Skocz do zawartości
mag_zbc

Microsoft kupił Activision Blizzard

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Stjepan666 napisał:

Gabriel Knight to przygodówka z lat 90.

20131008220851.jpg

Dzisiaj może pograć w remake z 2014 roku.

https://store.steampowered.com/app/262000/Gabriel_Knight_Sins_of_the_Fathers_20th_Anniversary_Edition/

Jedna z lepszych przygodówek lat 90-tych z MEGA fabułą. Gdy dostałem mojego pierwszego PC-ta w (chyba) 1994r. to wszyscy kumple mieli ten tytuł na dyskietkach. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie ominęła, co zrobić, najwidoczniej w innym kręgu gier się obrałem niż Wy. ?‍♀️ Z przygotówek najbardziej pamiętam The Secret of Monkey Island i Kajko i Kokosz. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robili na konsole StarCraft: Ghost to może teraz anulowany projekt trafi na XBOX'a jako nowe IP

Cinematic z StarCraft: Ghost (wspominamy)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Element Wojny napisał:

Jedna z lepszych przygodówek lat 90-tych z MEGA fabułą. Gdy dostałem mojego pierwszego PC-ta w (chyba) 1994r. to wszyscy kumple mieli ten tytuł na dyskietkach. 

Ja nigdy nie byłem fanem przygodówek, ale człowiek z braku laku próbował wszystkiego wtedy. :E

2 minuty temu, Jaycob napisał:

No to mnie ominęła, co zrobić, najwidoczniej w innym kręgu gier się obrałem niż Wy. ?‍♀️ Z przygotówek najbardziej pamiętam The Secret of Monkey Island i Kajko i Kokosz. :D 

Luz, te dwie co wymieniłeś też znam, też grałem. :E

@azgan może Starcraft Ghost wróci w innej formie.

A to @azgan znasz?

 

 

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jaycob napisał:

No to mnie ominęła, co zrobić, najwidoczniej w innym kręgu gier się obrałem niż Wy. ?‍♀️ Z przygotówek najbardziej pamiętam The Secret of Monkey Island i Kajko i Kokosz. :D 

Ja z kolei Leisure Suit Larry :D Kolejna świetna seria od Sierra On-Line.

Głównym bohaterem serii jest Larry Laffer – około 40-letni, łysiejący nieudacznik, który większą część swego życia spędza na, zwykle nieskutecznym, uwodzeniu kobiet. Seria gier podsycona jest erotyzmem oraz humorem sytuacyjno-tekstowym. 

 

A pamiętacie strategię Master Of Orion 2 ? Jezu ja w tej grze spędziłem z kumplami setki godzin... mega zabawa w kilka osób. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Ja z kolei Leisure Suit Larry :D Kolejna świetna seria od Sierra On-Line.

Głównym bohaterem serii jest Larry Laffer – około 40-letni, łysiejący nieudacznik, który większą część swego życia spędza na, zwykle nieskutecznym, uwodzeniu kobiet. Seria gier podsycona jest erotyzmem oraz humorem sytuacyjno-tekstowym. 

 

A pamiętacie strategię Master Of Orion 2 ? Jezu ja w tej grze spędziłem z kumplami setki godzin... mega zabawa w kilka osób. 

Master of Orion 1 i 2 moje ulubione strategie kosmiczne, mam i dzisiaj je na GOGu. Larry wiadomo. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Element Wojny napisał:

Gdy dostałem mojego pierwszego PC-ta w (chyba) 1994r. to wszyscy kumple mieli ten tytuł na dyskietkach. 

A widzisz, w jakim towarzystwie graczy byłeś to znasz,  u mnie ze znajomych nikt w to nie pykał. 

