Skocz do zawartości
mag_zbc

Microsoft kupił Activision Blizzard

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, wąsacz11 napisał:

Z Disney bylo to samo jak przejmowali foxa ,  oni maja od tego tabuny prawników i hajsu na lobby xD  , pewnie to tylko formalność ale przy przejmowaniu tylu aktywów to potrwa zanim rząd sprawdzi wszystkie dokumenty.. chyba ze znajda jakies brudy na bobka i jego zarząd (ale on jest za sliski i nie głupi) ?  , zresztą ten deal ewidentnie już kilka miechów był przygotowany gdy spencer mówił ze zmieniają warunki współprace z activi i bobkiem.  Ale hej możesz się łudzic kto ci i broni ?

Z Disneyem przejmującym Foxa w 2019 r. było to samo, chociaż zmiany w procedurach regulacyjnych FTC ogłosiło wczoraj? Czasem sam się sobie dziwię, że wchodzę w dyskusję z ludźmi, którzy nie potrafią kliknąć linka lub nie rozumieją, co jest tam napisane. :E  

FTC od jakiegoś czasu myśli o ukróceniu działań firm TECHNOLOGICZNYCH (tak bardzo Disney xD), ale pierwsze info o tym było już w połowie 2021 r. Jeszcze raz rzuć okiem na datę przejęcia Disneya. Może z crushem zauważycie pewną nieścisłość xD 

Czas przygotowywania deala znaczy jedno wielkie GÓWNO. Zresztą Twoja założenia ile co trwało, nie mając zielonego pojęcia, jak to wygląda w praktyce, niewiele więcej. Nvidia przygotowywała deal przejęcia ARM prawie rok, zapowiedzieli zakup we wrześniu 2020, a obecnie sprawa wygląda tak, że jest bliżej zablokowania sprzedaży przez regulatora Wielkiej Brytanii, niż samego zakupu. To nie jest Eurobiznes, że sobie przygotujesz strategię i ona się sprawdzi, bo tak. 

I oczywiście, FTC może zezwolić, ale może zablokować ktoś inny, np. Unia Europejska, albo Chińczycy. Albo wszyscy zezwolą. Ale obecnie jest już gadka o tym, co jest w portfolio Microsoftu, a prawda jest taka, że oni na razie wyrazili wolę zakupu, co z samym zakupem ma tyle wspólnego, co argument z Disneyem z logiką. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Blind zapomniałem ze ty znasz jak sprawa wyglądała z obu stron,.  Wszyscy tu spekulujemy . Za rok wpadnę znowu sie pośmiać  ? . Albo nie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, BlindObserver napisał:

Skoda.

Disney w branży rozrywkowej jest większym monopolistom. Miał problemy? Niespecjalnie.

A co do ogólnie wprowadzania nowych przepisów przeciw "big tech'owi"? Powodzenia. Jak tam rodzinki ludzi którzy to procedują są poobsadzane w Metach i Googlach. :E 

Edytowane przez crush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, crush napisał:

A co do ogólnie wprowadzania nowych przepisów przeciw "big tech'owi"? Powodzenia. Jak tam rodzinki ludzi którzy to procedują są poobsadzane w Metach i Googlach. :E 

Znaczy gdyby to chińska firma chciała kupić istniała pewnie szansa ze zablokują cos takiego. Blind potrafi dostrzec trzecie dno w poczynaniach złego ms.. ale nie wie ze żyje w świecie gdzie rządzi pieniądz i układy/układziki czy lobby xD Wybiórcze postrzeganie świata i wiara w rządy ? Ale hej mogą tak samo się mylić, kto wie co będzie za rok apokalipsa 2.0 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wąsacz11 napisał:

Spoko Blind zapomniałem ze ty znasz jak sprawa wyglądała z obu stron,.  Wszyscy tu spekulujemy . Za rok wpadnę znowu sie pośmiać  ? . Albo nie ? 

Nie wiem, jak wyglądała, więc nie piszę, jak wyglądała, w przeciwieństwie do Ciebie. Przykład z Nvidią miał Ci pokazać, jak absurdalna jest Twoja logika, bazująca na założeniu, że jak coś jest długo przygotowywane (czego nie wiemy, a patrząc na same wypowiedzi Spencera o Acti i to, jak wyszedł w nich na hipokrytę, raczej niezbyt długo) to od razu jest klepnięte. 

3 minuty temu, crush napisał:

Disney branży rozrywkowej jest większym monopolistom. Miał problemy? Niespecjalnie.

