Skocz do zawartości
mag_zbc

Microsoft kupił Activision Blizzard

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, azgan napisał:

 

 

Debilna ankieta i jeszcze glupsi glosujacy, niech najpierw sie okaze co zostanie wydane i w jaki sposob na nowych warunkach.

Na dzis dzien tylko Starfield jest pewniakiem.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan

Można się było spodziewać takiego a nie innego wyniku - kolejne zaś przejęcia będą z pewnością te % na korzyść MS podwyższać. 

Ostatecznie konsolę kupuje się do gier :D 

Kolega @Sheeneek coś bardzo nerwowy dzisiaj - to raczej logiczne że kupują studia nie po to by je pozamykać tylko by produkowały dla nich gry.

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Element Wojny napisał:

@azgan

Można się było spodziewać takiego a nie innego wyniku - kolejne zaś przejęcia będą z pewnością te % na korzyść MS podwyższać. 

Ostatecznie konsolę kupuje się do gier :D 

Kolega @Sheeneek coś bardzo nerwowy dzisiaj - to raczej logiczne że kupują studia nie po to by je pozamykać tylko by produkowały dla nich gry.

To ze kupili studia to jedno, do wydania dobrej ilosci gier jeszcze daleka droga. 

Osobiscie bardzo kibicuje Starfieldowi, mam nadzieje ze bedzie czyms naprawde swietnym. Podejrzewam ze napewno sporo kupilo by tylko dla tej jednej gry jezeli taka bedzie.

Ps. Gdzie ty tu nerwowosci sie doszukujesz? Poprostu ocena sensownosci takiej ankiety na dzien dzisiejszy?

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sheeneek napisał:

To ze kupili studia to jedno, do wydania dobrej ilosci gier jeszcze daleka droga.

Spoko ale ta ankieta była o tym czy takie przejęcia zachęcają do zakupienia konsoli MS, a nie czy ostatecznie przekonały do jej zakupu i ludzie jutro polecą po nią do sklepu.

Dziwne byłoby gdyby takie przejęcia nie zachęcały :D 

Edytowane przez Element Wojny
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Element Wojny napisał:

Spoko ale ta ankieta była o tym czy takie przejęcia zachęcają do zakupienia konsoli MS, a nie czy ostatecznie przekonały do jej zakupu i ludzie jutro polecą po nią do sklepu.

Dziwne byłoby gdyby takie przejęcia nie zachęcały :D 

Rozumiem o co ci chodzi, ale ja wlasnie uwazam ze to konkretne gry a nie studia beda zachecac. 

W sumie jak sie zaglebisz to polaczenie GP z konsola w jednym pytaniu tez jest slabe. GP na miesiac 40zl, konsola 2300zl :E

Edytowane przez Sheeneek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sheeneek napisał:

Rozumiem o co ci chodzi, ale ja wlasnie uwazam ze to konkretne gry a nie studia beda zachecac. 

W sumie jak sie zaglebisz to polaczenie GP z konsola w jednym pytaniu tez jest slabe. GP na miesiac 40zl, konsola 2300zl :E

GP 40zł na miesiąc ?? A to może zerknij na Łowców Gier, co zaglądam to w kółko kręcą jakieś deale jak w 10 minut zrobić sobie roczne GP za drobniaki :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

GP 40zł na miesiąc ?? A to może zerknij na Łowców Gier, co zaglądam to w kółko kręcą jakieś deale jak w 10 minut zrobić sobie roczne GP za drobniaki :D 

Tylko na nowych kontach?

Jak grasz na swoim to tylko co jakis czas promki od ms na miesiac lub 3 ci zostaja. Ale to raczej nie potrwa dlugo i tak jak nowosci aaa wjada. Wtedy standardowa cena zostaje ci, co dalej bedzie swietna cena za aaa gry, jezeli taka pozostanie bo spodziewam sie zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sheeneek napisał:

Tylko na nowych kontach

Tak ?