 

4 minuty temu, Element Wojny napisał:

Ja z kolei Leisure Suit Larry

Także. :D Chyba był na labie były mod co podkładał nawet głos do tej gry, albo tak ściemniał, nie wiem ile w tym prawdy. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Vulc napisał:

Wszyscy? Kto nie jest przez ostatnie lata, kiedy był rozdawany za grosze? I nie na miesiąc, tylko na 3 miesiące. Ot tak, klikasz, zasysasz i grasz. Oczywiście, że wiele znaczy lepiej w określonych przypadkach, koszt poszczególnych gier jest dużo wyższy niż dostęp do nich na okres, który jest ci potrzebnych na ich ogranie. To logiczne, że najpierw sprawdzasz ofertę GP i oceniasz co ci bardziej odpowiada, w kontekście konkretnych tytułów (sieciówki ogrywa się z reguły dłużej). Za kwoty w których był oferowany, możesz ten szajs odpalać raz na miesiąc, a i tak nie będziesz szczególnie stratny.

Jak wcześniej crush'a wziąłem za docelowego klienta GP to mi odpisał wymijająco i zdeklarował, że jego główną platformą jest Steam. Stąd padło żartobliwe pytanie kto jest docelowym klientem i nie musiałeś na nie odpowiadać, bo zdaję sobie z tego sprawę, że MS celuje we wszystkich graczy i nie graczy.

Godzinę temu, Vulc napisał:

Fajnie. Ja nie zapłacę 300 zł za grę na własność, jeśli będę miał możliwość ograć ją za 4 zł. Plus dziesiątki innych gier. Jasne, nie wszystko trafia do GP, ale przecież GP nie musi być jedynym źródłem gier. Nie rozumiem dlaczego usilnie mówisz tutaj o wyborze jednego lub drugiego. Why not both?

Od początku istnienia Game Passa mnie lub bardziej z niego korzystam i zdaję sobie sprawę z jego zalet i wad.

Crush usilnie próbuje wmówić ludziom, że GP jest taki świetny i MS może wycenić go właściwe na jakąkolwiek kwotę, bo i tak dla ludzi będzie to korzystna oferta. Padło nawet zdanie, że lepiej kupić GP za 400 zł na miesiąc niż jedną grę za 300 zł, a ty nagle wyskakujesz z 4 złotymi :P 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Stjepan666 napisał:

 

@azgan może Starcraft Ghost wróci w innej formie.

 

Otóż to, to była pierwsza moja myśl 

StarCraft Ghost na pierwszego XBOX'a zachował się jakiś stary gameplay z roboczej wersji

Widok z 3 osoby 

5 minut temu, Stjepan666 napisał:

 

A to @azgan znasz?

 

 

Nie tego nie znałem ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

Otóż to, to była pierwsza moja myśl 

StarCraft Ghost na pierwszego XBOX'a zachował się jakiś stary gameplay z roboczej wersji

Widok z 3 osoby 

Nie tego nie znałem ?

Spoko, to gra z Warcraft w tytule miała wyjść po Warcraft 2 mojej ulubionej strategii od Blizzarda. :E Fajny ten gamepley trochę przypomina X-COM Enforcer? Grałeś. :E

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Stjepan666 napisał:

Spoko, to gra z Warcraft w tytule miała wyjść po Warcraft 2 mojej ulubionej strategii od Blizzarda. :E Fajny ten gamepley trochę przypomina X-COM Enforcer? Grałeś. :E

Zaczynałem grać dopiero od Warcrafta III jak mam być szczery i później dodatek do niego ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

Zaczynałem grać dopiero od Warcrafta III jak mam być szczery i później dodatek do niego ?

 

Spoko, nie każdy tak jak ja i paru innych tu jest starym dziadem gier. :E  Dla tych co nie wiedzą co to Pitfall, to action-adventure 2D, gra z lat 80 grało się na klonie Atari 800XL, ojciec, matka i babka wszystkich Tomb Raiderów i Uncharted. Mogli by zrobić teraz konkurencje dla tych dwóch marek.

tumblr_n0fjpcEkAf1tooympo1_500.gifv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, azgan napisał:

Activision Blizzard chciało sprzedać firmę i kierownictwo zgłosiło się do Microsoftu https://www.ppe.pl/news/295137/activision-blizzard-chcialo-sprzedac-firme-i-kierownictwo-zglosilo-sie-do-microsoftu.html

