Skocz do zawartości
Dominor11

Zmiana GPU z Nvidia na AMD - pytanko

Rekomendowane odpowiedzi

Po zmianie GPU z Nvidia na AMD, powinienem strzelić kontrolnego formata, żeby pozbyć się wszystkich starych sterowników, czy nie zrobi mi to większej różnicy jak zrobię to po prostu ręcznie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy jak stare odinstalujesz poprzez ddu. Nie te czasu żeby co chwilę trzeba było formata robić.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla ścisłości: DDU to program Display Driver Uninstaller

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Dominor11 Żadnego DDU nie trzeba w windowsie 10, wręcz nie powinno się go używać, chyba że wystąpiły jakieś problemy przy zwyczajnym odinstalowaniu sterownika nvidii i potem instalacji amd. Najpierw usuń wszystkie elementy pakietu nvidii, zainstaluj sterownik amd i w 99% przypadków będzie śmigać idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam jednocześnie AMD i NVidia i zero problemów, dzisiaj system radzi sobie bez zająknięcia z takim "dualizmem"  ;) 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmianiam mobo i procka z AMD na Intela i nadal się zastanawiam czy robić format :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co? Jeśli coś będzie nie tak to wtedy zrobisz dopiero format. Chyba, że uwielbiasz robić formaty. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz format to przecież 10 min roboty... To już nie czasy 98 czy xp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Format to też np. programy, bo nawet jeśli starasz się je mieć gdzieś na osobnej partycji/dysku, to niektóre z programów lokują część plików na dysku systemowym ( i musisz niektóre te programy potem na nowo zainstalować i często na nowo skonfigurować, bo inaczej nie działają prawidłowo, o ile w ogóle działają)

Do tego ustawienia windowsa pod siebie też trochę czasu zajmuje.

Sterowniki, konfiguracja. 

Owszem, to nie to samo co kiedyś, ale mnie zawsze po takim formacie trwającym 10 minut zajmuje potem ze 3=4 dni by doprowadzić komputer do takiego stanu, który by mnie zadowalał jeśli chodzi o stronę użytkową windowsa i programów z których korzystam. Zawsze się okazuje, że czegoś jeszcze brakuje, coś trzeba dograć, doinstalować, łatkę ściągnąć, drivera czy jakieś tam inne rzeczy, które się nagle przypomniały, pogrzebać w ustawieniach windowsa itp. 

No, ale co kto lubi. 

Edytowane przez addept
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, addept napisał:

Po co? Jeśli coś będzie nie tak to wtedy zrobisz dopiero format. Chyba, że uwielbiasz robić formaty. 

Format i postawienie Windowsa to jest moment ale gorzej z instalowaniem tych wszystkich programów i gier - tego mi się nie chce robić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi