Skocz do zawartości
weibik

One plus 8t vs One plus Nord2 vs Galaxy s20 fe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Planuję zakup telefonu w okolicach 2000zł i te trzy modele wydają mi się najciekawsze, ale kompletnie nie mogę się zdecydować, który jest najlepszy.

Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z tych trzech telefonów i ze względu na aparat wybór padł na S20FE.

8T najsłabszy aparat, i sporo wadliwych ekranów. Wykonanie najlepsze z tych trzech i osobiście zdecydowanie najlepiej mi się z niego korzystało, ale niestety trafiłem na ezgemplarz z wadliwym ekranem, a nie mogłem go kupić w podobnej cenie od ręki.

Nord 2 gorzej wykonany od 8T i posiada ekran 90Hz zamiast 120Hz. Dla niektórych minusem może być soc Mediateka. Posiada zdecydowanie lepszy aparat od 8T. Cała reszta to ten sam poziom co 8T. 

S20FE aparat głowny porównywalny do Norda 2. W mojej ocenie przez gorszą stabilzację lepiej wypada Nord 2, natomiast szeroki i tele w S20FE są na dobrym poziomie, więc jak ktoś korzysta to zdecydowanie jako całokształ aparat lepiej wypda w S20FE. Na minus S20FE dużo gorszy skaner odcisków palców niż w Oneplusach. Dla mnie dodatkowo przłeadowany soft jest również minusem Samsunga. Wykonanie również gorsze w S20FE ale jest chociaż IP68.

Każdy telefon ma swoje wady, więc to wszystko zależy od zastosowania i własnych preferencji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada różnica w baterii? Z tego co widziałem Nord 2 ma ja dość potężną, a w dodatku ładowarka ma az 65 W. Czy to zrobi duza różnice?

 

Dodam, ze aktualnie korzystam z LG V30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej z baterią jest na Samsungu, ale wydaje mi się, że róznica wynika przez zablokowane odświeżanie ekranu na 120Hz. Przy 60Hz już elegancko bateria trzyma. Na 8T o ile nic się nie zmieniło było odświeżanie w trybie adaptacyjnym i wyjątkowo dobrze bateria się sprawdzała. W sumie to był jedyny telefon na którym grałem nałgowo w gry i bateria dawała radę. Same temeperatury mimo tego samego Snapa miałem dużo lepsze na 8T. Obudowa na 8T robiła się tyllko lekko ciepła :D.

Na Nord 2 napewno jest lepsza bateria niż w S20FE. Przy 8T to przyznam, że nie wiem który lepiej by wypadł pod tym względem. Musiałbym mieć oba smartfony tym samy czasie, a Norda 2 miałem dosyć krótko. Z tego co pamiętam na nordzie bardzo agresywnie działał tryb adaptacyjny co mnie mocno irytowało, ale mogło przynieść więcej korzyści na czas pracy na baterii. Napewno temperaturowo lepiej wypadał 8T bo Nord 2 się już trochę nagrzewał podczas grania.

Edytowane przez Hero586
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za rozbudowane odpowiedzi.

Z tego co napisałeś najciekawszy wydaje mi się OP 8t. Szkoda tylko tego aparatu, bo lubię robić zdjęcia ?

Może jakaś inna propozycja w tej cenie?

Zastanawiam się też nad dołożeniem do 8 pro, ale to dość spora różnica cenowa, a nie do końca wiem czy warta różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 Pro jest rewelacyjny ale jeżeli zależy Ci na baterii to niestety ekran robi swoje i bateria szybko znika. Tak to poza ekranem to różnica na korzyść 8 pro to rewelacyjny aparat i ten z 8T w ogóle nie ma do niego startu.

Z innych telefonów to @reQ_21 zachwala vivo. W sumie to praktycznie ten sam koncern bo za vivo, oppo i oneplusem stoi BBK. 

Osobiście vivo nie testowałem, a nie lubię się wypowiadać o sprzęcie z którym nie miałem styczności, więc zostawiam pole do popisu dla innych.

