Skocz do zawartości
joloxx9

The Settlers

Rekomendowane odpowiedzi

The Settlers to tytuł ósmej odsłony kultowego cyklu gier strategicznych, który narodził się w 1993 roku; produkcja jest jednocześnie rebootem. Gra została opracowana przez sprawujące pieczę nad rozwojem serii niemieckie studio Blue Byte. Ten sam zespół od 2006 roku opiekuje się również marką Anno.
Źródło: https://www.gry-online.pl/gry/the-settlers-1/zd54c1

Premiera 17 Marca.

Beta wystartowała dzisiaj.

 

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostał się ktoś do bety z forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem to:
 

 

I jakoś mnie nie zachęciła ta gra.  Już lepiej sobie odświeżyć S2. 

 

settlers-ii_1.jpg

 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okaże się z tymi mechanikami i zmianami jak to będzie działać w pełniaku. Oby kampanii nie zwalili :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, lukadd napisał:

Okaże się z tymi mechanikami i zmianami jak to będzie działać w pełniaku. Oby kampanii nie zwalili :E

 

Mi się ta mechanika na budowaniu tylko w wyznaczonych miejscach - hexagonach nie podoba. No, ale faktycznie to beta to może się jeszcze wiele zmienić, aczkolwiek po Halo Infinite MP, które było w becie to w becie pozostało w fullu (nic nie zmienili). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukadd napisał:

Dostał się ktoś do bety z forum?

Ja się dostałem. Pograłem trochę i na pewno tego nie kupię. To nie są Settlersi, wszystko jest na maxa uproszczone, nie ma leśnika wtf? I gra się w to jak w jakiś przeciętny rts. Jak to w becie, wszystko jest zablokowane, można tylko wybrać tutorial i tryb skirmish, nawet opcji graficznych nie da się ustawić wyżej niż medium. A tak przy okazji, to beta jest zabezpieczona Denuvo, także pełna wersja pewnie też ten szajs będzie posiadać :thumbdown:

Edytowane przez ditmd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lukadd napisał:

Dostał się ktoś do bety z forum?

Ja chwile pograłem i hmm taka luzna strategia do pobraniabez sping z ładna grafiką. Wolałbym jakiś remake settlers 1-4 no ale cóż 

Jeydnie co mnie dziwi i niepokoi to brak pcji zapisu gry grając skirmish kontra AI, chyba że jestem ślepy? 

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie wezmę w passie do obadania i jak kampania będzie ok to ją ogram. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niczym innym się pewnie nie będzie opłacało :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety brak możliwości zapisu gry. Co do ai to rush, zabicie żołnierzy, budowniczych i przeciwnika nie ma, potem można pobawić się w budowę miasteczka. Gra wydaje się po prostu nudna i jakby chodziła w kisielu. W settlersach rozchodzi się o ekonomię, ale w udostępnionej becie po prostu nie ma co robić. Samouczek okrojony i działanie większości budynków, boosterów i jednostek trzeba szukać na własną rękę, oczywiście w trybie gry skimrish. Graficznie wygląda ładnie, animacje jak pracują osadnicy ok, ale to za mało do wydania z 60eurociaków na premierę. Może kampania będzie lepsza i gracze typowo single player będą mieli trochę frajdy.

A teraz drobny off. Pamiętam breakpoint z pierwszej i drugiej zamkniętej bety i było baaardzo słabo. Gra po dodatkach i aktualizacjach jest dobra. Ogólnie gry od ubi nie kupuję na premierę, tylko z rok, dwa jak stanieje i będzie w miarę kompletna. Anno 1800 kupiłem całość z 3 season passem po promocji prawie 3 lata od premiery, bez dodatków gra jest uboga.Breakpoint zakupiony rok od premiery po zmianach jakie zaszły w grze i możliwości wyłączenia poziomu przedmiotów, oczywiście po sprawdzeniu gry w darmowy weekend.  Chyba żabojady mnie lubią, co zapiszę się do zamkniętej bety to mam dostęp, chyba, że wszystkim dają.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja Anno 1800 też kupiłem dopiero jak było w promo i tą najwyższą edycję z dodatkami. 