A co do ogólnie wprowadzania nowych przepisów przeciw "big tech'owi"? Powodzenia. Jak tam rodzinki ludzi którzy to procedują są poobsadzane w Metach i Googlach. :E 

Disney nie kupił Foxa wczoraj. Dlatego to jest argument z dupy, szczególnie w kontekście linka, którego należało przeczytać, przed napisaniem tamtego posta. Już nie wspominając, że FTC w ostatnim czasie dużo mocniej ciśnie przy dużych przejęciach, o czym przekonał się już m.in. Qualcomm i przekonuje się właśnie Facebook. Rozumiem, że obecnie FTC prowadzi śledztwo antymonopolowe wobec tego ostatniego do zwały, bo przecież tam są rodzinki. I sędziowie odrzucają wnioski o oddalenie śledztwa składane przez Facebooka, również do zwały. 

Ogłoszenie FTC pojawiło się krótko po ujawnieniu wałów na reklamach Facebooka i Google'a. Pewnie zupełnie bez przyczyny. 

 

Na razie zdania prawników są podzielone. Jeśli regulatorzy stwierdzą, że kupno Acti-Blizzu przez MS to integracja pionowa, to pewnie przejdzie, ale jeśli stwierdzą, że pozioma, to pewnie już w USA ich blokną i nie będą musieli nawet na Chiny czekać. W FTC od wejścia w konflikt z Facebookiem jest ciśnienie na zmianę prawa, co zresztą jest zgodne z kierunkiem administracji Bidena. Tak więc to powodzenia to może za wcześnie jednak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FTC cisnęło i mówiło o big techu już za Trumpa. I gówno z tego wyszło.

Pomijam już, że administracja Bidena pchająca regulacje, a sama korzystająca z potęgi i monopolu tych korporacji to jest niesamowite kuriozum. :D 

Edytowane przez crush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, BlindObserver napisał:

Nie wiem, jak wyglądała, więc nie piszę, jak wyglądała, w przeciwieństwie do Ciebie. Przykład z Nvidią miał Ci pokazać, jak absurdalna jest Twoja logika, bazująca na założeniu, że jak coś jest długo przygotowywane (czego nie wiemy, a patrząc na same wypowiedzi Spencera o Acti i to, jak wyszedł w nich na hipokrytę, raczej niezbyt długo) to od razu jest klepnięte. 

Czyli ty wiesz lepiej od CIO obu firm co mówia? i  które maja prawników którzy mogą sprawdzi wszystkie za i przeciw?   ja wiem ze strasznie nie podoba ci się ta fuzja ale po co się oszukiwać ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, crush napisał:

FTC cisnęło i mówiło o big techu już za Trumpa. I gówno z tego wyszło.

Pomijam już, że administracja Bidena pchająca regulacje, a sama korzystająca z potęgi i monopolu tych korporacji to jest niesamowite kuriozum. :D 

Podałem Ci już przykłady, co z tego wyszło. Bez większych problemów znajdziesz sobie kilka analiz o tym, jaki problem ma obecnie amerykański rząd z big techem i jak bardzo się im spieszy z ujarzmieniem go. A FTC cisnące za Trumpa to chyba w opowieściach z Narni, bo ruszyło się dopiero kilkanaście miesięcy temu :E 

7 minut temu, wąsacz11 napisał:

Czyli ty wiesz lepiej od CIO obu firm co mówia? i  które maja prawników którzy mogą sprawdzi wszystkie za i przeciw?   ja wiem ze strasznie nie podoba ci się ta fuzja ale po co się oszukiwać ?  

Dobra, bo widzę, że jesteś bardzo ciężkim przypadkiem. Spencer stwierdził, że MS został zmuszony do zmiany podejścia do Activision, w kontekście oskarżeń o molestowanie. Przeczytaj to dwukrotnie najlepiej. I mówił to 10 stycznia 2022. Kilka dni później ogłosił przejęcie, czyli już im współpraca z firmą, gdzie się molestuje pracowników, nie przeszkadzała. Już sama ta sytuacja wskazuje, że tam raczej bardzo długich przygotowań do przejęcia nie było. Co więcej, Kotick chciał kupić PC Gamera i Polygon, żeby przy pomocy własnej prasy poprawić wizerunek Acti. Więc tam nie zakładano sprzedaży, a walkę o stołki. Tylko wagon pieniędzy od MS i trwające nadal konflikty oraz strajki spowodowały, że to tak szybko zostało załatwione.

Błagam, jak już zaczniesz ze mną dyskutować, to nie wyskakuj mi z logiką 15-latka, który o branży wie tyle, że jest lobby i prawnicy. Za długo w tym robię, by mnie bawiły takie jałowe konwersacje.

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakie to ma znaczenie skoro Kotick ma wylecieć? Reorganizacja to jest w obecnej sytuacji tak czy inaczej mus. Po tych wszystkich skandalach ta branża ma obserwowane ręce jak żadna inna. A Acti-Blizz prowadzi w tym temacie. No i pomijając media, to co Ci z firmy gdzie ludzie się buntują?