Jeżeli Ci się nie spieszy to ja bym czekal na nowe modele. Nowe Snapdragony może będą bardziej udane co przełożyłoby  sie na lepsza żywotność baterii. Osobosci coś czuję, że czarnym koniem w tym roku będzie Mediatek i najprzedzej to właśnie oni zaprezentują coś ciekwego. Tak to od dłuższego czasu w sumie jest zastój jedynie vivo z gimbalem pokazało coś nowego :D

Edytowane przez Hero586
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie konkretnie modele Vivo?

Ciekawa opcją wydaje się też realme gt master edition. Cena dużo niższa, a nie wydaje się odstawać od Norde 2.

Mam jeszcze dwa pytania. Dlaczego wsparcie telefonu jest aż tak wazne? Często widzę, że jest to bardzo ważny argument przy zakupie telefonu i nie do końca rozumiem dlaczego. A po drugie to co konkretnie masz na myśli jeśli chodzi o wykonanie? Po prostu plecy szklane/plastikowe? Czy coś jeszcze?

A co do nowych modeli to kiedy mógłbym się ich spodziewać? I chodzi głównie o lepiej zbudowane procesory? Nadal mam mętlik w głowie i nie wiem co zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Vivo to V21 i V51 ale tutaj już jest sporo gorsza wydajność, więc nwm czy będzie to do zakceptowania. 

Realme niestety nie mam dobrych wsponień jak korzystałem z Realme 7 Pro ok rok temu to ich soft był jeszcze gorszy od Xiaomi :E. Sam support też wydaje się słaby, ponieważ od ponad roku nie dostałem od nich odpowiedzi na pytania dotyczące ich produtku xD. Niestety nie wydaje mi się, że bym pod tym względem była mocna poprawa. Sam telefon jest dobrze wyceniony, ale od apartu cudów nie oczekuj pomimo, że jest OIS.

Jeżeli chodzi o wspracie to nie każdy lubi bawić się w customy. Inna sprawa, że płacać tyle za telefon fajnie żeby nie umarł przez soft. W przypadku Oneplusa 8T czy 8 Pro jestem pewien, że ten smartfony chyba nigdy nie umrą :E. W przypadku Norda 2 z powodu innego SOC czyli Mediateka może już nie być tak kolorowo. Nwm jak u Samsugna wygląda teraz temat z customami dosyć mocno rozbudowali Knox'a którego pamiętam z Note 4. Wcale bym się nie zdziwił jakby zablokowali możliwość rootowania jak chociażby Huawei. 

Jeżeli chodzi o wyonanie to przede wszystkim jakość użytych materiałów.


Nowe galatyki już za rogiem, oneplus 10 Pro z nowym Snapem 898 tak samo. Xiaomi Mi 12, P50 od Huaweia pewnie wszystko w podobnym orkesie wyjdą. Czy będzie jakiś przełom to wątpie prędzej liczyłbym na Miediatek'a. Tak to obecnie chyba rynek smartfonów zmierza ku optymalizowaniu układów SOC pod względem poboru energi jaki długości pracy na baterii. Dodatkowo rozwija się temat szybkiego ładowania, ale przy 65W to mi nic więcej nie było potrzebne 8T od 0 do 100 ładował się ok 40 min. Cała reszta to raczej kosmetyczne zmiany, które niewiel wnoszą jako całokształt.

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X51 używałem przez rok. Genialna optymalizacja systemu. Telefon katowany wszystkim co się da w tym grami. Bateria na półtorej dnia, żadnego, nawet najmniejszego laga. Aplikacje trzyma w tle dobrze, nigdy mi się nie zdarzyło, żeby jakaś apka się nie włączyła  lub w nieskończoność ładowała (gdzie w samsungu S21 i Xiaomi Mi10 notorycznie się dzieje)
Ale wiadomo, płynność nie będzie na poziomie Oneplusa 8 Pro, kłóciłbym się odnośnie aparatu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, reQ_21 napisał:

X51 używałem przez rok. Genialna optymalizacja systemu. Telefon katowany wszystkim co się da w tym grami. Bateria na półtorej dnia, żadnego, nawet najmniejszego laga. Aplikacje trzyma w tle dobrze, nigdy mi się nie zdarzyło, żeby jakaś apka się nie włączyła  lub w nieskończoność ładowała (gdzie w samsungu S21 i Xiaomi Mi10 notorycznie się dzieje)
Ale wiadomo, płynność nie będzie na poziomie Oneplusa 8 Pro, kłóciłbym się odnośnie aparatu. 

Jakie masz uwagi do apratu w 8 Pro? Szeroki kąt i teleobiektyw super wybitne nie są i tutaj się zgodzę. Teleobiektyw to w ogóle jesz oszukany bo bezstratny zoom to jest bodajże 2,25 albo 2,5. W aplikacji oneplusa 3 krotne zblizenie jest uzyskwiane hybrydowo. Jeżeli chodzi o główną matryce to dla mnie jest genialna. Na 8 Pro nie zepsułem ani jednego zdjęcia głównym aparatem. Zdjęcia wychodziły neutralne, pełne szczegółowości i bez problemy z prześwietleniami. Z tego co pamiętam ma wczesnych wersja softu na 8 Pro były skopany HDR i zdjęcia wychodziły jakby wyprane. Po kilku aktualziacjach ogarnęli już temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Hero586 napisał:

Jakie masz uwagi do apratu w 8 Pro? Szeroki kąt i teleobiektyw super wybitne nie są i tutaj się zgodzę. Teleobiektyw to w ogóle jesz oszukany bo bezstratny zoom to jest bodajże 2,25 albo 2,5. W aplikacji oneplusa 3 krotne zblizenie jest uzyskwiane hybrydowo. Jeżeli chodzi o główną matryce to dla mnie jest genialna. Na 8 Pro nie zepsułem ani jednego zdjęcia głównym aparatem. Zdjęcia wychodziły neutralne, pełne szczegółowości i bez problemy z prześwietleniami. Z tego co pamiętam ma wczesnych wersja softu na 8 Pro były skopany HDR i zdjęcia wychodziły jakby wyprane. Po kilku aktualziacjach ogarnęli już temat :)

Vivo X51 : jaśniejszy (f/1.6), posiada stabilizację gimbalową, posiada sensor temperatury barw, laserowy autofocus działający ze wszystkimi aparatami (!), ma teleskopową soczewkę (optyczna 5x) która działa w połączeniu z AI z główną i w automacie wykrywa przy jakim zoomie jakiej soczewki używać w danych warunkach.
Sama w sobie aplikacja aparatu jest najlepsza na jakiej pracowałem, zdjęcia nie potrzebują żadnych obróbek, kolory wychodzą bardzo naturalnie, autofocus działa perfekcyjnie. Jest tryb szybkiej migawki do zdjęć sportowych, śledzenie autofocusu i obiektów. Wideo trzyma niskie iso nie podbijając kontrastu w gorszych warunkach i ma praktycznie zero szumów.  

Dodatkowo Vivo jest wykonany z ceramiki, ma wmacniacz słuchawkowy, bluetooth wspiera LDAC i aptX HD oraz hifi 32bity. 

Patrząc całościowo na 8 pro nie mam uwag, po prostu vivo ma dużo smaczków z droższych smartfonów których nie widać na pierwszy rzut oka i w bezpośrednim porównaniu X51 ma bardziej elastyczny zestaw aparatów. 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzę do wniosku, że pora wymienić swojego S20 FE na coś ze stajni Vivo :E. Lubie takie smaczki wcześniej korzystałem przez 5 lat z Note 4, który na tamte czasy miał wszystie bajery. Nadeszedł czas na wymiane i niestety ceny odleciały w kosmos i trzeba było liczyć się z kompromisami.

Z Vivo jakiś model posiada IP67 lub IP68? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Hero586 napisał:

Dochodzę do wniosku, że pora wymienić swojego S20 FE na coś ze stajni Vivo :E. Lubie takie smaczki wcześniej korzystałem przez 5 lat z Note 4, który na tamte czasy miał wszystie bajery. Nadeszedł czas na wymiane i niestety ceny odleciały w kosmos i trzeba było liczyć się z kompromisami.

Z Vivo jakiś model posiada IP67 lub IP68? 

niestety nie ma. Seria X ma IP52. Teoretycznie BBK (oppo, vivo, oneplus) fabrycznie zawsze uszczelnia smartfony, ale nie daje certyfikatów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, reQ_21 napisał:

niestety nie ma. Seria X ma IP52. Teoretycznie BBK (oppo, vivo, oneplus) fabrycznie zawsze uszczelnia smartfony, ale nie daje certyfikatów. 

Wielka szkoda przy takich cenach za urządzenie fajnie by było mieć jakieś zabezpieczeni. Z modeli to chyba jak już to raczej X60 Pro, ponieważ X51 to chyba za duży krok wstecz jeżeli chodzi o SOC. 

Jak będzie jakaś fajna promka to może się skuszę, ale mam trochę dosyć już żonglowania telefonami. Przy takich cenach wyjściowych niestety przy odsprzedaży sporo się traci :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wincek napisał:

mam wrażenie, że oglądnąłeś tylko porównanie aparatów selfie, bo we wszystkim innym wygrywa Oneplus, zwłaszcza jakością wideo. Śmiesznie mała soczewka w pixelu 4 tworzy niesamowite szumy, nie wspominając o przesadzonym HDR w ciemnych fotach. 
Ewentualnie oglądałeś na ekranie smartfona i kompletnie nie widzisz różnicy. 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy widzi co chce ,pixelem po prostu nie da się zrobić kiepskiego zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wincek napisał:

Każdy widzi co chce ,pixelem po prostu nie da się zrobić kiepskiego zdjęcia.

no to pokazałeś swoją inteligencję właśnie. Idź lepiej do okulisty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi foty z pixela to praktycznie na każdy smarfon można wrzucić gcam. Nie ma co się oszukiwać, ale Google tryb HDR ma zajebiście dobry. Świetne dobiera kolory i podbija kontrast gdzie trzeba. Niestety rzeczywistości się nie oszuka i jak matryca jest paździerzem to na dużym ekrania wychodzą wszystkie bolączki takiej obróbki. Szkoda, że autor filmu nie zamieścił w opisie linku do pobrania zdjęci i video przez co to moża by było elegacko porównać zdjęcia bez kompresji YT.

Jeżeli chodzi o video to Pixel wygląda jakby w ogóle OIS nie miał. Drugi plan chociażby drzewa na Pixelu wygladają tragicznie. Tutaj 8 Pro dużo zdecydowanie wygrywaa, a problem z klatkowaniem już dawno został naprawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z Oppo reno 4 Pro? Byłem się porozglądać po media markt i tam mi go bardzo polecano. Cena jest podobna do 8T, który z tych telefonów, które podałem wcześniej jest moim faworytem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem też możliwość kupna reno 6 za 1750 zł, więc naprawdę fajna cena. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reno 6 bym zdecydowanie odpuścił, Reno 4 Pro to taki mocny średniak, w zasadzie niczym się nie wyróżnia. Patrząc na obecne ceny to 4Pro kosztuje podobnie do S20FE, który prawie we wszystkim jest lepszy. W kazdym wyborze są jakieś kompromisy, więc finalny wybór bedzie zależał od własnych preferencji Jeżeli zależy Ci na ogólnie bardzo dobrym tel brałbym S20 FE. Pod względem gier, audio softu i możliwości modowania brałbym 8T, który zrobi wystarczająco dobre zdjęcie w większości scenariuszy. Jeśli na pierwszy miejscu jest aparat to szukałbym Vivo X51 ostatnio w eruo był za 1999zł :)

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reno 4 pro -> 12gb ramu, 256gb pamięci, 11 anten GSM, świetny zaokrąglony wyświetlacz, ładowanie 65W, aparat główny z OIS i laserowym AF, aptx HD, głośniki stereo, wykonanie ze szlifowanej gorilli glass 5.

No tak, niczym nie wyróżnia. 
Jednakże prawda, VIvo X51 wypada zauważalnie lepiej w kilku kwestiach

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparat główny to to samo co w 8T, teleobiektyw w 4 Pro to tylko x2... Jedynie szeroki kąt jest całkiem niezły. Na ten moment rożnica w cenie pomiędzy 8T, a 4 Pro to 100zł. Dodatkowo w 8T jest ekran 120Hz + szybsza pamięć UFS 3.1. W cenach promocyjnych jak był wcześniej 4 Pro czyli 1600-1700zł to byłby dobry wybór, ale za 2000 zł są lepsze wybory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poużywałem sobie chwilę S20 FE siostry (nowy, ma raptem 2 tygodnie) i jestem zdumiony jakie zadyszki łapie ten smartfon. Niby Snap 865 ale potrafi gubić klatki w prostych animacjach, zamyślić się, przylagować. Niby są to drobne spowolnienia na które pewnie sporo osób nie zwróci żadnej uwagi ale porównując do mojego OP 8 Pro to ma się wrażenie obcowania ze średniakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @hubio Nie wiem kogo chcesz uczyć historii. Wspominasz jakieś banialuki na temat Korei północnej chociaż każdy wie że Chiny wspierają ją finansowo, ZSSR był samodzielny i oprócz małej pomocy z Chin to raczej więcej dawali - zaangażowanie w Korei, Wietnamie, Kubie, to kosztowało. Kolejny aspekt rozpadu to Afganistan, czyli wojna, ekonomia. Gospodarki zachodu odjechały Rosji dopiero po latach 70, za czasów Lenina i Stalina to akurat ZSSR nie odstawało aż tak bardzo gospodarczo, no ale skąd możesz o tym wiedzieć jeśli uczy cię 6 letnia bratanica.  Kolejny raz robisz śmietnik z wątku bo ktoś musi Ci wyjaśnić twoje przekłamania.  Nie interesujesz się wojna na Ukrainie, nie masz pojęcia o stratach, stanach magazynowych Rosji, o jej problemach i wchodzisz z butami z generałem Skrzypczakiem    
    • TV jest piękny, idealnie pasuje na moje biurko (160x80cm), 4k i wielkość ekranu robią robotę, powierzchnia robocza przy skalowaniu 100% na obu jest o niebo większa w porównaniu do 34 UW co jest ogromnym plusem. Podoba mi się jak czarny jest ekran przy wyłączonym tv w porównaniu do mojego qd oleda (brak polaryzatora na qd oledzie robi swoje). Ekran ma lekki różowy zafarb (na białym tle oczywiście), ale trzeba się mocno przyglądać, żeby widzieć i na co dzień nie przeszkadza (przynajmniej wiem, że mam panel wbe 😉), ale niestety jest to co miałem/mam również na moim C8 i co raczej przekreśli C3 dla mnie, czyli grey/near black banding. Jest to typowe dla woledów/i po części dla qd oledów, ale chyba ciężko będzie mi to zaakceptować (widoczne w grach, gdy przeglądam Steam czy Epic Store itp.), bo w przeciwieństwie do mojego C8, którego mam w salonie i oglądam na nim youtube i filmy z 3 metrów, tutaj jednak siedzę niecały metr od TV i używam go jako monitora, więc banding będzie zawsze mi przeszkadzał i zawsze będę go widział. Dzisiaj się jeszcze 'pobawię', ale chyba zdecyduję się na zwrot. Zobaczymy. @MSky7a jak Twój panel wygląda, jeśli chodzi o banding? internet mówi, że nikłe szanse, że banding zniknie z czasem (choć się to zdarza, że z czasem staje sie mniej widoczny lub znika, ale nie stanie się to w ciągu 14 dni jakie mam na zwrot) i że LG o tym wie i dlatego ich oledy fabrycznie mają lekki black crush  porady typu puść materiał HDR na kilka godzin w trybie vivid i nastepnie puść pixel refresh wydają się głupie Szkoda, bo poza tym TV jest idealny i bardzo bardzo mi pasuje pod innymi względami, ale moje szczęście z panelami już chyba wykorzystałem przy AW34DW 😄 (zero bandingu czy innych defektów). 
    • https://pl.aliexpress.com/item/1005005100629790.html? co myślicie?
    • USA rozdzieli głosowanie nad pomocą dla Izraela i Ukrainy.  
    • Może tak być. I ma następny filmik którym nabija wyświetlenia. Oni musza mieć o czym kręcić a w sprzęcie komputerowym nie ma za dużo nowości. Jakieś problemy z szybkim startem też mogą być zwłaszcza na tych bardziej wypasionych płytach za kilka tysięcy bo słabo ogarnięty bios czy coś. Ktoś wyżej pisał, że ma teraz najszybszy start ale płyta nie ma miliona dodatkowych rzeczy typu porty stata, usb, dodatkowe karty dźwiękowe, sieciowe, rozbudowana sekcja. To wszystko albo wyłączasz bo nie używasz albo ładuje się podczas startu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...