Skocz do zawartości
karsone

Słuchawki [gry +/- 1000,-]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję słuchawek najlepiej z mikrofonem dobrej jakości, celuję też w opcję bez kabla. Przeznaczenie to 80 % gry 20 muzyka/youtube. Obecnie posiadam hyperx cloud alpha i w sumie jestem z nich zadowolony jednak po pierwsze drażni mnie pomału kabel, a po drugie zaczęły się "łuszczyć" i odchodząc od pc często na twarzy pozostaje czarny syf :) Także raczej podziękuję za wykonanie z eko skóry. 

Jeżeli chodzi o jakość dźwięku  to w sumie jestem zadowolony z tych co posiadam więc nie mam jakiś wielkich wymagań. Gry w jakie gram to głównie fpsy, obecnie only escape from tarkov. Muszą być na pewno wygodne bo sesje bywają cało dniowe. Nie posiadam żadnego wzmacniacza czy karty dźwiękowej. Póki co słuchawki bd podłączone do mobo aorus z390 pro. 

Z tego co przeczytałem na forum to trochę poza budżetem ale takie steelseries wireless pro niektórzy polecają. Pytanie do kogoś kto je posiada jak wypadają w grach? Czy jakość dźwięku i wygoda  są na dobrym poziomie? Ewentualnie są jakieś alternatywy coś co można z czystym sumieniem kupić? Jeżeli te steelseriesy nie są warte tej ceny to jestem w stanie rozważyć opcję z kablem i tutaj moim faworytem są Beyerdynamic DT770 Pro 80Ohm, ewentualnie jakiś inny model z tej firmy. Tylko ode nie posiadają mikrofonu więc znowu robi się mały problem :) Jeszcze przypomniało mi się że kilka osób polecało  Philips Fidelio X2HR.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi. 

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zadaj sobie pytanie - potrzebujesz słuchawek zamkniętych czy otwartych? Bo to fundamentalna kwestia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, prozeropro napisał:

Przede wszystkim zadaj sobie pytanie - potrzebujesz słuchawek zamkniętych czy otwartych? Bo to fundamentalna kwestia. 

Zapomniałem dodać że słuchawki muszą być zamknięte ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu stałem pod podobnym wyborem, zamiast kupić headset kupiłem Beyerdynamic dt 880 pro wersję 250ohm plus zewnętrzny mikrofon. Po zakupie okazało się że stare słuchawki( Superlux hmc631) grają głośniej niż nowe ale jakość dźwięku jest bez porównania. Skończyło się że dokupiłem fx audio dac x6 mkii i jest wszystko na 6+ 

Jeśli tylko zamknięte to 770pro z beyerdynamiców, jeśli chodzi o wygodę na długie godziny to chyba jeden z najlepszych możliwych wyborów.

Edytowane przez Raven d(-_-)b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Raven d(-_-)b napisał:

Miesiąc temu stałem pod podobnym wyborem, zamiast kupić headset kupiłem Beyerdynamic dt 880 pro wersję 250ohm plus zewnętrzny mikrofon. Po zakupie okazało się że stare słuchawki( Superlux hmc631) grają głośniej niż nowe ale jakość dźwięku jest bez porównania. Skończyło się że dokupiłem fx audio dac x6 mkii i jest wszystko na 6+ 

Jeśli tylko zamknięte to 770pro z beyerdynamiców, jeśli chodzi o wygodę na długie godziny to chyba jeden z najlepszych możliwych wyborów.

Dzięki. Do 770pro muszę dokupić daca? Ten co podałeś to jakiś lepszy czy można coś tańszego kupić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to konieczne, dac w moim przypadku dał to że słuchawki łatwiej jest napędzić bo mam wersję 250ohm, a nawet dobre jakości zintegrowana karta dźwiękowa to nie wzmacniacz słuchawkowy. Jeśli kupisz wersję 80 lub 32ohm to obejdzie się bez dodatkowych kosztów, warto mieć jednak na uwadze że im lepszy dac tym lepsza jest jakość dźwięku. Do gier myślę że jaka kupisz wersję 770pro 32ohm będziesz bardzo zadowolony, oczywiście jeśli masz możliwość odsłuchania przed zakupem to zachęcam bo niejednokrotnie okazuje się że ktoś nie słyszy różnicy między słuchawkami za np. 200 czy 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ALC1220 ze wzmacniaczem wbudowanym. Nie ma sensu kupowania dodatkowego DACa, musiałbyś wydać minimum te 600zl żeby poczuć różnicę. Bierz DT770, tylko pod żadnym pozorem 80ohm. Bierz wersję 32 albo 250ohm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam płytę (Msi z490 unify) z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym, alc1220 i ess audio dac i jest różnica między płytą a moim fx audio który jest do dostania pewnie poniżej 400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Raven d(-_-)b napisał:

Ja również mam płytę (Msi z490 unify) z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym, alc1220 i ess audio dac i jest różnica między płytą a moim fx audio który jest do dostania pewnie poniżej 400zł

Pytanie jaka jest ta różnica i czy faktycznie warto płacić 400 zł. Btw steelseries wireless pro będą wyraźnie gorsze od 770 pro? Powiedz mi jeszcze proszę jaki mikrofon teraz wybrać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jeśli bym miał wersję 32 Ohm to na 99% obyłoby się bez fx audio bo dokupiłem dlatego, że to co było na płycie miało problem żeby odpowiednio napędzić moje słuchawki w wersji 250 Ohm. O steelseries się nie wypowiem bo nie słyszałem ale przed zakupem rozważałem model arctics 7 tylko te słuchawki wyglądają jak jakiś model gamingowy i to mnie odrzuciło. Osobiście nie jestem fanem czegoś co jest reklamowane jako gaming i wybór padł na 880pro. Mikrofon mam coś takiego  i się sprawdza, kupione w promocji za 25funtów więc cokolwiek byś nie kupił w okolicach 200zł będzie tylko lepsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje sprawdzić Beyerdynamic MMX300 gen.2 (mikrofon jeden z najlepszych na rynku) pod gry i do okazjonalnego sluchania muzyki ten hedset naprawdę robi robotę. Do tego w celu sprawdzenia różnicy pomiedzy ALC1220 zakup kartę dźwiękową Creative AE-5 bądź wersję AE-5 Plus bez znaczenia. Słuchawki, możesz wziąć używane i dokupić nowe nausznice albo pójść dalej i kupić zamszowe marki Dekoni, które ja posiadam. Przetestowalem ponad 10 sluchawek zamkniętych w cenie do 2500zł i najbardziej wytłumione sa Sennheiser HD569 pod tym względem mistrzostwo świata, a i byly najwygodniejsze. A prpops DT770 i całej pochodnej serii mogę przyznać, że pod gry w ogóle się nie nadają, gdyż wymagają naprawdę dobrego źródła i stopnia końcowego. Jak je weźmiesz to usłyszysz w grach co mam na myśli ? 

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Raven d(-_-)b napisał:

Ja również mam płytę (Msi z490 unify) z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym, alc1220 i ess audio dac i jest różnica między płytą a moim fx audio który jest do dostania pewnie poniżej 400zł

A ja mam płytę ROG Strix Z690-A z układem SupremeFX bazującym na ALC4080, bez dodatkowego DACa ESS jak w twojej MSI. I ten Supreme FX bez problemu zjada na śniadanie ten model FX Audio o którym wspominałeś, tak samo zresztą np FiiO E10k. Na jego poziomie gra dopiero np FiiO K3s, a lepiej wypadają urządzenia dopiero od półki Ifi Zen DACa czy też Toppinga DX3 Pro+. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można prosić źródło tych informacji, nawet jeśli alc 4080 jest tak dobry jak mówisz to koszt płyt z tym układem to 1.5k+. Tooping dx3 pro+ to już okolice 1k więc chyba normalne że kosztujący poniżej 400zł FX audio będzie gorszy.

Mi w zupełności wystarcza karta w mojej płycie i tylko przez słuchawki 250 Ohm które grają na niej zbyt cicho dokupiłem FX audio żeby wzmocnić sygnał, a to że ten dac jeszcze polepszył tor audio to tylko bonus.

