyerCart&utm_campaign=e8dd47a4-e539-44a2-8412-3058a20b1de6&snapshot=MjAyMi0wMS0wNVQxNTowODo1NC4yMTRaO2J1eWVyO2Y5ZWM1OTIzMjkxZjY1MTdjZjc4NzhjYTUxNGZmZjE5ZDlmMjY4ZWE0YmIxY2ZmZjgxZTQwN2RiYmRjMmMyNDA%3D

Zatrudnilem do podłączenia firmę, która się tym specjalizuje I radio mega (pomimo 1gb ram). Nagłośnienie wręcz zwana z nóg niejedno luksusuwe auto (głośniki BOSE) . Wszystko działa: GPS, kamera etc. . Problem polega na tym, że nie działa mi sterowanie z pozycji kierownicy. Firma, której to zleciłem twierdzi, że w takiej sytuacji potrzebny jest schemat do innego podłączenia, a z kolei firma, od której kupiłem radio mówi, że to radio pług & play (poza oczywiście podłaczaniem do BOSE) . Pisali, że mam wejść w tryb fabryki na kod (ten co mi pisali jest zły, ale odkryłem, że dziala 8888) I ustawić RAISE, wybrać z listy właściwa Mazdę I już. Wchodzę jednak do steering wheel i kierownica nie reaguje mi na funkcje. Jakieś sugestię? A może ktoś z Was umie mi zaznaczyć, jak to podczepiony I przekaże to tej firmie. Będę mega wdzięczny, bo trochę irytuje zglasnianie I śviszanie radia dotykowe. Dzięki z góry. 

 

PS - wyczytałem gdzieś, że potrzebne jest podłączenie analogowe z pominięciem modułu can, ale facet, którymi to podłączał twierdzi, że moje auto jest dostosowane do tego modułu, ale może tak podłączyć jak mówię, przy czym uważa, że to nie pomoże, ale potrzebuje schematu. Ta firma o tej godzinie jest nieczynna, więc chyba szybko się jego nie doczekam Dlatego proszę was moi forumowicze, żebyście mi albo powiedzieli co mam robić, albo zaznaczyli na bazie tego lub oryginalnego radia od Mazdy Do jakich kabelków facet z firmy która mi to robi będzie musiał podłączać.

PS 2 - firma, która mi sprzedała radio twierdzi, że radio jest dostosowane do sterowania kierownicą, a oryginalne radio normalnie mi działało przez kierownicę, a to  działa  tylko ma dotyk. Błagam pomóżcie

 

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś na partaczy/patafianów/debili etc. Do skośnookich androidów aby sterowanie z kiery działało mając rozbudowane audio - masz zapewne wzmak z procesorem dźwięku i przez to leci każdy sygnał - potrzebny jest moduł can bus. Jak kupowałem do Outlandera 2 choinola z lagdroidem to wybrałem opcję z can busem właśnie ze względu na opcjonalnego Rockforda którego mam - wzmak z procesorem dźwięku pod siedzeniem pasażera i przez niego jest są wysterowane głośniki jak i sterowanie z kiedy, gdybym miał zwykłe audio to can bus nie byłby potrzebny do sterowania z kiedy. 

 

https://www.google.com/search?q=mazda+6+gh+can+bus&oq=mazda+6+gh+can+bus&aqs=chrome..69i57j0i13i30.4523j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

Że tacy kretyni swiadczą usługi i biorą za to kasę, kompletnie się na tym nie znając :pistols:

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, katystopej napisał:

Trafiłeś na partaczy/patafianów/debili etc. Do skośnookich androidów aby sterowanie z kiery działało mając rozbudowane audio - masz zapewne wzmak z procesorem dźwięku i przez to leci każdy sygnał - potrzebny jest moduł can bus. Jak kupowałem do Outlandera 2 choinola z lagdroidem to wybrałem opcję z can busem właśnie ze względu na opcjonalnego Rockforda którego mam - wzmak z procesorem dźwięku pod siedzeniem pasażera i przez niego jest są wysterowane głośniki jak i sterowanie z kiedy, gdybym miał zwykłe audio to can bus nie byłby potrzebny do sterowania z kiedy. 

 

https://www.google.com/search?q=mazda+6+gh+can+bus&oq=mazda+6+gh+can+bus&aqs=chrome..69i57j0i13i30.4523j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

Że tacy kretyni swiadczą usługi i biorą za to kasę, kompletnie się na tym nie znając :pistols:

Gosc mówi, że ja mam taki moduł, a poza tym jakbym nie miał l, to by radio w ogóle nie działało. Jak to wyjaśnisz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł jest na osobnej wiązce wpinany w radio i kostkę iso, bez niego radio będzie działać ale nie będzie sterowania z kiery. Na aukcji którą wstawiłeś jest samo radio bez can busa, to o co gościowi chodzi to pewnie obsługa can busa. No ale dobra, niech będzie, że się nie znam. Dla tego też nie jeżdżę do żadnych mechaników, bo jeszcze będę kombinował i dochodził jak Ty 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś mi w stanie zaznaczyć na bazie radia fabrycznego (np na screenie zaznaczyć), pod które kabelki ro podłączać ? Będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo z modułu canbus pasuje plug&play, wyciągnij radio i sprawdź czy to masz - mniej więcej wielkość paczki fajek. 

A co do poszczególnych kabli to nie ma to najmniejszego sensu, teraz się instalacji nie drutuje jak 15 lat temu gdy nie do każdego auta były przejściówki iso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daleko mieszkasz, bo chyba szybciej przyjadę nim się doczekam montażu u kogoś ? ?

Mam w domu fabryczne radio to mi pokażesz, zrobię screena po 23 po pracy. Będę zobowiązany. 

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak, nie zgłębiałem się w twoją mazdę. Najpierw sprawdź czy to jest czy (na 99%) nie ma wpiętego w radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, katystopej napisał:

Prawdopodobnie tak, nie zgłębiałem się w twoją mazdę. Najpierw sprawdź czy to jest czy (na 99%) nie ma wpiętego w radio.

Zrobię zdjęcie zwykłego radia. Możliwe też, że to nie będzie bo jest wczepione w nowe. Swoją drogą tutaj widzę, że na tej aukcji jest instrukcja. Zapodam ją jutro temu kolesiowi niech się do niej dostosuje ?

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem (wszędzie o tym piszą), że trzeba sterowanie podłączyć analogowo z pominięciem modułu can. Mam piny KEY1 KEY2 I KEY (GND). NiE mam tam kostki ISO. Gdzie je podpiąć? Załączam tył radia I kostki, a Ty mi tylko zaznacz jak możesz na tym screenie który pin pod jaki Key 

 

https://zapodaj.net/9fc27c14c9987.jpg.html

https://zapodaj.net/710cac3306fbd.jpg.html

https://zapodaj.net/db42b522dab25.jpg.html

Edit - znalazłem informacje, że bez znaczenia, czy podepne pod key 1 czy 2, ale od który pin w samej instalacji samochodowej? Naznaczcie mi to na bazie moich screenów. Pls

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...