Skocz do zawartości
mag_zbc

Microsoft kupił Activision Blizzard

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze tak Activision - żebym sobie w singla 5h Modern Warfare (2019) nie mógł zagrać bo gra do teraz ponad 200zł kosztuje, trza było singla sprzedawać za 50zł to by ludzie kupowali a tak to się nachapaliście tak że sprzedajecie firme haha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, azgan napisał:

Ciekawe czy Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022) nie trafi już na PS5 czy wezmą się za to dopiero w przyszłości wraz z kolejnymi odsłonami?

Przeciez nowy cod bedzie za pol roku, a umowe domkna w 2023 wiec chyba jedno wyklucza drugie. Kolejna sprawa to jakikolwiek termin ewentualnego odciecia od sony to moment, w ktorym odetna pepowene od starych konsol. Wtedy latwiej wykonac taki ruch bo i tak baza odl genow bedzie odcieta. Jeszcze przynajmniej ze 2 cosy wyjda na stare konsole.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Element Wojny napisał:

Kolejny rok, może dwa sytuacja powinna być jeszcze w miarę normalna dla posiadaczy PS5 ale najpóźniej od 2024r. to będzie wyglądać bardzo kiepsko bo to wręcz pewne że MS obetnie im wszystkie dobre gry od dev'ów których przejęli. Do tego można być pewnym że wczorajsze przejęcie to nie koniec i będą kolejne. Nie wiem jak długi lifespan Sony zaplanowało dla PS5, ale jeżeli planują PS6 to będzie to wyglądać wręcz absurdalnie. 

Jesteśmy dopiero na starcie generacji, zabawa dopiero się zaczyna ile gier przez te 6-7 lat nie trafi na PS5? Nie trzeba czekać na PS6 bo to już zaczyna się dziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Jeszcze przynajmniej ze 2 cosy wyjda na stare konsole.

COD 2022 i 2023 bankowo wyjdzie na obie konsole, ale potem będzie papa. Nie po to płacą 70mld by jedną z najsilniejszych marek jakie przejęli wydawać na konsolę konkurencji :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Przeciez nowy cod bedzie za pol roku, a umowe domkna w 2023 wiec chyba jedno wyklucza drugie. Kolejna sprawa to jakikolwiek termin ewentualnego odciecia od sony to moment, w ktorym odetna pepowene od starych konsol. Wtedy latwiej wykonac taki ruch bo i tak baza odl genow bedzie odcieta. Jeszcze przynajmniej ze 2 cosy wyjda na stare konsole.

Też racja

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bbandi napisał:

Dobrze tak Activision - żebym sobie w singla 5h Modern Warfare (2019) nie mógł zagrać bo gra do teraz ponad 200zł kosztuje, trza było singla sprzedawać za 50zł to by ludzie kupowali a tak to się nachapaliście tak że sprzedajecie firme haha.

Dokładnie, takiego singla sam bym kupił za taką cenę a tak taniej kupiłem Cold War niż można nabyć wersję z 2019 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Jesteśmy dopiero na starcie generacji, zabawa dopiero się zaczyna ile gier przez te 6-7 lat nie trafi na PS5? Nie trzeba czekać na PS6 bo to już zaczyna się dziać.

Za 2 lata zacznie się dziać kiedy te pierwsze zakupione studia zaczną już powoli wydawać pierwsze gry robione tylko na konsole MS - a im dalej tym będzie gorzej bo będą kolejne. Będąc szczerym teraz wystarczy jeszcze jedno duże przejęcie jakiegoś znaczącego studia przez MS i impreza skończona. Ciekaw jestem co Sony zamierza z tym wszystkim zrobić, bo chyba w końcu zaczną jakoś reagować na to co robi MS ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bbandi napisał:

Dobrze tak Activision - żebym sobie w singla 5h Modern Warfare (2019) nie mógł zagrać bo gra do teraz ponad 200zł kosztuje, trza było singla sprzedawać za 50zł to by ludzie kupowali a tak to się nachapaliście tak że sprzedajecie firme haha.

To teraz zrobią tak że ludzie będą mogli sobie zagrać tego singla na 5-6h za 50 zł w GAME PASS ale tylko na XBOX + PC bo na PS5 dalej trzeba będzie kupić BOX za 300 zł + 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, jak kto gra - ja zawsze na PlayStation grałem tylko w exy Sony, na Xboxie w exy Microsoftu a w całą resztę na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na tym wszystkim wyjdą PC-towcy :D  Każda gra MS bez względu na to kogo przejmą będzie wychodziła na X/PC a i Sony powoli już zaczyna coraz więcej na PC wydawać, a ostatnie ruchy MS mogą ich jeszcze bardziej zbliżyć do wydawania kolejnych tytułów.

Żeby tylko jeszcze GPU były w normalnych cenach... 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pisali, że Tajwan podnosi ceny układów scalonych o 20% ...

Za całego PC w 2020 dałem 15 tyś. a teraz RTX 3090 chodzi nawet po 20 tyś. zł ( cena z X Kom ).

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że sobie zacytuje liryki z utworu który ostatnio słyszałem, pasuje do tej sytuacji jak ulał :cool:

Cytat

 

Fuck you losers, While you fake jacks, I make maneuvers, Like Hitler stickin' up Jews with German Lugers

 

Ms powinien tweetnąc to Sony :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lis22 napisał:

Właśnie pisali, że Tajwan podnosi ceny układów scalonych o 20% ...

Za całego PC w 2020 dałem 15 tyś. a teraz RTX 3090 chodzi nawet po 20 tyś. zł ( cena z X Kom ).

Czyli pobujamy się ze swoimi kartami jeszcze przez ładnych parę lat... Nvidia dawaj DLSS 3.0, będzie potrzebne !

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lis22 napisał:

Właśnie pisali, że Tajwan podnosi ceny układów scalonych o 20% ...

Za całego PC w 2020 dałem 15 tyś. a teraz RTX 3090 chodzi nawet po 20 tyś. zł ( cena z X Kom ).

I nie tylko TOP bo tańsze GPU to też dramat jeśli chodzi o ceny

„Budżetowe” RTX 3050 wyprzedały się po 400 dolarów za sztukę https://www.gry-online.pl/hardware/rtx-3050-sprzedane-na-amazonie-po-400-dolarow-za-sztuke/z621210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dramat. Do tej pory były drogo ale teraz to będzie BARDZO drogo, zapewne ta wiadomość spowoduje zwiększenie cen kart w ciągu najbliższych dni bo wiele osób będzie próbowało na szybko zaopatrzyć się w nowe karty zanim podwyżki oficjalnie wpłyną na ceny układów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, azgan napisał:

I nie tylko TOP bo tańsze GPU to też dramat jeśli chodzi o ceny

„Budżetowe” RTX 3050 wyprzedały się po 400 dolarów za sztukę https://www.gry-online.pl/hardware/rtx-3050-sprzedane-na-amazonie-po-400-dolarow-za-sztuke/z621210

Ale PC to nie tylko grafika, używane procesory są w normalnych cenach, dyski NVME, SSD i HDD są dość tanie, pamięć i mobo jak ktoś nie bierze ultra-super duper PC też. Ale jak ktoś gra tylko dla grafiki w gry wydmuszki, no to o czym tu gadka jest.

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te chore ceny kart graficznych to efekt duopolu Nvidia+AMD, a także monopolu TSMC.

Na szczęście na rynek GPU wkrótce wejdą nowi gracze z własnymi fabrykami - Intel i chińska firma Innosilicon, która raczej będzie zamawiać chipy u chińskich producentów.

Może te karty nie będą tak dobre do gier, ale przynajmniej będą.

Edytowane przez Andree

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Stjepan666 napisał:

Ale PC to nie tylko grafika, używane procesory są w normalnych cenach, dyski NVME, SSD i HDD są dość tanie, pamięć i mobo jak ktoś nie bierze ultra-super duper PC też. Ale jak ktoś gra tylko dla grafiki w gry wydmuszki, no to o czym tu gadka jest.

No tak, ale jakąś grafę trzeba wpiąć do kompa, nie każdy też siedzi na 720p czy 1080p ekranie, i dla niego to mus jest 4k 120hz ultra duperele itd itd, oczywiście przesadzam, ale ze skrajności w skrajność.
Sam nie wymieniłem gtx 1660ti bo mi wystarcza do 1080p, jedynie czego mi brak to brak mi jednostek z RTX, by korzystać co z nowszych bajerów(dlss itp) dla RTX, a tak grafa jest bardzo spoko, dlatego w moim przypadku odrzuciłem chęci wymiany i tak nie ma nowych gier, a gram w starsze- tzw kupka wstydu.

Cóż wszyscy pójdziemy do MS i kupimy jego Xboxy :szczerbaty:

Ja akurat nie jestem zwolennikiem abonamentu, bo zazwyczaj gram na co mam ochotę, a tu jak mam opłacone to "zmusza mnie do grania" bo inaczej przepadnie kasa, tak samo jak z abonamentem do gier online.
Oby ta transakcja to był dobry strzał dla nas graczy aniżeli kolejny cios, cóż ex gry dla Xboxów, zobaczymy co dadzą i co zablokują, dopóki będzie na PC to nie ma co marudzić.
Finalizacja na rok 2023, więc sobie poczekamy.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RT to jest ostatnia rzecz która jest fajna w tych nowych GPU ;) 

Jak wszytko jeszcze bardziej zdrożeje, a zapewne tak będzie... to ci, co kupili będą się tego trzymać dłużej niż przewidywali :)

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kadajo napisał:

RT to jest ostatnia rzecz która jest fajna w tych nowych GPU ;) 

Jak wszytko jeszcze bardziej zdrożeje, a zapewne tak będzie... to ci, co kupili będą się tego trzymać dłużej niż przewidywali :)

Inaczej, chodzi mi o jednostki do DLSS czy nowej wersji DSR, a samo RT to wiadomo, bajer, i tak zje fpsy a jakość dyskusyjna.

