Skocz do zawartości
mag_zbc

Microsoft kupił Activision Blizzard

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, crush napisał:

XSX ma 2 paluchy normalnie. No i możesz kupić ten ich play charge kit, czy jak to się tam zwie.

A dokładniej?

Robienie z M$ jakiegoś dobrego wujka mimo, że to właśnie oni chcieli zaorać używki w poprzedniej generacji. Jakakolwiek przewaga w wykonaniu M$ zawsze kończy się tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Sony to jest dobry wujek? Bo ja widzę 2 chciwe korporacje. I generalnie dobrze by było żeby były w miarę na równi. A przecież sam tu twierdzisz, że Sony dominuje rynek gier. To chyba dobrze, że MS chce zrównać?

A z tymi używkami to już było tyle razy wałkowane, że strach. Jakby MS wyczuł moment i by mu to pykło, bez ogromnego sprzeciwu graczy, to Sony wskoczyłoby w ten sam rytm w sekundę.

Edytowane przez crush
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy tutaj jarają się jakby co najmniej już dzisiaj cała transakcja została zamknięta i jakieś zmiany względem gier miałyby wchodzić w ciągu najbliższych miesięcy. Ja tam liczę po prostu na to, że gry będzie można kupić na Steamie i to w sumie tyle. Z drugiej strony może wyjść tak, że mając takie portfolio znowu wrócą do MSS mając wywalone na inne platformy PC.

Edytowane przez Morv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, crush napisał:

A Sony to jest dobry wujek? Bo ja widzę 2 chciwe korporacje.

Otóż to. Nigdzie nie powiedziałem, że Sony to dobry wujek, niektóre ich zagrania w tej generacji są poniżej jakiejkolwiek krytyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, kadajo napisał:

Czyli tylko Elite 2 dostał aku... Zabawne bo jest to jedyny powod dlaczego ostatecznie mnie on nie zainteresował.

Co M$ strzeliło do głowy...

W pakiecie tylko elite ma wbudowany.

Do zwykłych padów xboxa dalej musisz oddzielnie dokupić.
W sumie to nie jest zła opcja. Bo kupujesz co ci pasuję, a nie tak jak w padach od Sony masz wbudowane i po kilku h potrafi się rozładować :E

5 minut temu, Morv napisał:

Ja tam liczę po prostu na to, że gry będzie można kupić na Steamie i to w sumie tyle. 

Patrząc na to, że microsoft zaczął wrzucać swoje gry na steam to i raczej wcześniej czy później to czeka również gry od acti/blizz.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lukadd napisał:

Patrząc na to, że microsoft zaczął wrzucać swoje gry na steam to i raczej wcześniej czy później to czeka również gry od acti/blizz.

Tylko czekać aż im się odwidzi i znowu zaczną wciskać swój badziewny sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MS dąży do monopolu i jeszcze się to przejęcie fanom tego zakupu odbije czkawką. Im większe rozdrobnienie, tym większa szansa, że nie zostaniemy wydymani. Ale skoro gejpass zaślepia nawet część redaktorów growych, to tym bardziej może zaślepić szaraczków. 

  • Confused 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BlindObserver napisał:

MS dąży do monopolu i jeszcze się to przejęcie fanom tego zakupu odbije czkawką. Im większe rozdrobnienie, tym większa szansa, że nie zostaniemy wydymani. Ale skoro gejpass zaślepia nawet część redaktorów growych, to tym bardziej może zaślepić szaraczków. 

Ale Sony kupujące studia i nie wydające gier na konkurencyjnej platformie jest okej? Dlaczego tylko MS jest krytykowany? 

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lukadd napisał:

W pakiecie tylko elite ma wbudowany.

Do zwykłych padów xboxa dalej musisz oddzielnie dokupić.
W sumie to nie jest zła opcja. Bo kupujesz co ci pasuję, a nie tak jak w padach od Sony masz wbudowane i po kilku h potrafi się rozładować :E

No właśnie dlatego nie chce żadnego urządzenia, jeśli mam wybór ze wbudowanym aku, którego używam często, bo jak wiadomo aku wcześniej czy później zajedziemy i klops.

 

3 minuty temu, BlindObserver napisał:

MS dąży do monopolu i jeszcze się to przejęcie fanom tego zakupu odbije czkawką. Im większe rozdrobnienie, tym większa szansa, że nie zostaniemy wydymani. Ale skoro gejpass zaślepia nawet część redaktorów growych, to tym bardziej może zaślepić szaraczków. 

The Cable Guy Medieval Times GIF - The Cable Guy Cable Guy Medieval Times -  Discover & Share GIFs

:E

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, crush napisał:

Ale Sony kupujące studia i nie wydające gier na konkurencyjnej platformie jest okej? Dlaczego tylko MS jest krytykowany? 

Pewnie dlatego, że przy*rdolił niemal z atomówki i zgarnia same syte kąski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, BlindObserver napisał:

MS dąży do monopolu i jeszcze się to przejęcie fanom tego zakupu odbije czkawką. Im większe rozdrobnienie, tym większa szansa, że nie zostaniemy wydymani. Ale skoro gejpass zaślepia nawet część redaktorów growych, to tym bardziej może zaślepić szaraczków. 

i co takiego my jako gracze mamy zrobic?

Mamy zbojkotowac game passa i zamiast placic 4zl za 3 miesiace z setka gier mamy isc do sony i kupic 1 gre za 300?;o

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, crush napisał:

Ale Sony kupujące studia i nie wydające gier na konkurencyjnej platformie jest okej? Dlaczego tylko MS jest krytykowany? 

Jest spora różnica między przejęciem względnie małego, wieloletniego partnera i jego rozwijanie a przejęciem molocha wielkości Zenimax czy teraz jeszcze większego Activision Blizzard.

13 minut temu, BlindObserver napisał:

MS dąży do monopolu i jeszcze się to przejęcie fanom tego zakupu odbije czkawką. Im większe rozdrobnienie, tym większa szansa, że nie zostaniemy wydymani. Ale skoro gejpass zaślepia nawet część redaktorów growych, to tym bardziej może zaślepić szaraczków. 

M$ jak WOŚP,  gamepass za 4zl do końca świata i jeden dzień dłużej :lol2:

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, crush napisał:

Ale Sony kupujące studia i nie wydające gier na konkurencyjnej platformie jest okej? Dlaczego tylko MS jest krytykowany? 

Moje zdanie o exach jest znane chyba każdemu, kto ze mną gadał na tym forum, więc pytanie z dupy. 

Ale jedziemy. Sony kupiło takie potężne studia jak: Valkyrie Entertainment, Bluepoint Games, Fabrik Games,    Firesprite, Nixxes Software, Housemarque, Insomniac Games i Audiokinetic.

W tym czasie Microsoft kupił: ZeniMax Media (Beth, Alpha Dog, id Software, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Roundhouse), Obsidian Entertainment, inXile Entertainment, Playground Games, Compulsion Games, Undead Labs, Ninja Theory, Mojang, Undead Labs, Double Fine. Teraz dochodzą im kolejne duże studia, wydające multiplatformy. 

Największym problemem jest to, że Sony przez lata bazowało na swoich studiach lub studiach, które robiły gry dla nich na zlecenie, natomiast MS po łyka studia, które wydawały do tej pory gry na wszystko i robi sobie w ten sposób exy. Obrona MS, bo łojezu, gejpassa dajo, to jest przejaw braku zdrowego rozsądku, bo MS nie będzie dobrym wujkiem, tak jak nie był w innych branżach, w których jest lub był bliski monopolu. 

8 minut temu, Rafalxxx napisał:

i co takiego my jako gracze mamy zrobic?

Mamy zbojkotowac game passa i zamiast placic 4zl za 3 miesiace z setka gier mamy isc do sony i kupic 1 gre za 300?;o

Nie wiem, co Ty zamierzasz z tym zrobić. Ale ta absurdalna radość części tutaj obecnych, bo coś trafi do gejpassa, jest wręcz abstrakcyjna. Ludzie się cieczą, że na danym rynku firma zbliża się do monopolu xD I nie mają w głowie żadnej lampki ostrzegawczej, że przecież MS chce na tym gejpassie zarabiać. Dojdzie do poziomu Netfliksa i się zaczną podwyżki, promki znikną, a w przyszłości sam model dystrybucji może pójść w stronę czystej subskrypcji. I wtedy się wszyscy posrają ze szczęścia.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, BlindObserver napisał:

Dojdzie do poziomu Netfliksa i się zaczną podwyżki, promki znikną, a w przyszłości sam model dystrybucji może pójść w stronę czystej subskrypcji. I wtedy się wszyscy posrają ze szczęścia.

Netflix to akurat idealny przykład, subskrypcja w jedynej słusznej jak na obecne czasy jakości już niedługo ma kosztować blisko 20$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Kris194 napisał:

Jest spora różnica między przejęciem względnie małego, wieloletniego partnera i jego rozwijanie a przejęciem molocha wielkości Zenimax czy teraz jeszcze większego Activision Blizzard

Jaka? Exy Sony dobre, exy innych złe?

33 minuty temu, BlindObserver napisał:

Dojdzie do poziomu Netfliksa i się zaczną podwyżki, promki znikną, a w przyszłości sam model dystrybucji może pójść w stronę czystej subskrypcji. I wtedy się wszyscy posrają ze szczęścia.

Stary. Niech to 400 kosztuje. To i tak będzie lepszy deal niż jedna gra za 300.

26 minut temu, Kris194 napisał:

Netflix to akurat idealny przykład, subskrypcja w jedynej słusznej jak na obecne czasy jakości już niedługo ma kosztować blisko 20$.

Czyli za 3 filmy w kinie albo za 1/3 BR mam setki filmów. Tragiczny deal.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie zapomnijmy ze cały czas będzie można kupować gry na promkach. Najgorzej mają uzależnieni co muszą ograć wszystko na premierę. Ci to będą płakać i płacić jak nie za abo to za grę.

