Skocz do zawartości
Bacik333

Chcę wrócić do windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam rok temu oddałem laptop z windowsem 7 do serwisu w celu wymiany pasty, wyczyszczenia, sprawdzenia itd.

Zależało mi na poprawieniu wydajności. Zainstalowali mi windows 10. Na windowsie 10 wszystko mi chodzi dużo gorzej. Laptop to msi z 2011 roku myślałem, że jest niekompatybilny może dlatego chodzi gorzej niż na windows 7?

Chciałem wrócić do windows 7. Mam płytę z windows 7 ale w biosie nie mam opcji z cd/room, bo mam problem z napędem, więc z płyty nic nie zrobię. Musze zainstalować windows 7 z pendrive i nie wiem od czego zacząc. Na stronie microsoft po wybraniu windows 7 nie mogę nic dalej zrobić, gdyż windows 7 nie jest już wspierany. Ktoś pomoże jak odinstalować 10 i wrócić do 7? Za pomoc rzucę na flachę. Sory za chaotyczny sposób w jaki to napisałem, ale nie mam już do niego nerwów. Kto ogarnia temat ten wie o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 Ci na czysto zainstalowali, czy jako aktualizację? Jeśli to drugie, to powinna być opcja powrotu do Windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób pena bootującego - podłącz, uruchom cmd w trybie administratora, i wpisz

diskpart

list disk

select disk numer pena

clean

create partition primary

format fs=ntfs

active

to wszystko - wystarczy przekopiować instalator na pena z płytki i wystartuje

jeśli problem z płytką ściągnij 7 np z winiso - na pena nie kopiujesz iso, tylko jego zawartość, czyli zamontuj iso w napędzie wirtualnym -10 ma wbudowany -  potem zaznacz napęd wirtualny, prawy klik- kopiuj, potem prawy klik na penie - wklej

ps - opcji powrotu do 7 może nie być, bo chyba nie trwa wiecznie

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wracać do Win7 spróbuj zainstalować najnowszego Linuxa Minta.

Przynejmniej będziesz miał bezpieczny, współczesny system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MarioDee napisał:

Windows 10 Ci na czysto zainstalowali, czy jako aktualizację? Jeśli to drugie, to powinna być opcja powrotu do Windows 7.

Witam. Jako czysty Windows więc nie ma możliwości powrotu do 7ki.

2 godziny temu, glauks napisał:

zrób pena bootującego - podłącz, uruchom cmd w trybie administratora, i wpisz

diskpart

list disk

select disk numer pena

clean

create partition primary

format fs=ntfs

active

to wszystko - wystarczy przekopiować instalator na pena z płytki i wystartuje

jeśli problem z płytką ściągnij 7 np z winiso - na pena nie kopiujesz iso, tylko jego zawartość, czyli zamontuj iso w napędzie wirtualnym -10 ma wbudowany -  potem zaznacz napęd wirtualny, prawy klik- kopiuj, potem prawy klik na penie - wklej

ps - opcji powrotu do 7 może nie być, bo chyba nie trwa wiecznie

Tak jest na to tylko 10 dni. Spróbuję zrobić właśnie przez pendrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Bacik333 napisał:

Witam rok temu oddałem laptop z windowsem 7 do serwisu w celu wymiany pasty, wyczyszczenia, sprawdzenia itd.

(...)

zamiast instalować przestarzały system, dokup ssd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po instalacji systemu. Jest czysty windows 7. Miałem problem ze sterownikami, bo nie mam płytek a nie miałem internetu bez sterownika karty sieciowej więc zrzuciłem ją z drugiego kompa na pendrive i zainstalowałem. Teraz mam problem z windows update. Błąd 80072EFE. Próbowałem zainstalować windows 7 updater który niby rozwiązuje ten problem, ale gdy go uruchamiam pokazuje mi się komunikat: Ta aktualizacja nie ma zastosowania do tego komputera. Jak mam zainstalować wszystkie aktualizacje do windowsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz zrobiłbyś jak ci napisałem to byś miał już wszystko dograne. A tak masz Czyściocha z SP1 i zonk! Teraz kombinuj... Życzę powodzenia w naprawie windows update i instalacji ponad 50 aktualizacji.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 godzin temu, Bacik333 napisał:

Teraz mam problem z windows update. Błąd 80072EFE.

System aktywowany? Spróbuj zainstalować agenta update. Po niżej masz link do tego programu. Aktualizacja może trochę potrwać. Wiem że na tych starych systemach był problem z ubdate bo one chyba nie są już dostępne. Ale jak się pokombinowało to poszło. Jednak to było kilka lat temu to nie wiem czy dziś cokolwiek zadziała.

https://docs.microsoft.com/en-us/troubleshoot/windows-client/deployment/update-windows-update-agent

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko zrobione. Został mi tylko problem ze sterownikami usb

Mam trójkąt z wykrzyknikiem w menadżerze urządzeń. nie mogę znaleźć sterownika do: pci ven_8086&dev_1e31&subsys_10bc1462

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha nie wiesz jak zainstalowac. Wejdz w menedzer urzadzen kliknij prawym na urzadzenie, ktorego brakuje i wybierz aktualizuj i wskaz folder, gdzie wypakowales.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2022 o 06:36, daerragh napisał:

Aha nie wiesz jak zainstalowac. Wejdz w menedzer urzadzen kliknij prawym na urzadzenie, ktorego brakuje i wybierz aktualizuj i wskaz folder, gdzie wypakowales.

Po próbie instalacji wyskoczyła informacja:

 

System Windows nie może zainstalować urządzenia Kontroler Uniwersalnej magistrali szeregowej (USB).

System Windows nie może odnaleźć oprogramowania sterownika dla tego urządzenia.

Jeśli znasz producenta tego urządzenia możesz odwiedzić jego witrynę sieci Web i wyszukać oprogramowanie sterownika w sekcji pomocy technicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie, ze ten sterownik nie pasuje.

Wejdz we wlasciwosci urzadzenia, zakladka szczegoly, wybierz Identyfikator urzadzenia i szukaj po identyfikatorze na https://driverpack.io/en/catalog i instaluj przez menedzer urzadzen, tak ci napisalem wczesniej. Szukaj nie tylko do Win 7 ale tez do 8/10. Jak tutaj nie bedzie, to bedzie ciezko znalezc. Aha, i poiberajz  tej strony plik .zip a nie ich instalator. Chociaz w zasadzie mozesz tez ostatecznie wyprobowac ich aktualizator sterownikow, moze sam zainstaluje ci sterownik brakujacy.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest prawie ten sam identyfikator, tzn dev 1e31, tylko subsystem inny - to sterownik kontroler hosta Intel USB 3.0 eXtensible - sam sterownik to iusb3xhc, a inf to oem6.inf

ps - subsystem - chyba wersja sterownika inna - ale mogą być spakowane razem

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...