Skocz do zawartości
urbi15

Znikające miejsce na dysku C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na dysku C znika miejsce prawie do 0. Po restarcie wszystko jest znowu OK. Jakie mogą być przyczyny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to "plik stronicowania", nic nie ustawiałem. Plików "hiberfil" i "pagefile" nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są pliki ukryte i systemowe, więc domyślnie ich nie zobaczysz.
Ściągnij program TreeSize (darmową wersję), po instalacji odpal jako Administrator (WAŻNE!) i przeskanuj dysk C jak już będzie się zapełniał. Posprawdzaj miejsca, gdzie jest najwięcej danych i sprawdź, czy to ma sens.
A najlepiej będzie przeskanować dysk jeszcze raz po reboocie i porównać mniej więcej, co zabierało najwięcej miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik stronicowania to plik który powstaje jeśli ustawione jest w opcjach systemu, że komputer ma odczytywać jakąś część miejsca na dysku jako RAM. Aby zobaczyć czy masz taki plik na dysku musisz Wejść w panel sterowania wybrać wygląd i personalizacja kliknąć opcje folderów i zaznaczyć pokaż ukryte pliki. Wtedy sprawdź czy na dysku c jest któryś z plików o którym ci pisałem.

 

Edytowane przez Ktoś22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tych plików.

Sprawdzę jak to wygląda skanując programem TreeSize w sytuacji normalnej i przepełnionej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Users to katalog z profilami użytkowników. Wszystkie pobrane pliki, Pulpit, dokumenty itp. Musisz to porozwijać i wykasować pliki, których już nie potrzebujesz.
xampp to serwer www. Pewnie masz jakąś stronę postawioną i coś tam zapisuje ogromne jak na domowe warunki ilości danych. Może  tam też być baza danych MySQL. Jak wyżej. Wejdź do środka, oceń czy potrzebujesz wszystkie pliki (zrób backup przed skasowaniem) i wywal to, czego nie potrzebujesz.
pagefile.sys to plik wymiany. 8 GB to naprawdę mało i raczej nie jest to problemem, przynajmniej w tym momencie.

hiberfil.sys jest używany przy usypianiu kompa. Jeżeli nie używasz tej funkcji, to możesz ją wyłączyć przez uruchomienie wiersza poleceń (cmd.exe) jako administrator i wpisanie tego polecenia:

powercfg.exe /h off

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...