Edytowane przez Raven d(-_-)b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyraźnie, że mam taką płytę, z tym układem. A ja wiem co słyszę. Ta karta ma na tyle mocy, że DT1770 grają wystarczająco głośno przy ustawieniu głośności na 20%. A ALC4080 to tylko lekko przerobiony ALC1220. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak gra fx audio słyszałeś? i pytanie jaką wersję słuchawek masz bo dla moich 250 ohm moja płyta trochę za cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem i to nie jeden model, zresztą nawet często go polecam jak ktoś ma w kompie biedną integrę. Bo w swojej cenie to dobre pudełko. A DT1770 mam 250ohm, bo tylko w takiej wersji występują. Wzmocnienie w sterownikach oczywiście ustawione na "ekstremalne". 

Edytowane przez prozeropro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem mobasy z ALC1220 ze stopniem końcowym opartym na 4580 gdzie dźwięk był mało szczegółowy i jakby za przesłoną. Teraz posiadam płytę z ALC4080 z nowym stopniem końcowym Savitech SV3H712 co by to miało znaczyć... prezentowany dźwięk bardziej szczegółowy i przejrzysty. Producent podaje, że bez problemu napędzi słuchawki do 600ohm. Do gier i tak mnie bardziej pasuje Creative AE-5 ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600ohm to już przesada trochę niestety, żaden zintegrowany układ takiego czegoś nie pociągnie. Ale 250ohm jak najbardziej. To jest dużo, ale nie jest to jeszcze aż tak kosmiczna wartość jak 600ohm właśnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie "odpalałem" słuchawek 600ohm, może przy wzmocnieniu extreme coś tam zagra...

Przeleciały mi przez uszy DT1770 które zagrały bardzo czysto i szczegółowo wyciągając maks możliwości stopnia końcowego + niedoskonałości nagrania - na mój gust co do gier to w ogóle się nie nadają. Zdecydowanie polecam headset Beyerdynamic MMX300 gen.2 naprawdę robi robotę :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ich na codzień nie używam z tą  integrą tylko z Zen DAC v2. I mam zupełnie przeciwne odczucia. Nie wiem dlaczego uważasz, że do gier się nie nadają. Mi się gra przyjemnie, a z kolegami z drużyny jak gram w CSa czasem turnieje, to np na nuke zawsze robię furorę, bo bez problemu zawsze jestem w stanie podać odległość przeciwnika w każdym wymiarze, czyli także wysokości. MMX300 to z kolei przecież nic innego jak DT770 32ohm z doklejonym mikrofonem. Dosłownie. Czyli dobre słuchawki, ale ja bym nie dopłacał 600zl do samego tylko mikrofonu. Są lepsze rozwiązania. No i na pewno nie określiłbym ich lepszych do gier niż DT1770. Może od DT177x Go, bo tamte mają faktycznie problem z wysokimi tonami i ogólnie sceną, bo trochę za mocno zostały tu przycięte, ale zwykle DT1770 są świetne. Po prostu wymagają znacznie lepszego źródła. W końcu jednak przetworniki Tesla swoje wymagania mają, byle dźwiękówka nie pokaże ich możliwości. 

Edytowane przez prozeropro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do tematu bo kilku kwestii nie potrafię zrozumieć, a może po prostu jestem nie doinformowany. Czemu do gier fps polecane są słuchawki zamknięte? Ostatnio przeszedłem z zamkniętej konstrukcji na otwartą i nie jestem w stanie sobie wyobrazić aby bez programowych polepszaczy uzyskać zbliżony efekt sceny.

Czy wspomniane wcześniej DT1770 i DT770 są takie wybtine? Osobiście ciężko mi to uwierzyć, że te słuchawki tak dobrze spisują się w grach.

Odnośnie zingergowanych układów audio to jak dla mnie od ALC 1200 w góre nie trzeba dokupować niczego dodatkowego. Moc jest wystarczjącą brzmienie naprawdę jest bardzo w porządku. Jedyny mankamnet to delikantne znikeształcenia, które są najprawdopodobniej spowodowanie przez działanie innych podzespółów. Tak to do słyszalnej poprawy w stosunku do integru trzeba już naprawdę srogo dopłacić, a jescze konieczne są dobre jakościowo materiały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hero586 napisał:

Czemu do gier fps polecane są słuchawki zamknięte?

bo lepiej izolują od otoczenia
 

1 godzinę temu, Hero586 napisał:

Czy wspomniane wcześniej DT1770 i DT770 są takie wybtine?