Oto metoda sprzed 4 dni: 

2 miesiące Xbox Game Pass Ultimate za 1,58 zł w Kinguinie – oferta "tylko" dla nowych abonentów

Xbox Game Pass Ultimate Trial - 2 Months XBOX One / Series X|S / Windows 10 CD Key (ONLY FOR NEW ACCOUNTS) | Buy cheap on Kinguin.net

- Zakładamy tymczasowy mail i na tego maila tworzymy nowe konto M$.
- Na nowym koncie aktywujemy kod kupiony po taniości, przy aktywacji prosi o podanie danych karty z której będzie ściągać kasę co miesiąc - podajemy dane jednorazowej karty z Revoluta. Po aktywacji kodu możemy anulować jednorazową kartę z Revoluta.
- Logujemy się na nowe konto w sklepie i apce Xbox'a - pobieramy gierki które nas interesują.
- Po pobraniu gier logujemy się na nasze główne konto w apce xbox (w sklepie zostawiamy te konto-śmieć z gamepassem) - powinnismy być w stanie grać wtedy w gry z gamepassa na swoim głównym koncie, a co za tym idzie zachowywać postępy.

I tak oto zamiast płacić 80zł za 2 miesiące płacisz 1,58zł - na Łowcach takie metody dla starych abonentów są dosłownie co parę dni :D 

Edytowane przez Element Wojny
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sheeneek napisał:

Tylko na nowych kontach?

Jak grasz na swoim to tylko co jakis czas promki od ms na miesiac lub 3 ci zostaja. Ale to raczej nie potrwa dlugo i tak jak nowosci aaa wjada. Wtedy standardowa cena zostaje ci, co dalej bedzie swietna cena za aaa gry, jezeli taka pozostanie bo spodziewam sie zmian.

Dla starych kont też są kombinację. Ale dalej czy 40pln to, aż tak dużo? Gdzie dostajesz day one do ogrania na premiery gry warte po ~250zeta i masz dalej dostęp do ~100 innych dobrych gier.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Element Wojny napisał:

Tak ?

Oto metoda sprzed 4 dni: 

2 miesiące Xbox Game Pass Ultimate za 1,58 zł w Kinguinie – oferta "tylko" dla nowych abonentów

- Zakładamy tymczasowy mail i na tego maila tworzymy nowe konto M$.
- Na nowym koncie aktywujemy kod kupiony po taniości, przy aktywacji prosi o podanie danych karty z której będzie ściągać kasę co miesiąc - podajemy dane jednorazowej karty z Revoluta. Po aktywacji kodu możemy anulować jednorazową kartę z Revoluta.
- Logujemy się na nowe konto w sklepie i apce Xbox'a - pobieramy gierki które nas interesują.
- Po pobraniu gier logujemy się na nasze główne konto w apce xbox (w sklepie zostawiamy te konto-śmieć z gamepassem) - powinnismy być w stanie grać wtedy w gry z gamepassa na swoim głównym koncie, a co za tym idzie zachowywać postępy.

I tak oto zamiast płacić 80zł za 2 miesiące płacisz 1,58zł - na Łowcach takie metody dla starych abonentów są dosłownie co parę dni :D 

Lame... i dodatkowo nic nie widać prawie :E

b9547dc5a5d48cf48981365d5eadc796.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kadajo napisał:

Lame... i dodatkowo nic nie widać prawie :E

image.thumb.png.7c57031db7f2b8ccab3ed570ac560c23.png

U mnie wszystko widać :D 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi się nie podoba w gamepass to powstający problem nie ukończenia gry poprzez jej usunięcie z gp , powinni to jakoś rozwiązać ,  nie lubię speedrunow i robienia tylko głównej fabuły 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Sheeneek napisał:

W sumie jak sie zaglebisz to polaczenie GP z konsola w jednym pytaniu tez jest slabe. GP na miesiac 40zl, konsola 2300zl

Nie bardzo rozumiem. Konsole zawsze były sprzedawane po taniości, a zbijało się hajs na grach. 40zeta to ogólnie bardzo mało za dostęp do takiej biblioteki gier wraz z premierowymi wrzutami gier AAA.

Na PS5, za sam dostęp do online i jakieś zwykłe pierdołowate lub stare gierki(rozdawane raz na miesiąc) płacisz odpowiednio 37pln na miesiąc, 100pln na 3 miesiące lub 240pln na rok.

1 minutę temu, voltq napisał:

Jedyne co mi się nie podoba w gamepass to powstający problem nie ukończenia gry poprzez jej usunięcie z gp , powinni to jakoś rozwiązać ,  nie lubię speedrunow i robienia tylko głównej fabuły

Tak jak z grubsza obserwowałem to dają kilka dobrych miesięcy zanim usuną grę. W sumie masa czasu.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukadd napisał:

Nie bardzo rozumiem. Konsole zawsze były sprzedawane po taniości, a zbijało się hajs na grach. 40zeta to ogólnie bardzo mało za dostęp do takiej biblioteki gier wraz z premierowymi wrzutami gier AAA.

Co prawda to prawda. Co miesiąc opłacam IPTV (oglądam może 3-4 kanały), Disney+ (oprócz kilku pozycji nie ma co oglądać), AppleTV (nie ma co oglądać), Netflix (czasem coś wpadnie) i Amazon Prime (tutaj coś się od czasu do czasu obejrzy).

40zł przy tym wszystkim nie byłoby żadnym problemem :E, ale są inne metody - a Łowcy to wręcz specjaliści jeśli chodzi o deale związane z GP. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukadd napisał:

Nie bardzo rozumiem. Konsole zawsze były sprzedawane po taniości, a zbijało się hajs na grach. 40zeta to ogólnie bardzo mało za dostęp do takiej biblioteki gier wraz z premierowymi wrzutami gier AAA.

Na PS5, za sam dostęp do online i jakieś zwykłe pierdołowate lub stare gierki(rozdawane raz na miesiąc) płacisz odpowiednio 37pln na miesiąc, 100pln na 3 miesiące lub 240pln na rok.

Tak jak z grubsza obserwowałem to dają kilka dobrych miesięcy zanim usuną grę. W sumie masa czasu.

W teorii tak , w praktyce jak ktoś dużo pracuje ma rodzinę itd to roznie to bywa czasami ogrywa sie gierke etapami dość dlugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Sheeneek napisał:

Rozumiem o co ci chodzi, ale ja wlasnie uwazam ze to konkretne gry a nie studia beda zachecac. 

W sumie jak sie zaglebisz to polaczenie GP z konsola w jednym pytaniu tez jest slabe. GP na miesiac 40zl, konsola 2300zl :E

Tak prawdę powiedziawszy to mój znajomy kupił XBOX SERIES X w cenie abonamentu XBOX ALL ACCESS :E

https://www.mediaexpert.pl/lp,8040-microsoft-xbox-all-access

https://www.xbox.com/pl-PL/legal/XboxAllAccessTerms

Początkowo chciał kupić PS5 bo był zadowolony z PS4PRO ale jak dowiedział się po ile są nowe gry, płatne "patche" aktualizujące tytuły do 5 + problemy z dostępnością to wyglądało to tak że pojechał po PS5 a wrócił z XSX ?

Z tego co wiem to jest bardzo zadowolony z sprzętu oraz subskrypcji z grami jedynie na pada marudził że ten od PS4 dla niego wygodniejszy.

 

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, azgan napisał:

Początkowo chciał kupić PS5 bo był zadowolony z PS4PRO ale jak dowiedział się po ile są nowe gry, płatne "patche" aktualizujące tytuły do 5 + problemy z dostępnością to wyglądało to tak że pojechał po PS5 a wrócił z XSX 

Jeszcze w zeszłym roku rozważaliśmy zakup konsoli dla dzieciaków i w grę wchodził tylko XSX głównie ze względu na 24 miesiące bezpłatnego GP Ultimate w cenie. Seryjnie z ich biblioteką przez 2 lata nie musiałbym kupować żadnej gry, to co jest w GP bezproblemowo by im wystarczyło. A jak by to wyglądało z PS4/PS5 ? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, voltq napisał:

W teorii tak , w praktyce jak ktoś dużo pracuje ma rodzinę itd to roznie to bywa czasami ogrywa sie gierke etapami dość dlugo

