Skocz do zawartości
magicjan1

Skok z i5 4th na 12400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam złożyłem sobie taki zestaw, mam zamiar kupować z różnych sklepów by było jak najtaniej,

Mój obecny zestaw 

I5 4690k

Z97 g43

8gb 1333mhz 4x2

Rx570 4gb

Bequiet 600w LC power silver (na gwarancji)

 

Moja rzeźba

I5 12400 (teraz w xkom jest promocja na ten z zintegrowana karta graficzna za 949zl)

B660 Gigabyte gaming

Jakiś ram 16gb 2x 8 3600mh z RGB

Kingston kc2500

Zasilacz z starego zestawu

Karta ze starego zestawu

Posiadam już chłodzenie nowe Fera 5 

Obudowa tutaj właśnie nie wiem ale mam mało miejsca, nie może byc ona dłuższa/głębsza niż 40cm, dlatego wybralem sobie ventum vt2 tg evo argb bla bla

Budżet między 2000 a 2500 mysle

 

 

 

Edytowane przez magicjan1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma byc do gier? BO jak tak to wzrostu wydajnmosci nie zauwazysz z RX 570 4GB. Nie lepiej poczekac i kupic juz 13-gen Intela albo zobaczymy co tam AMD upichci i do tego dobra karte od razu w normalnych pieniadzach? Oczywiscie jak juz ceny wroca do normalnosci...

W obecnym sprzecie dokupillbym tylo RAM druga kosc, zeby bylo w dualu jak nie jest teraz.

Czy procesor nie domaga ci w grach, w ktore grasz? Jest podkrecony? Mozesz tez rozwazyc wymiane na i7-4790 sa w dobrych pieniadzach. No ale bedzie roznica tylko w grach, ktore mocno siedza na CPU jak Assassyny czy gry multi jakies. Sam mialem 4690K i zmienilem na 4790K, roznica byla tylko w Assassynach z gier, w ktore gralem.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać ja mam ten ram 2x4gb, tak ma być właściwie do gier i czasem do filmów i Internet jak każdy,  procesor był kiedyś podkręcony ale dałem sobie spokój już z tym, pewnie ten zestaw który wybrałem starczy mi znowu na kilka ładnych lat, a kartę grafiki kupię kiedyś tam bo ja nie jestem maniakiem detali i grania na max, wychowalem się na CS 1.5 i rozdzialce 640x480

Edytowane przez magicjan1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko nie widze na razie sensu wymiany... Jak mowie bylem w bardzo podobnej sytuacji (4690K + GTX 1060 6GB) ale ja bardzo tanio kupilem i7-4790K i sobie praktycznie za darmo zrobilem upgrade z i5. Ale wzrost wydajnosci w grach byl praktycznie zaden (chyba, ze grasz w multi jakies)

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, możliwe że masz rację, może się.ktos jeszcze wypowie.

Zakładając że bede zmuszony do zakupu nowego pc, to co wybrałem nada się?

Edytowane przez magicjan1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaba płyta, już DS3H jest lepsza (alternatywnie Asrock B660M Pro RS). RAM z RGB to przepłacanie, lepiej kupić tańszy i szybszy (opóźnienia) ale bez RGB.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, kalderon napisał:

Słaba płyta, już DS3H jest lepsza (alternatywnie Asrock B660M Pro RS). RAM z RGB to przepłacanie, lepiej kupić tańszy i szybszy (opóźnienia) ale bez RGB.

Masz rację , ram bez RGB ten?

https://proline.pl/pamiec-patriot-viper-steel-ddr4-16gb-2x8gb-3600mhz-cl17-pvs416g360c7k-p8112740

Podoba mi się ten AsRock, dzięki za propozycje.

Edytowane przez magicjan1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wydać mniej, jak nie jesteś napeleńcem na detal i każdą klatkę, to możesz brać i3 nowej generacji. CPU  praktycznie za połowę ceny i5 12400

https://proline.pl/koszyk/bc5de2b5

Masz 1200 zł mniej niż zakładany maksymalny budżet. Sprzedajesz RX 570 gdzieś za około 1000 zł i masz już 2200 zł. Mała dopłata "na chwilę obecną" i masz RX 6600, bo to idzie dostać za 2700 zł. 

Jedyny sensowny upgrade na nowych częściach przy których odczujesz kopa. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...