Na razie chyba, żadne DLC nie są zapowiadane do settlersów? Czy czegoś nie zauważyłem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Anno taka sama sytuacja promo i najwyższa edycja, reszta nieopłacalna i jeszcze 4 season w tym roku. A co do settlersów pewnie dlc będą, niemal w każdej grze ubi wydali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez to budowanie na hexagonach i inne uproszczenia ta gra zaczyna przypominać gre mobilną, grafika za to bardzo mi się podoba, szkoda że Age of Empires tak nie wygląda.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądnę kilka recenzji i zadecyduję czy kupić. Grałem w stare edycje. Mnie to bardziej interesuje niż kolejne gry akcji z 3-ciej lub 1-szej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2022 o 22:46, ditmd napisał:

Ja się dostałem. Pograłem trochę i na pewno tego nie kupię. To nie są Settlersi, wszystko jest na maxa uproszczone, nie ma leśnika wtf? I gra się w to jak w jakiś przeciętny rts. Jak to w becie, wszystko jest zablokowane, można tylko wybrać tutorial i tryb skirmish, nawet opcji graficznych nie da się ustawić wyżej niż medium. A tak przy okazji, to beta jest zabezpieczona Denuvo, także pełna wersja pewnie też ten szajs będzie posiadać :thumbdown:

To kiepsko. A miałem nadzieję na coś dobrego. Dzisiejsi gracze za mało wymagają od gier i od siebie również. Kolejny bubel. Dużo ich współcześnie. Casualizacja, kretynizacja i przyzwolenie na byle co. Jeszcze tylko mikrotransakcji brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem aż mi się gra wysypała, brak save skutecznie mnie wyleczył z dalszych prób.

 

Ogólnie gra się ok, uproszczona jest względem poprzedników i jak będzie w jakimś gamepassie to się pogra(oczywiście jak dodadzą funkcję save). 

A jeśli chodzi o uproszczenia, to nic tylko czekać na tony dodatków dodających rózne funkcje, potencjał jest ale ubi coś czuję ze da ciała i cudów nie będzie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2022 o 22:46, ditmd napisał:

Ja się dostałem. Pograłem trochę i na pewno tego nie kupię. To nie są Settlersi, wszystko jest na maxa uproszczone, nie ma leśnika wtf? I gra się w to jak w jakiś przeciętny rts. Jak to w becie, wszystko jest zablokowane, można tylko wybrać tutorial i tryb skirmish, nawet opcji graficznych nie da się ustawić wyżej niż medium. A tak przy okazji, to beta jest zabezpieczona Denuvo, także pełna wersja pewnie też ten szajs będzie posiadać :thumbdown:

Czyli coś dla mnie - lubię prostotę i nie lubię tony niepotrzebnych mechanik i statystyk, np. taki Total War jest dla mnie niegrywalny, czekam na coś a la gry ze smartfonów tylko bez mikropłatności, coś jak Forge of Empire.

Anno 1800 kupiłem na premierę w EK i teraz dodatków jest tak dużo i są tak drogie, ze się nie opłaca tego dokupić - 348 zł za same dodatki, jak rozumiem nie można ich wykorzystać w kampanii, tylko w swobodnej grze?

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatki w Anno dochodzą do kampanii.

Ale bez promocji to ich się nie opłaca kupować. Normalnie klucze kompletnej wersji z trzema passami chodzą gdzieś za ~40euro.

Ewentualnie nawet np. na Amazonie jest ta edycja królewska w boxie kluczyk, za 20euro i zawiera 2 passy i jakieś pierdoły deluxy. Do tego jak się trafi w dobrej cenie tylko dokupić ostatniego 3 passa. Z zniżką za punkty obecnie wyjdzie ~16euro za tego ostatniego passa. Czyli za całość było by ~36euro czyli ~160zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tylko na Allegro Complete Edition Year 3 za 288 zł, na Amazonie nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełno masz tego w kluczykowniach i różnorakich sklepach online z grami.

Na amazonie masz tą wersję "królewską" z dwoma passami za 20euro + za 16euro z kodem zniżkowym 20% kupujesz w ubi passa 3.

Albo masz też na amazonie w promo za 40euro wersję końcową z trzema passami.

Linki do amazona w spoilerze. Pudła niemieckie, ale klucz globalny do ubi z wszystkimi językami.

 

 

Do settlersów pewnie też nałupią płatnych dodatków i dopiero kiedyś będzie sens to kupić :E.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lukadd napisał:

Pełno masz tego w kluczykowniach i różnorakich sklepach online z grami.

Na amazonie masz tą wersję "królewską" z dwoma passami za 20euro + za 16euro z kodem zniżkowym 20% kupujesz w ubi passa 3.

Albo masz też na amazonie w promo za 40euro wersję końcową z trzema passami.

Linki do amazona w spoilerze. Pudła niemieckie, ale klucz globalny do ubi z wszystkimi językami.

 

 

Do settlersów pewnie też nałupią płatnych dodatków i dopiero kiedyś będzie sens to kupić :E.

Mały offtop, kocham strategie a nigdy w Anno nie grałem, w sumie nie wiem czemu, to jest bardziej nastawione na wolniejszą rozbudowe coś jak settlersi aniżeli stacraft i rush wojskiem? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wolniejsza rozbudowa. No, ale spać też nie można bo konkurencja działa. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, lukadd napisał:

Tak, wolniejsza rozbudowa. No, ale spać też nie można bo konkurencja działa. 

Dzieki, dam szanse i zobaczymy, po settlersach mnie wzięło na strategie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2022 o 21:58, Jaycob napisał:

Obejrzałem to:
 

 

I jakoś mnie nie zachęciła ta gra.  Już lepiej sobie odświeżyć S2. 

 

 

 

Szkoda trochę z tego co mówi ARHN.eu to taki średniaczek bez szału. Czekam w takim razie na Total War: Warhammer III.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak popatrzyłem na nowego Settlersa jako wieli fan mam jeszcze na strychu Amigę 500  z dyskietkami z grą settlers 1.Najlepsze ,że też na strychu leży konsola Pegazus.I tak mam ostro mieszane uczucia to już gry z serii  Anno  1503,1602 ,1701, 1800 bardziej mi podobały i niż to co widzę.

 

Cytat

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Użyłem jednego porównania i to wszystko. Wystarczy poszukać na reddicie i będą opinie użytkowników które będą znaczyły więcej niż osoby której za to płacą. Odnoszę wrażenie że my się cały czas nie rozumiemy. Ja mowie ogólnie o tanich płytach ASRock a Ty złapałeś się tego jednego modelu który kosztuje 400zl i myślisz że ja pisze cały czas tylko o nim. Gdybym miał kupić samochód w salonie i za 100tys byłby fiat a za 120 nie wiem mazda, to jednak kupiłbym mazdę. Tylko o tym mówie cały czas. O marce nie konkretnym modelu i czy warto dopłacić trochę więcej do marki, wg mnie tak. Według Ciebie nie ale sam jeśli masz wybór to idziesz w te lepsze marki. 
    • Za 5600 zł masz gotowca https://proline.pl/zenpc-gaming-amd-ryzen-5-7500f-rtx4070-super-1tb-32gb-p8120967 Taniej o 400 zł niż same podzespoły. 
    • Bierz póki jest https://proline.pl/zenpc-gaming-amd-ryzen-5-7500f-rtx4070-super-1tb-32gb-p8120967 Dobry gotowiec na AM5 z Ryzen 5 7500F i RTX 4070 Super za 5600 zł. 
    • Ogólnie im bardziej agresywna pozycja na rowerze, tym bardziej istotne jest dobre dopasowanie rozmiaru i geometrii. Bikefitter może trochę pomóc, mają czesto usługę dopasowania roweru przed zakupem. Ale to zawsze dobrze jest wiedzieć czego się chce i mieć jakiś punkt odniesienia, a z postu wynika że raczej z tym słabo. Ten rower na tiagrze sprawdzi się lepiej na górkach niż pozostałe wyścigowe szosy, bo po prostu ma lżejsze przełożenia. 
    • Dobra zwracam honor, na X3D faktycznie to działa powyżej 100, ustabilizowałem sobie takie coś, tylko fclk mnie blokowało  bo na początku zszedłem z 1900/3800 na 1866/3733 ale jak dałem 1833/3666 to BCLK poszło stabilnie na 104 i np podczas działania TM5 czyli obciążenie 100% z lekkim poborem mocy 70-80W~ procek trzyma cały czas 4628mhz w grach to samo, później jeszcze spróbuje pobić twój wynik w cinebenchu tylko muszę przygotować pokój do tego  musi być lodówa   PS. co do ramu i fclk to z taką kombinacją jest 1906/3812 więc spoko.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...