Skocz do zawartości
Gość

Zawieszanie się, "minimalizacja gry" i zawieszanie przeglądarki.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Procesor AMD Ryzen 7 3800X, 3.9GHz, 

Płyta główna MSI B450 GAMING PLUS MAX

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 RGB

Crucial Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15

Dysk SSD Silicon Power P34A80 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe

Zasilacz SilentiumPC Vero M 3 700w 

Obecnie grafika to Gigabyte Rtx 3070ti gaming OC 8gb


Iiyama pro lite b2483hs

Asus vw221

A więc tak.. Chce zdiagnozować co się dzieję z moim PC.  Problemy mam konkretnie w jednej grze, chodzi o Farminng Simulator 22. Czy ta gra na moim zestawie może chodzić na bardzo wysokich ustawieniach ? Bo mam wrażenie że coś dzieję się i mam przez to spadek wydajność.  
Mianowicie, jeszcze w grudniu napotykałem się z sytuacją że gra mi się przycinała, i klatki spadały z 60 na 30 przy czym z tego co pamiętam ustawienia w grze miałem na bardzo wysokie.  Z tego co mi pomógł jeden użytkowników tego forum sytuacja działa się z powodu kontrolera na którym grałem ( Xbox series x), jakiś sygnał o rozładowaniu kontrolera to powodował, problem ten połowicznie rozwiązałem w nowy rok, robiąc reinstall systemu, przesiadłem się z win 10 na win 11 na dodatek zmieniłem w ustawieniach modułu bluetooth tą opcję o oszczędzaniu energii, klatki mi się nie zmieniają ale zdarza się ze gra złapie takiego laga jak wcześniej. Kolejną przypadłością było to że grając i oglądając serial ( google chrome) gra tak jakby się minimalizowała, ale pojawiał mi się czarny ekran, było słychać dźwięk z gry, oraz dźwięk serialu ale obraz serialu się zacinał, cała przeglądarka freezowała a w grze był czarny obraz do momentu aż nie zminimalizowałem gry i nie wróciłem ponownie do gry z paska.   Przeglądarka jednak freezowała na tyle że nie mogłem jej zamknąć normalnie, tylko przez menadżer zadań. Czasem wystarczyło dłużej poczekać i się odwieszała.  Kolega mi podpowiedział aby zrobić test ramu. Początkowo zrobiłem test tym narzędziem wbudowanym w windows, ale problemów nie wykryto. Potem jakimś programem. Na koniec kolega polecił zrobić sobie obraz płyty z linuxem i odpalić narzędzie do testów w instalatorze.  I tam się pojawiły schody bo nawet 3 procent testu nie ukończono bo się zawieszało wszystko.  Przekładałem kości, próbowałem pojedyńczo ale wynik testu ten sam.  
Dlatego podejrzewam ten ram.  Ale znów ten spadek wydajności w grze też mnie boli. Dlatego szukam pomocy w tej kwesti. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, gruszon18 napisał:

Problemy mam konkretnie w jednej grze, chodzi o Farminng Simulator 22.

Tylko w 1 grze występują problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, AndyLau napisał:

Tylko w 1 grze występują problemy.

Nie mogę odpowiedzieć jednoznacznie ponieważ ostatnio tylko w tą grę grałem. Chociaż grałem też ostatnio w wiedzmina 3, ale dość krótko. Dziś sprawdzę czy coś się dzieje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, gruszon18 napisał:

Procesor AMD Ryzen 7 3800X, 3.9GHz, 

Płyta główna MSI B450 GAMING PLUS MAX

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 RGB

Crucial Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15

Dysk SSD Silicon Power P34A80 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe

Zasilacz SilentiumPC Vero M 3 700w 

Obecnie grafika to Gigabyte Rtx 3070ti gaming OC 8gb


Iiyama pro lite b2483hs

Asus vw221

Farminng Simulator 22.

Cóż, FS22 zoptymalizowaną grą nie był nigdy, w sumie, poprzednie części też nie. ?

Na moim cienkim kompie, wg tej gry, też chodziło tragicznie, wręcz niegrywanie i nie nie pomagało. Internety pomogli. Nie wiem kto wymyślił, by zablokować fps na 60... ?

Jeśli zrobisz tak, jak tam napisano, po każdym uruchomieniu gry pamiętaj tylko o F3. W moim przypadku, problem z widocznymi zacinkami gry minął. Oczywiście mikroprzycinki i inne różne takie, to chleb powszedni tej gry. Trzeba być wyrozumiałym, tam tylko traktorki i siewniki mają dobrze wyglądać, reszta jest tłem. ?

Mam nadzieję, że to ten problem i będzie ok.

 

Pozdrawiam i powodzenia. ?

Edytowane przez Kulfoniarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No nie wiem, były momenty że ta gierka płynnie mi działała. Nie wiem czy wspominać też o tym, że mam problem z wyjściem do menu gry.. Np gram, zapisuje save i chce wyjść do menu gry by np wczytać save raz jeszcze, to wywala mi gre do pulpitu. Chociaż możliwe że to coś z grą jest.. Ale martwi mnie własnie to że tego testu ramu nie mogłem zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 18.01.2022 o 11:18, AndyLau napisał:

Tylko w 1 grze występują problemy.

okazuje się że nie tylko. Przy Wiedźmaku 3 też. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Więc tak. Problemy z przeglądarką dzieją się nie tylko przy tej konkretnej grze.  Co lepsze dzieją się tez przy używaniu tylko i wyłącznie przeglądarki. Mam wrażenie że winna jest pamięć ram. W jaki sposób mogę sprawdzić poprawność działania kości ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...