Edytowane przez Reddzik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Stjepan666 napisał:

Ale PC to nie tylko grafika, używane procesory są w normalnych cenach, dyski NVME, SSD i HDD są dość tanie, pamięć i mobo jak ktoś nie bierze ultra-super duper PC też. Ale jak ktoś gra tylko dla grafiki w gry wydmuszki, no to o czym tu gadka jest.

Na PC gry złe, na PlayStaytion gry złe, na Xbocie gry złe ...

Sam już nie wiem, czego chcą dzisiejsi gracze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Andree napisał:

Te chore ceny kart graficznych to efekt duopolu Nvidia+AMD, a także monopolu TSMC.

Na szczęście na rynek GPU wkrótce wejdą nowi gracze z własnymi fabrykami - Intel i chińska firma Innosilicon, która raczej będzie zamawiać chipy u chińskich producentów.

Intel ARC będzie produkowane przez TSMC a nie w fabrykach Intela, a o tej karcie od Innosilicon wiadomo na razie tylko tyle że rzekomo ma moc obliczeniową porównywalną z GTX 1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mag_zbc napisał:

Intel ARC będzie produkowane przez TSMC a nie w fabrykach Intela, a o tej karcie od Innosilicon wiadomo na razie tylko tyle że rzekomo ma moc obliczeniową porównywalną z GTX 1060.

Trochę Ci się pomyliło konkurencja będzie dla RTX 3070 Ti i RTX 3060Ti oraz dla RX6700XT.

To Chińczycy są na poziomie GTX 1060 teraz.

https://www.purepc.pl/intel-arc-karty-graficzne-z-ukladami-alchemist-zadebiutuja-w-marcu-konkurencja-dla-geforce-rtx-3070-ti-i-geforce-rtx-3060-ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Stjepan666 napisał:

Fajnie że będzie, ciekawe tylko czy ktoś z nas w ogóle na oczy zobaczy te karty czy od razu ciężarówki z nimi pojadą do kopalni a nam zostaną zdjęcia, testy i wykresy. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To zobacz która karta jest najchętniej kupowana i nie patrz na forum gdzie masz jednak miłośników sprzętu z zasobnym portfelem  
    • nieprawda - także, i w późniejszym okresie nawet głównie, żeby mieć rynki zbytu - np GB w 19 wieku produkowała już tyle tkanin, głównie bawełnianych, że rynek europejski i amerykański był dla nich zbyt ciasny, i głównym rynkiem zbytu stały się Indie - i w zasadzie zniszczyły głównie chałupniczy przemysł tekstylny w Indiach, za pomocą ceł, ale i samych cen, bo ręczni tkacze w Indiach nie byli w stanie konkurować z  fabrycznym przemysłem w GB - jest o tym mnóstwo materiałów, a niejaki Marks napisał np że równiny Bengalu pokryły się kośćmi zmarłych z głodu tkaczy indyjskich (o ile pamiętam w artykule z 1857) - raczej przesada, ale w zasadzie zgodne z rozwojem historycznym; dodam, że bawełna na tkaniny z GB pochodziła z USA, choć Indie same były wielkim producentem bawełny, i że Indie już wtedy liczyły ponad  200 mln ludności, gdy np USA ok 50 - więc nie rabowanie z bogactw, których Indie zresztą dużo nie miały (głównym importem z Indii do GB była herbata), było decydującym bodźcem rozwoju krajów przemysłowych, tylko pozyskiwanie dużych rynków zbytu i wykorzystywanie przewagi produkcji maszynowej nad ręczną; czyli potęgi gospodarcze dorobiły się na postępie technicznym, tzn produkcji maszynowej, nie ręcznej, a rabowanie tzw bogactw, które wtedy z reguły były produktami rolniczymi, odgrywało drugorzędną rolę; jeśli już rabowanie, to przede wszystkim niewolników z Afryki do produkcji bawełny w USA i cukru w Brazylii i na Karaibach, bo oba te produkty stały się podstawą masowej konsumpcji w Europie, która napędzała wzrost i umaszynowienie produkcji, itd
    • Właśnie jestem w tym kotle Skończę go i zapoluję na alfę. Dz.
    • Ostre dymy w internecie. Mam nadzieję, że strimery i reszta ludzi wymusi na nich jakieś zmiany bo to jest bicie poniżej pasa ludzi, którzy kupili EOD.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...