Skocz do zawartości
mag_zbc

Microsoft kupił Activision Blizzard

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe ile czasu im zejdzie z wdrożeniem CODa albo Diablo do GP. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zieloni już wszędzie leją z radości po nogach i po raz kolejny bardziej niż niebiescy to przeżywają. Albo w ich imieniu już to opłakują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos GP. Za kilka min startuje:
 

 

Może coś ciekawego wpadnie do tej usługi.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Jaycob napisał:

A propos GP. Za kilka min startuje:
 

 

Może coś ciekawego wpadnie do tej usługi.

 

Ogłoszą Call of Duty na premierę w usłudze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kottick zaciera łapska na te kilkaset mln USD, które dostanie po zakończeniu transakcji a powinien dostać lepe na ryja. 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenix. napisał:

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Activision Blizzard Inc Inc NASDAQ: ATVI Following 91.80 USD +14.80 (19.22%) Jul 11, 12:55 EDT Disclaimer past 6 months 1D 5D 1M 100 6M YTD More 90 80 70- Mar 2023 May 2023 Jul 2023”

Też byś był wniebowzięty na ich miejscu bo za ten grajdołek nikt inny by nie dał blisko $70 mld :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Kris194 napisał:

Też byś był wniebowzięty na ich miejscu bo za ten grajdołek nikt inny by nie dał blisko $70 mld :E

Pewnie, ze by nikt nie dal bo nikogo nie stac na takie zakupy ;) A ta firma to najwieksza maszynka do zarabiania kasy w growym grajdolku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie gry i studia przejmie Microsoft po zakupie Activision - te dwa obrazki mówią wszystko:

-1972492265.jpg

 

-1972491109.jpg

;) 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mnie by interesowało ewentualnie z całej tej listy w przypadku Activision to chyba jedynie Crash, 30 z kolei CoD mnie jakoś nie jara :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Jaycob napisał:

Ciekawe ile czasu im zejdzie z wdrożeniem CODa albo Diablo do GP. :D

CoD będzie w Game Passie nie wcześniej jak w 2025 roku.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „11.238 On this basis, we would expect that the benefits would start to accrue within a reasonable period (although there would, in practice, likely be some delay between completion of the Merger and CoD arriving on Game Pass in 2025). We therefore find that at least some benefit from the claimed Game Pass RCB may be expected to accrue within a reasonable period, such that the condition in section 30(3)(a) of the Act is satisfied.”

Acti ma nadal wazna umowe z Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to do 18tego lipca transakcja powinna się zakończyć, taki był wyznaczony termin. CMA też już chyba pękło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lamparcicho napisał:

Jakie gry i studia przejmie Microsoft po zakupie Activision - te dwa obrazki mówią wszystko:

O! Sekiro jest na liście? Myślałem, że jest tylko FS.  To wtedy jak będzie w GP spróbuję. :D :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crash + Spyro? No to warto było wydać kilkadziesiąt mld :D

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow Acti zatrudnia ponad 10k ludzi i większość się marnuje przy produkcji CoDa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubi ponad 20k i zobacz jakie "arcydzieła" produkują :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja tam wolę kolejnego AC niż Coda. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaycob napisał:

Akurat ja tam wolę kolejnego AC niż Coda. :E

Ubi załamuje się pod ciężarem własnych assetów, mistrzowie reskinów.
Tak się kończy brak inwestycji w techonolgie i klepanie ciągle tego samego, ale to koszt który musi ponosić olbrzym.

Przejście na nowy engine, nową technologię, nauka od 0 w przypadku ~10k pracowników? Nie do wykonania. Jeżeli UBI padnie, to raczej tylko na dobre zrobi to branży, przetasowanie i być może wyciągniecie wniosków zawczasu przez innych, którzy idą w ich ślepą drogę.

PS. Ubi ogłosiło kolejne naście reskinów Assasynów, oby pociągneło ich to do grobu, bo żal patrzeć na branżę. Przynajmniej jakiejś mocnej restrukturyzacji życzę.

Edytowane przez Big_Elvis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kris194 napisał:

Ubi ponad 20k i zobacz jakie "arcydzieła" produkują :E

Gry od Ubi to żadne arcydzieła, ale ich oferta (dla mnie) jest lepsza. Cała nadzieja w tym, że MS po przejęciu Acti da większą swobodę niektórym studiom, które obecnie pełnią rolę pomocniczą (ale to też nic pewnego, bo co roku nowy CoD musi być).

4 godziny temu, Big_Elvis napisał:

PS. Ubi ogłosiło kolejne naście reskinów Assasynów, oby pociągneło ich to do grobu, bo żal patrzeć na branżę. Przynajmniej jakiejś mocnej restrukturyzacji życzę.

AC się równie dobrze sprzedaje, to produkują ile wlezie. Ale i tak są w stanie wprowadzać mniejsze/większe zmiany.

COD od lat się nie zmienia. Ostatnio miałem zamiar nadrobić całą serię - po ograniu jednej kampanii byłem pozytywnie zaskoczony, zagrałem w następną i już byłem zmęczony wtórnością. Plus taki, że te gry są krótkie. Co kto lubi.

Edytowane przez slafec
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby coś zmienić to musieliby zmienić cykl wydawniczy coda a to dobrze naoliwiona maszyna, przynosząca co roku setki mln USD przychodów. Jedyne na co bym liczył to, że za jakiś czas ich ip mogą zostać wykorzystane przez inne studia ms, ale to odległa przyszłość patrząc na to jak ms idzie wydawanie gierek w tej generacji. Może jeszcze szansa na to, że starcraft i Warcrafty ukażą się na konsole i jakaś integracja ze steamem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko ciekawi kiedy ten pociąg się wykolei bo jak ktoś umie liczyć to wie doskonale, że to jest nie do utrzymania na dłuższą metę choć M$ stać żeby przez długi czas dopłacać. Niektórzy się cieszą z przejęcia Activision ale przy tym zapominają, że w tym właśnie momencie koszt funkcjonowania XGP wystrzelił wręcz w kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...