Skocz do zawartości
DYZiOO

Komputer do "projektowania"

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, DYZiOO napisał:

I tak patrzę porównania 2060/1660  to 1660 jest tańsza i lepsza

Tańsza obecnie niewiele, ale lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 10 razem wszedł kod. Słuchajcie dzięki Wam wielkie za pomoc ! Gdybyście byli gdzieś w okolicach woj. Opolskiego to flaszka na stół dla Was. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kart już nie ma. W obecnych czasach karty w "niezłej" cenie nie leżą i nie czekają na decyzję. Jak będą dostępne przez godzinę to już sukces.

Jest RTX2060 KO za 2599zł. Jest to karta stworzona przez obcięcie większego rdzenia z (bodajże) 2070 albo i 2080, w grach to nic nie zmienia ale pomaga w niektórych zadaniach jeśli chodzi o produktywność.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2022 o 14:07, kalderon napisał:

W przypadku i7-12700 należy tylko pamiętać o uwolnieniu limitów mocy żeby nie ograniczać wydajności wielowątkowej.

Witajcie. Już sprzęt zamówiłem, ale wziąłem 12700 K , zmieściłem się w 8k razem z moniotrem, wziąłem 2x16 ramu, no i wziąłem wodne chłodzenie(poor loop 2x140mm), 100 zł różnicy pomiędzy zwykłym radiatorem 2xfan no i wziąłem 2060 12 GB rtx. Co do cytowanego postu, w biosie się to robi czy w systemie? I czy opłaca się go podkręcić chociaż trochę, ? Czy tam w biosie zlecić ustawienie napięć itp z Auto na wlaściwe liczby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2022 o 14:07, kalderon napisał:

W przypadku i7-12700 należy tylko pamiętać o uwolnieniu limitów mocy żeby nie ograniczać wydajności wielowątkowej.

 

Nie trzeba. Różnice wydajności są na tyle małe, że można nawet sobie to darować. Przy deklarowanym MTP, procesor ten pracuje na maksymalnych taktowaniach. 

Jaką masz do tego płytę główną? Loop 280 może być za słaby do OC tego CPU przy pełnym wykorzystaniu MTP 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

msi z690-a , be quiet! Pure Loop 240mm 2x120mm, a w biosie włączyć jakąś funkcję dotyczącą CPU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij Intel XTU i tam możesz sobie zdjąć limity bez grzebania w biosie. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie będę pisał nowego tematu, jak ten nie jest zamknięty. Dzieje się dziwna rzecz z tym komputerem. Na procesorze i7 12700k program SCENE Faro działa wolniej, tzw przy obróbce czy tam scalaniu skanów. Jest drugi laptop i7 9x gen i 16 GB i działa to szybciej. Sterowniki itp poaktualizowane, gdzie mogę szukać przyczyny ? Procesor przetestowany w Cinbench po paru godzinach wszystkie rdzenie pracują na 4.6 GHZ. Zrobili screny

.1eaf11b732789.jpg

5df74626fbc2e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duall ram prawidłowo sadzony?Wyłacz na próbe małe rdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby przyczyną był tutaj CPU. Tak czytam teraz, to wyłączcie iGPU w biosie na tym i7 12700K, bo w tym może być problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dopisać, że na i7 9x pracują wszystkie rdzenie a tutaj tylko 4 i na 20 procentach, inne rdzenie są zatrzymane. Tak Dual ram jest i działa. Aleeee co najlepsze inne programy normalnie działają i jak włącza się ten proces co jest pokazany na zdjęciu, to komputer tak jakby zwieche dostał, np. google chrome otwiera się ale biały ekran, np. photoshop nie chce się wtedy wlączyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz post wyżej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widzę, będę tam w poniedziałek to spróbuję, dam znać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem problem, suuport programu napisał, że 12 generacja jest kompatybilna z programem. E i P cory są włączone, program się włącza, i jest proces skanowania, używa wszystkich rdzeni, po 10 sekundach, dziala tylko na E corach (4 rdzenie), P corów wgl nie używa, i jak program jest kompatybilny ? Z tego co widać, to program nie potrafi sobie poradzić z 2 typami rdzeni, w biosie zmienialiśmy ustawienia dotyczące Core i jedynie wyłączenie E corów i praca na P , działa tak jak powinno, przy użyciu CPU prawie na 100 % inne programy pracują normalnie. Także iGPU nie było problemem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...