Czytałem tą wypowiedź Spencera tylko nie pamiętam czy on został wywołany, czy sam się wystawił. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku chodzi mi tylko ze ubzdurałeś sobie ze fuzja ma duże szanse na zatrzymanie bo według ciebie to ogromne zagrożenie i monopolistycznie zagranie. MS nie kupuje sony, tylko jedna z firm wydających gry, których jest więcej na rynku i naiwnym jest myślenie ze przez to zostanie zatrzymana . ?

Edytowane przez wąsacz11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, BlindObserver napisał:

Podałem Ci już przykłady, co z tego wyszło. Bez większych problemów znajdziesz sobie kilka analiz o tym, jaki problem ma obecnie amerykański rząd z big techem i jak bardzo się im spieszy z ujarzmieniem go. A FTC cisnące za Trumpa to chyba w opowieściach z Narni, bo ruszyło się dopiero kilkanaście miesięcy temu :E 

Mają taki problem, że pomogli Bidenowi wygrać. Ja obstawiam kolejny kapiszon. 
Nie ma sensu dywagować tutaj bo ani ja nie wiem, ani Ty nie wiesz. Opierasz się tak samo jak i ja na tym co wyczytasz w internecie. 

2 minuty temu, wąsacz11 napisał:

Od początku chodzi mi tylko ze ubzdurałeś sobie ze fuzja ma duże szanse na zatrzymanie bo według ciebie to ogromne zagrożenie i monopolistycznie zagranie. MS nie kupuje sony, tylko jedna z firm wydających gry, których jest więcej na rynku i naiwnym jest myślenie ze przez to zostanie zatrzymana . ?

I dlatego najprawdopodobniej zostanie to uznane za integrację pionową. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam obejrzeć obnaża kłamstwa i sprzeczności w wywiadach pana Bobka.  Najbardziej Panu Blidnowi . Z artykułów które tutaj przytacza z prasy (ta sama która wyjawiła nadużycia w firmie) . Z których wynika tez ze rozmowy było prowadzone od prawie 3 miesięcy  . Pewnie to tez  logika 15 latka (;

Edytowane przez wąsacz11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, slafec napisał:

Padło nawet zdanie, że lepiej kupić GP za 400 zł na miesiąc niż jedną grę za 300 zł, a ty nagle wyskakujesz z 4 złotymi :P 

Przejrzałem wątek i była mowa o widełkach cenowych. Zresztą jak wyżej, w określonych sytuacjach nadal będzie to bardziej opłacalne. Zależy czego szukasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Vulc napisał:

Przejrzałem wątek i była mowa o widełkach cenowych. Zresztą jak wyżej, w określonych sytuacjach nadal będzie to bardziej opłacalne. Zależy czego szukasz. 

No nie do konca, Crush wylecial pierwszy z tym ze on chetniej zaplaci 400zl za GP zamiast 300 za gre od sony. A potem faktycznie zamienil to na widelki co calkowicie zmienilo sens rozmowy. Ale juz wszystko wyjasnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sheeneek napisał:

No nie do konca, Crush wylecial pierwszy z tym ze on chetniej zaplaci 400zl za GP zamiast 300 za gre od sony. A potem faktycznie zamienil to na widelki co calkowicie zmienilo sens rozmowy. Ale juz wszystko wyjasnione.

Luz. Swoją drogą też bym chętniej zapłacił 400 zł za GP zamiast 300 za grę od Sony. :E Na szczęście nikt tyle nie będzie musiał płacić. Za GP, nie za grę nie Sony. :E

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Vulc napisał:

Luz. Swoją drogą też bym chętniej zapłacił 400 zł za GP zamiast 300 za grę od Sony. :E

Za jaki okres 400zł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, joloxx9 napisał:

Za jaki okres 400zł? 

Patrząc na wcześniejszą dyskusję, zdania są podzielone. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Vulc napisał:

Luz. Swoją drogą też bym chętniej zapłacił 400 zł za GP zamiast 300 za grę od Sony. :E Na szczęście nikt tyle nie będzie musiał płacić. Za GP, nie za grę nie Sony. :E

Wiadomo ze nie, to bylo czysto teoretycznie mega przesadzone przynajmniej na najblizsze kilka lat. 

Chociaz jak MS nabierze rozpedu z tymi zakupami i zagarnie spora czesc rynku growego to kto wie, moze 150-200 za kilka lat sobie krzykna. Tyle przy duzej ilosci AAA bylo by pewnie jeszcze do zaakceptowania, wiecej to juz bezsens jak dla mnie. Obecnie granie kosztuje mnie znacznie mniej (oczywiscie usredniajac miesiace) :) 

5 minut temu, Vulc napisał:

Patrząc na wcześniejszą dyskusję, zdania są podzielone. :E

Caly czas byla mowa o miesiacu :) 

 

W dniu 18.01.2022 o 23:34, crush napisał:

Stary. Niech to 400 kosztuje. To i tak będzie lepszy deal niż jedna gra za 300.

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Vulc napisał:

Patrząc na wcześniejszą dyskusję, zdania są podzielone. :E

Tzn jak to za miesiąc to.... :E 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sheeneek napisał:

Chociaz jak MS nabierze rozpedu z tymi zakupami i zagarnie spora czesc rynku growego to kto wie, moze 150-200 za kilka lat sobie krzykna. Tyle przy duzej ilosci AAA bylo by pewnie jeszcze do zaakceptowania, wiecej to juz bezsens jak dla mnie. Obecnie granie kosztuje mnie znacznie mniej :) 

Wątpię żeby cena osiągnęła ten pułap. Microsoft swoją polityką sam siebie postawił pod ścianą, przyzwyczajając przez lata ludzi do określonych cen. Nie ma tutaj raczej szans na zbyt duże wahania, nie w modelu, który zakłada comiesięczne opłaty.

Granie jest dziś tanie jak nigdy. Wyprzedaże Steam (i inne), GP, VPN i kupowanie w innych krajach, odsprzedawanie gier na konsolach. Pewien chiński sklepik rozdający gry za darmo. Można skakać z jednej opcji na drugą, wydając jakieś śmieszne kwoty. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Vulc napisał:

Wątpię żeby cena osiągnęła ten pułap. Microsoft swoją polityką sam siebie postawił pod ścianą, przyzwyczajając przez lata ludzi do określonych cen. Nie ma tutaj raczej szans na zbyt duże wahania, nie w modelu, który zakłada comiesięczne opłaty.

Granie jest dziś tanie jak nigdy. Wyprzedaże Steam (i inne), GP, VPN i kupowanie w innych krajach, odsprzedawanie gier na konsolach. Pewien chiński sklepik rozdający gry za darmo. Można skakać z jednej opcji na drugą, wydając jakieś śmieszne kwoty. 

Zgadzam sie, mysle ze w najblizszej przyszlosci jezeli wogole pojdzie do gory bedzie conajwyzej w okolicach Netflixa czy U+.

Ta cena z wyzej 150-200 to teoretyzowanie gdyby MS zagarna znaczna czesc rynku AAA, bo za indyki nikt tyle placic nie bedzie. Chociaz z rozmow tutaj wynika ze napewno sporo "wygodnych" sie znajdzie ktorzy woleli by przeplacic ale za to miec wszystko w jednym miejscu w jednej subskrybcji zamiast z zakupami kombinowac. Tez to rozumiem bo sam czesto z wygody w innych aspektach zycia kase glupio wywalam w bloto, jako przyklad beda u mnie zakupy na Amazonie :) 

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Vulc napisał:

Wątpię żeby cena osiągnęła ten pułap. Microsoft swoją polityką sam siebie postawił pod ścianą, przyzwyczajając przez lata ludzi do określonych cen. Nie ma tutaj raczej szans na zbyt duże wahania, nie w modelu, który zakłada comiesięczne opłaty.

Granie jest dziś tanie jak nigdy. Wyprzedaże Steam (i inne), GP, VPN i kupowanie w innych krajach, odsprzedawanie gier na konsolach. Pewien chiński sklepik rozdający gry za darmo. Można skakać z jednej opcji na drugą, wydając jakieś śmieszne kwoty. 

Epic nie jest chiński, tencent nie ma pakietu większościowego :) 

Tanie granie jest na PC i konsolach o ile tutaj używasz kupujesz używki. 

A co do passa, nie moga tego zrobić zbyt drogiego bo zwyczajnie ludzie nie będą korzystać.

BTW czemu czasami wyświetlają mi się posty ignorowanych osób? Chyba trzeba skryptem zablokować bo forum kuleje. 

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, joloxx9 napisał:

Epic nie jest chiński, tencent nie ma pakietu większościowego :) 

Tanie granie jest na PC i konsolach o ile tutaj używasz kupujesz używki. 

Wiem, to lekko prześmiewcza nazwa. ;)

Nie ma żadnych powodów, aby nie korzystać z używek. Chyba, że ktoś nadmiernie troszczy się o kondycję finansową wielkich korporacji. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wlasnie rynek uzywek jest wliczony w nowa cene gier sony, jakos musza to sobie odrobic. A dzieki temu ze on wlasnie istnieje granie jest cenowo przystepne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...