Skocz do zawartości
Verengard

IPS do gier do ~2500 ze znośną czernią

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

przemacałem już wiele VA, jednak niestety poza Samsungiem G7 z włączonym VRR Control (które powoduje microstutter) żaden nie nadaje się do gier (miganie na gsync...).

Przerzuciłem się na IPSy, zacząłem od MSI Optix MAG274QRF-QD, Gsync działa super, nic nie migocze, kolory akceptowalne choć kalibracja by się przydała ale to do ogarnięcia, niestety backlight bleed/IPS glow... nie gram w pełnej ciemności, lampka z tyłu a to dziadostwo dalej widoczne.

No i teraz pytanie czy losować dalej tego MSI czy wszystkie to będzie szajs a może istnieje jakiś model gdzie ta czerń będzie znośna - ja sobie zdaje sprawę, że to nie VA czy OLED ale mam 5 letniego lapka Asus ROG G752vt z ips i tam poza lekkim bleedem w jednym narożniku jest to jednolite a tu widzę jakieś tęczowe załamania kolorów ? w jednym narożniku brązowe w drugim niebieskobiałe (tzw ips glow chyba)

Ja jestem w stanie dopłacić nawet do 4000 za jakość - najwyżej pozbieram, ale jak patrze nawet recenzje IPS za 4k z fizycznym gsync to widze ten sam syf.

 

Edytowane przez Verengard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym inna sztukę tego MSI sprawdził, jeśli chcesz IPS z dobrą czernią. Jak miałeś g7 i się nie sprawdził. Lepsze monitory to już lg c1 Oled 48 cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz monitor ze znośną czernią to tylko VA. Poza tym obraz z monitorów IPS powoduje ból oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, grzegorz1981 napisał:

Poza tym obraz z monitorów IPS powoduje ból oczu.

Chyba jak ktoś ma jakaś wadę wzroku:)

Ja tylko ips i oczy mnie nie bolą:)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, grzegorz1981 napisał:

Jak chcesz monitor ze znośną czernią to tylko VA. Poza tym obraz z monitorów IPS powoduje ból oczu.

Może za blisko siedzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, grzegorz1981 napisał:

Jak chcesz monitor ze znośną czernią to tylko VA. Poza tym obraz z monitorów IPS powoduje ból oczu.

Może inaczej, na tym lapku który posiadam czerń jest jak najbardziej satysfakcjonująca, a nie sadzę aby do lapka wsadzali top endowe matryce, fakt jest bardziej granatowa niż na VA ale nie jest to coś co przeszkadza w porównaniu do do tego MSi bo jest jednolita...

G7 się nie tyle nie sprawdził co niestety ma problemy z VRR które są standardem dla VA. Z opcją ich "eliminacji" od samsunga owszem nie miga ale za to wprowadza microstutter.

Edytowane przez Verengard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dan254 napisał:

Może za blisko siedzisz.

Korzystam z monitora na matrycy TN i od tego mnie nie bolą oczy. Co do IPS takie odniosłem wrażenie jak miałem okazję kilka razy korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, grzegorz1981 napisał:

Korzystam z monitora na matrycy TN i od tego mnie nie bolą oczy. Co do IPS takie odniosłem wrażenie jak miałem okazję kilka razy korzystać.

Jakie podświetlenie w tym TN? (CCFL czy LED)

Jaka jasność zmierzona w cd? (jak rozumiem niewiadoma, a to istotne)

Oba monitory ustawione na tą samą temp. barwową? (wątpię, a to też istotne)

Ja się jakoś przesiadłem ze skalibrowanego VA na skalibrowany IPS i problemów nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...