No to wtedy jeśli nie wystarcza ci te ~5 miesięcy gdzie gierka leży w gamepassie, a chcesz ją ogrywać latami to sobie ją kupujesz. Gierki z biegiem czasu szybko tracą na wartości. A nawet i w tym relatywnie mało popularnym sklepie xbox od MS masz tak jak i w innych sklepach jak steam czy epic raz na jakiś czas promocję z lepszymi cenami + jak masz abo to jeszcze tam jakaś extra zniżka się pojawia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Element Wojny napisał:

Jeszcze w zeszłym roku rozważaliśmy zakup konsoli dla dzieciaków i w grę wchodził tylko XSX głównie ze względu na 24 miesiące bezpłatnego GP Ultimate w cenie. Seryjnie z ich biblioteką przez 2 lata nie musiałbym kupować żadnej gry, to co jest w GP bezproblemowo by im wystarczyło. A jak by to wyglądało z PS4/PS5 ? 

Mogę powiedzieć jak to wygląda z perspektywy mojego znajomego. Kupił tego XSX w XBOX ALL ACCESS i podoba mu się ta opcja bo mówi że tak naprawdę dostał za darmo "dekoder" Microsoftu do gierek na TV a płaci co miesiąc za XBOX GAME PASS który normalnie i tak by kupił bo jest to dla niego lepsza opcja niż kupowanie każdej gry z osobna. 

Co do PS5 to z tego co wiem SONY nie oferuje odpowiednika programu ALL ACCESS i nie oferują konsoli w cenie abonamentu PS Plus. 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, lukadd napisał:

Dla starych kont też są kombinację. Ale dalej czy 40pln to, aż tak dużo? Gdzie dostajesz day one do ogrania na premiery gry warte po ~250zeta i masz dalej dostęp do ~100 innych dobrych gier.

No nie duzo, przeciez napisalem ze swietna cena i tak?

26 minut temu, lukadd napisał:

Nie bardzo rozumiem. Konsole zawsze były sprzedawane po taniości, a zbijało się hajs na grach. 40zeta to ogólnie bardzo mało za dostęp do takiej biblioteki gier wraz z premierowymi wrzutami gier AAA.

Na PS5, za sam dostęp do online i jakieś zwykłe pierdołowate lub stare gierki(rozdawane raz na miesiąc) płacisz odpowiednio 37pln na miesiąc, 100pln na 3 miesiące lub 240pln na rok.

No GP tani, jak wyzej napisalem.

W tym chodzilo mi o to ze ankieta pyta o zakup gp lub konsoli, a to przeciez 2 rozne rodzaje zakupow.

@Element Wojny a podziekowal, sprawdze ta metode bo nie wiedzialem

Edytowane przez Sheeneek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Mogę powiedzieć jak to wygląda z perspektywy mojego znajomego. Kupił tego XSX w XBOX ALL ACCESS i podoba mu się ta opcja bo mówi że tak na prawdę dostał za darmo "dekoder" Microsoftu do gierek na TV a płaci co miesiąc za XBOX GAME PASS który normalnie i tak by kupił bo jest to dla niego lepsza opcja niż kupowanie każdej gry z osobna. 

Co do PS5 to z tego co wiem SONY nie oferuje odpowiednika programu ALL ACCESS i nie oferują konsoli w cenie abonamentu PS Plus. 

Widzisz - I w tym momencie dla mnie jako klienta który chce kupić konsolę dla dzieciaków zakup PS mija się z celem bo na start musiałbym kupić nie tylko konsolę ale też ileś tam gier - w GP jest ich od groma a dzieciakom nie trzeba żadnego ex'a spod szyldu FF tylko dużego wyboru. 2 lata w cenie, a potem idę na Łowców i dalej mają GP za grosze. I też rozważaliśmy ALL ACCESS ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w pracy się mnie kolega zapytał, czy polecam bardziej X czy PS5. Powiedziałem wprost żeby brał X bo weźmie od razu Pasa Ultimate i ma tyle gier dla dzieciaków ze głowa mała. Lepsze to niż kupowanie co chwile czegoś za ponad 200zl. Wytłumaczyłem mu dokładnie co i jak i już grają na XSX. Najlepsze ze jak mu podesłałem info o przejęciu AB to odpisał... pewnie abo podrożeje :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...