28 minut temu, Kris194 napisał:

Netflix to akurat idealny przykład, subskrypcja w jedynej słusznej jak na obecne czasy jakości już niedługo ma kosztować blisko 20$.

Dlatego ja z żadnych usług streamingowych nie korzystam, podoba mi się film to kupuje na płycie i wywalone na te Netflixy, Disneye i Amazony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kadajo napisał:

I kiedy to wydadzą ? 29 Grudnia ? :E

Horizon Forbidden West - 18 luty 2022 czyli premiera już za 30 dni

Gran Turismo 7 - 4 marca 2022 czyli do premiery zostało 44 dni 

God of War: Ragnarok? Może być i 29 grudnia ważne żeby wyszło jeszcze w tym roku :szczerbaty:

Od biedy można też doliczyć Remaster Uncharted: Legacy of Thieves Collection - 28 stycznia 2022 czyli już za 9 dni

Obiektywnie patrząc na kalendarz wydawniczy wygląda to lepiej niż u Microsoftu aktualnie 

S.T.A.L.K.E.R 2 - 8 grudnia 2022 czylig trzeba czekać aż 323 dni

Starfield - 11 listopada 2022 tutaj jest trochę lepiej ale generalnie też 296 dni czekania 

Hellblade II: Senua's Saga podobnie jak God of War:Ragnarok chciałbym żeby pojawił się w tym roku ale wątpię czy 29 grudnia bo jest już ciasno z tymi premierami w tym okresie ?

Tak naprawdę jak Microsoft z czymś nie wyskoczy po drodze i nie odpali żadnej petardy z nienacka w ich stylu to nie powiedziałbym że u nich wygląda to lepiej niż u konkurencji ?

4 godziny temu, Element Wojny napisał:

MS z kolei ma Stalkera 2, Warhammera 40K, Ark 2 no i wisienkę na torcie czyli Starfielda. Idą dobre czasy dla użytkowników klocka. 

 

No O.K o tych tytułach faktycznie zapomniałem 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"what a time to be alive" ?

Mnie to wszystko coraz bardziej spycha w stronę retro i mojej kupi wstydu... ah kiedyś to było :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, slafec napisał:

I właśnie przez takie przejęcia dochodzi do kuriozalnych sytuacji. MS odpowiada za exy Sony, a sam nie ma gier (Ghostwire Tokyo to też niby gra od MS, a na konsolach MS będzie za parę lat..). Sony z Acti miało jakąś umowę odnośnie ekskluzywnej zawartości w Call of Duty - znowu będzie cyrk.

 

O właśnie Ghostwire Tokyo kolejna gra na PS5 w tym roku od XBOX GAME STUDIOS, ale się porobiło ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

"what a time to be alive" ?

Mnie to wszystko coraz bardziej spycha w stronę retro i mojej kupi wstydu... ah kiedyś to było :D

Mów mi, właśnie siedzę i zastanawiam się w co grać. Po ograniu XC1/XC2 mam totalną pustkę w głowie, to były tak dobre gry że szkoda gadać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukadd napisał:

Nic z tego co wymieniasz nie jest exem na PS5. Nic nie jest dedykowane next genom. Wszystko gry z PS4.

 

 

Ale tytuły od SONY i póki co tylko na PlayStation z wsparciem dla Next-Genów więc i tak będzie to wyglądać i działać lepiej na PS5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Mów mi, właśnie siedzę i zastanawiam się w co grać. Po ograniu XC1/XC2 mam totalną pustkę w głowie, to były tak dobre gry że szkoda gadać. 

Ja odpaliłem FH5 i pograłem całe 20 min :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kadajo napisał:

Ja odpaliłem FH5 i pograłem całe 20 min :E

Tak to właśnie jest z tymi nowymi grami - graficzne wodotryski które zaczynają nudzić po niecałej godzinie, a po dwóch szukasz już czegoś nowego do grania. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu sobie gram w grę a tu taki news, to już przejęcie z grubej rury, co następne ? Take-Two ? Z drugiej strony przy tej kwocie zakup ZeniMax za 7,5 miliarda dolarów i marek jakie dzięki temu pozyskali wydaje się nie duża. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Saren7 napisał:

To teraz zapał na PS5 lekko spadł ...

To zrozumiałe 

6 godzin temu, LJ19 napisał:

Sony ma kupować Take Two? Za co? Oni nawet na kartonie do konsoli oszczędzają. Popatrzcie na szerszą kondycję Sony jako korporacji, a nie tylko na gierki.
Bez wątpienia teraz na fali wznoszącej jest Microsoft.

Za te 10$ z Upgrade do wersji na PS5 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
    • Morawiecki jedyne co robi, to nadal kłamie jak z nut . Hipokryzja w jego wykonaniu nadal jest u niego mocną stroną. A poza tym pisałeś do pisowca, który jedzie na jednej tej samej płycie co inni obecni tu pisowcy, kilku ich tu jest.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...