Nie są (pod względem rozmiaru przestrzeni), nadal grają jak słuchawki zamknięte, natomiast są bardzo dobrym sprzętem w swojej cenie. Jeśli oczekujesz brzmienia ze słuchawek otwartych - wybierz słuchawki otwarte ? Wybitne pod względem przestrzeni będą planary, mam teraz HE400se za które dałem 400zł (u nas po 800) i AKG czy Sennheisery z przedziału 1000-1500 nie mają podjazdu

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, TrueFaith napisał:

bo lepiej izolują od otoczenia

Kwestia izolacji była dla mnie oczywista, chodziło mi tylko o aspekt gier. W przypadku grania na na turniejech, gdzie jest głośno to jasna sprawa, że zamkniętę są wskazane. Natomiast grając w domowych warunkach to jak dla mnie nawet rozmwa przez mikrofon to jakiś dramat :E.

25 minut temu, TrueFaith napisał:

Nie są (pod względem rozmiaru przestrzeni), nadal grają jak słuchawki zamknięte, natomiast są bardzo dobrym sprzętem w swojej cenie. Jeśli oczekujesz brzmienia ze słuchawek otwartych - wybierz słuchawki otwarte ? Wybitne pod względem przestrzeni będą planary, mam teraz HE400se za które dałem 400zł (u nas po 800) i AKG czy Sennheisery z przedziału 1000-1500 nie mają podjazdu

Po wcześniejszych komentarzach można było odnieśc inne wrażenie, dlatego dzięki za wyjaśnienie :D. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że HE400se to świetne słuchawki pod wieloma względami, ale nie przesadzałbym też aż tak z rozmiarem sceny. Uważam, że takie K701 mają scenę wcale ani trochę nie mniejszą, choć całościowo moim zdaniem są to słuchawki gorsze brzmieniowo. Ale pod kątem czystych rozmiarów sceny wcale hifimanom nie ustępujące. Ale K701 to dość wyjątkowe słuchawki pod tym kątem. 

 

Oczywiście da się mieć słuchawki zamknięte które grają tak dużą sceną jak słuchawki otwarte, ale trzeba mieć do tego już pieniądze. Takie Beyerdynamic T5p v2, albo Sony Mdr-R10 mimo tego, że zamknięte, to grają w taki sposób, że mając je na głowie nigdy w życiu byś nie powiedział, że te słuchawki nie są otwarte. Ale no to są słuchawki, które kosztują... No kosztują bardzo dużo. Zdecydowana większość ludzi moze o takich modelach jedynie pomarzyć. 

 

W przypadku gier tak czy inaczej musisz brać też pod uwagę nie tylko rozmiar sceny, ale i precyzję. Takie DT1770 mają z pewnością scenę mniejszą nie tylko od HE400se, ale nawet i tańszych słuchawek. Powiedziałbym, że nawet DT990 mają większą rozmiarowo scenę. A mam obie pary słuchawek w domu, obok siebie. Ale mimo to DT1770 są znacznie bardziej finezyjne i szczegółowe w tym co robią. Cała holografia jest bardziej naturalna i precyzyjna. 

Edytowane przez prozeropro
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, prozeropro napisał:

W przypadku gier tak czy inaczej musisz brać też pod uwagę nie tylko rozmiar sceny, ale i precyzję. Takie DT1770 mają z pewnością scenę mniejszą nie tylko od HE400se, ale nawet i tańszych słuchawek. Powiedziałbym, że nawet DT990 mają większą rozmiarowo scenę. A mam obie pary słuchawek w domu, obok siebie. Ale mimo to DT1770 są znacznie bardziej finezyjne i szczegółowe w tym co robią. Cała holografia jest bardziej naturalna i precyzyjna. 

Tutaj się zgodzę gram na AKG K702 i rozmiar sceny w większości gier daje świente odczucia. W przypadku fps'ów mam jednak wrażenie, że ta scena jest za bardzo rozciągnieta na szerokość. Finalnie przekłada się to na zawyżone odległości od przeciwników itd. Nie wykluczam jednak,  że moje odczucia mogą być mylące i wynikają z naprzemienniego korzystania z zamkniętych i otwartych słucahwek :E.

Ogołnie bardzo mnie cieszy, że dyskusja się rowzineła dla mnie dużo cennych informacji :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...