Zły Microsoft zgodził się kupić jak Activision Blizzard samo się oddało w ręce Phila Spencera pytając czy nie chcieliby kupić :E

W 2 miesiące uzgodnili warunki przejęcia wartego 70 mld $? Mają rozmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem wywiad z  Bobby'm  to on się wypowiadał ze to Spencer zadzwonił do niego i ze to własnie Phil wyszedł z ofertą kupna tutaj fragment wywiadu:

Wydawałoby ci się: „Och, jesteśmy taką dużą firmą i mamy takie wielkie zasoby”. Ale kiedy się nas zestawi z firmami wartymi dwa biliony dolarów czy trzy biliony dolarów, czy bilion dolarów, czy 500 miliardów dolarów, zdajesz sobie sprawę, że może i jesteśmy sporą firmą w branży growej, ale kiedy się spojrzy na obecne środowisko konkurencyjne, to to jest zupełnie inny świat niż kiedyś.

Wtem… zadzwonił Phil Spencer.

Phil zadzwonił akurat w chwili, kiedy byliśmy gotowi wdrożyć w życie nasze dalekosiężne plany i zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że czeka nas ciąg problemów i wyzwań. Odbyliśmy rozmowę. Phil i ja bardzo dobrze się znamy i mamy świetną relację, a i z firmą mamy świetną relację. I kiedy zaczynasz myśleć o talencie, jaki nam jest potrzebny; o zasobach, jakie potrzebujemy i jakie oni posiadają – to się staje logiczne.

Kiedy na początku do nas zadzwonili, powiedzieliśmy, że to przemyślimy, a tu podali nieprawdopodobnie atrakcyjną ofertę z 45% naddatkiem ceny akcji. I według mnie to po prostu było logiczne. I im więcej czasu spędzaliśmy na rozmowie, jak by to wyglądało i co by się wydarzyło, i które zasoby były dostępne; nie było lepszego partnera.

Zródło CD-Action.pl

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Stjepan666 napisał:

Też racja, Arcanum, Pitfall, Interstate, The Lost Vikings, Phaoroah, Gabriel Knight nie znasz? :-O:E

Interstate i Arcanum? to by bylo cos.

Co do przygodowek to mi ze staroci najbardziej utkwily w glowie Legends of Kyrandia, Goblins, Indiana Jones and fate of Atlantis. Oczywiscie zbok Larry tez byl ale to inny klimat.

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, slafec napisał:

A Ty należysz do tej większości czy nie? Jesteś w mniejszości? Czym to się objawia? Lubieniem Steam? :E

A ja większość kupuję na Steam'ie. Kiedyś często na premierę, teraz praktycznie w ogóle. Okazjonalnie abo od MS też wciągałem.
Jestem w stanie przepłacić za subiektywny dla mnie komfort. Podejrzewam, że ogólnie to mniejszość. Na tym forum z tego co widzę to nie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, rambek911 napisał:

Ja czytałem wywiad z  Bobby'm  to on się wypowiadał ze to Spencer zadzwonił do niego i ze to własnie Phil wyszedł z ofertą kupna tutaj fragment wywiadu:

Wydawałoby ci się: „Och, jesteśmy taką dużą firmą i mamy takie wielkie zasoby”. Ale kiedy się nas zestawi z firmami wartymi dwa biliony dolarów czy trzy biliony dolarów, czy bilion dolarów, czy 500 miliardów dolarów, zdajesz sobie sprawę, że może i jesteśmy sporą firmą w branży growej, ale kiedy się spojrzy na obecne środowisko konkurencyjne, to to jest zupełnie inny świat niż kiedyś.

Wtem… zadzwonił Phil Spencer.

Phil zadzwonił akurat w chwili, kiedy byliśmy gotowi wdrożyć w życie nasze dalekosiężne plany i zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że czeka nas ciąg problemów i wyzwań. Odbyliśmy rozmowę. Phil i ja bardzo dobrze się znamy i mamy świetną relację, a i z firmą mamy świetną relację. I kiedy zaczynasz myśleć o talencie, jaki nam jest potrzebny; o zasobach, jakie potrzebujemy i jakie oni posiadają – to się staje logiczne.

Kiedy na początku do nas zadzwonili, powiedzieliśmy, że to przemyślimy, a tu podali nieprawdopodobnie atrakcyjną ofertę z 45% naddatkiem ceny akcji. I według mnie to po prostu było logiczne. I im więcej czasu spędzaliśmy na rozmowie, jak by to wyglądało i co by się wydarzyło, i które zasoby były dostępne; nie było lepszego partnera.

Zródło CD-Action.pl

A co Bobby ma powiedzieć jak sam siedzi po uszy w gównie? Ta transakcja zaczyna śmierdzieć na kilometr i najpewniej prawdziwe szambo w przypadku Acti-Blizz dopiero wybije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kris194 napisał:

Ta transakcja zaczyna śmierdzieć na kilometr i najpewniej prawdziwe szambo w przypadku Acti-Blizz dopiero wybije.

A konkretniej? Mówisz o sytuacji w Acti-Blizz? Studia MS chwalą sobie współpracę i warunki. Ludzie z Blizz generalnie z tego co się czyta na necie podchodzą z dystansem ale z nadzieją.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to przejęcie musi dojść do skutku. A patrząc na zapowiedziane wczoraj ruchy FTC, MS się będzie musiał pewnie nagimnastykować. I bardzo dobrze :E 

https://www.theverge.com/2022/1/18/22889579/ftc-justice-department-lina-khan-kanter-google-facebook-amazon-antitrust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, crush napisał:

Mówisz o sytuacji w Acti-Blizz? 

Tak, mówię o wszystkich ostatmich oskarżeniach. To, że ludzie z Blizz podchodzą z nadzieją do przejęcia mnie akurat nie dziwi. Gorzej nie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, BlindObserver napisał:

Najpierw to przejęcie musi dojść do skutku. A patrząc na zapowiedziane wczoraj ruchy FTC, MS się będzie musiał pewnie nagimnastykować. I bardzo dobrze :E 

https://www.theverge.com/2022/1/18/22889579/ftc-justice-department-lina-khan-kanter-google-facebook-amazon-antitrust

Disney.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rambek911 napisał:

Ja czytałem wywiad z  Bobby'm  to on się wypowiadał ze to Spencer zadzwonił do niego

Ty wierzysz Bobkowi ? XD  Od razu tu śmierdzi tym ze Bobek tym delem, chce siebie wykreować na zbawcę acti i geniusza biznesu, prysnąć z acti z grubym chajsem,  na bank sobie zastrzegł ze umywa rencę od odpowiedzialności, za te wszystkie nadużycia o których wiedział. Skok akcji to potwierdza wszyscy zadowoleni prawda?  Slizki bobek . 

32 minuty temu, BlindObserver napisał:

Najpierw to przejęcie musi dojść do skutku. A patrząc na zapowiedziane wczoraj ruchy FTC, MS się będzie musiał pewnie nagimnastykować. I bardzo dobrze :E 

 

Z Disney było to samo jak przejmowali foxa ,  oni maja od tego tabuny prawników i hajsu na lobby xD  , pewnie to tylko formalność ale przy przejmowaniu tylu aktywów to potrwa zanim rząd sprawdzi wszystkie dokumenty.. chyba ze znajda jakieś brudy na bobka i jego zarząd (ale on jest za śliski i nie głupi) ?  , zresztą ten deal ewidentnie już kilka miechów był przygotowany.. gdy spencer mówił ze zmieniają warunki współprace z activi i bobkiem.  Ale hej możesz się łudzić kto ci i broni ?

 

2 godziny temu, azgan napisał:

Zły Microsoft zgodził się kupić jak Activision Blizzard samo się oddało w ręce Phila Spencera pytając czy nie chcieliby kupić :E

Kto to jest ten Jeff Grubb ktoś z acti czy jakiś dziennikarz ytuber? Ciekawe info kto wie.. ale po pierwsze news z ppe XD po drugi jeśli to wyszło z acti to chuja im wierze XD

Edytowane przez wąsacz11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...