Skocz do zawartości
RSA

Upgrade - pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, ja ponownie z prośbą do Was przychodzę bo tutaj ludzie macie ogromną wiedzę. Parę lat temu pomogliście mi złożyć fajny zestaw z którego byłem bardzo zadowolony, ale niestety padła mi karta graficzna.

Raczej bez wymiany procesora też się chyba nie obejdzie. Gram w WOT i chciałbym zagrać też w Daying light 2 poza tym nic w sumie innego na PC nie robię.

Jaka teraz grafika i procesor (raczej z dolnej półki) będą do mojego kompa kompatybilne?

Procesor CORE i5-4440 3.10 GHz
Płyta MSI Z87-G43
Karta GeForce GTX770 GIGABYTE 2GB DDR5 OC - padła
Pamięć DDR3 2x4GB 1600 Kingston HyperX Genesis
Dysk Seagate 7200

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki masz budżet? Jeżeli chodzi o WOT to szukalbym gtx 750ti.

DL2 może być problem z uruchomieniem gry nie mówiąc o graniu.

Choć może na minimalnych na 30fpsach by poszło, ale to już trzeba by szukać 1050ti, które dobijają do 1k PLN 

Ogólnie niska półka wydajnościowo jest cenowej brak.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Witaj, chyba wezmę na raty to tak może do 2 tyś lub max do 2,5 razem może z jakimś procesorem.

Edytowane przez RSA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz zmienić wszystko lub tylko dołożyć kartę graficzną i dysk SSD. Nic innego nie ma tu sensu.
Z nowych kart graficzny musiałbyś kupić co najmniej GTX 1050ti, GTX1650, rx560, rx5500, aby uruchomić Daying light 2 oraz zmienić cały komputer. Ewentualnie próbować uruchomić poniżej wymagań minimalnych, co powinno być możliwe. Jeśli przeżyjesz używanie pada to zostaje Xbox Series S, który jest z 2-3 razy wydajniejszy od tego gtx 1050ti.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to chyba odpuszczę ta grę. Zostaje tylko wot. Podsumowując to chyba najlepszym wyjściem będzie zakup karty. Jaka na ten czas będzie dla mnie dobra tak do 2,5 tys?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jakbyś dorwał używanego GTX 1060 6gb najlepiej koło 1-1.1k PLN tylko to też polowanie i trzeba liczyć na szczęście żeby nie trafic na szrot to da radę w budżecie zmienić resztę tak żeby DL2 poszedł (10400f + b560 + 2x8gb ram DDR4 gdzie zamknie się to w ok 1300zl + ewentualnie jakieś SSD choćby na system)

Edytowane przez Bobson89
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ślicznie dziękuję za cenne porady, zabieram się za poszukiwania i upgrade. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jeszcze dodam, że jeśli chcesz najniższym kosztem to jest używany i3 10100f na forum za 200 zł, do tego płyta na b460/b560 itd.
Chyba że już nieaktualne, ale używane są do 300 zł.

Z kodem komponenty-2022, płyta za 219 zł:
https://www.x-kom.pl/p/656082-plyta-glowna-socket-1200-msi-b560m-a-pro.html
Pamięć ram za 269 zł z tym samym kodem: https://www.x-kom.pl/p/658860-pamiec-ram-ddr4-adata-16gb-2x8gb-3200mhz-cl16-xpg-gammix-d10.html
Niestety ten forumowy już nieaktualny, ale jeśli jesteś z Warszawy lub masz znajomego: https://www.olx.pl/d/oferta/procesor-i3-10100f-CID99-IDNo0Lp.html#8506b23d23
Ewentualnie model z integrą za ~441 zł, OEM z allegro.

Edytowane przez musichunter1x
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi