Skocz do zawartości
Rexun

Chłodzenie i zasilacz do zestawu komputerowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam taki oto sprzet - wszystko nowe, karta graficzna to radeon rx580 8gb gdrr5 ktora ma rok
Moj zasilacz OCZ StealthXStream 2 500 W strasznie glosno pracuje, wyje mi tak ze nawet w sluchawkach go slysze

jest on za slaby na taki sprzet? czy moze po 2-3 latach uzytkowania sie zuzyl i warto kupic cos nowego?
Jesli cos nowego to jaki zasilacz bedzie najlepszy pod taki komputer? Potrzebuje takze zakupic chlodzenie dla procesora na plyte o sokecie 1200 poniewaz uzywam tego standardowego od intela a wiadomo ze lepiej tego nei robic

Takze bede wdzieczny jesli ktos poleci mi dobry cichy zasilacz i dobre chlodzenie do procesora

obraz.png.f8d2a2a6707d83b4a23b77a1f6b3c902.pngobraz.png.ec93c6a84452e5d43e909ad09ce382e1.pngobraz.png.52517592f0931a0e7512b99fb014516e.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Rexun napisał:

OCZ StealthXStream 2 500

2 minuty temu, Rexun napisał:

czy moze po 2-3 latach

Przecież to jest zasilacz który miał premierę w 2008 roku. On zapewne ma kilkanaście lat użycia. 

https://proline.pl/koszyk/ddf00678 a jak taniej to można szukać w Bronzie. Jaką masz obudowę? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Caps nie da rady jakiegos tanszego zasilacza znalezc ktory by cicho pracowal? czy koniecznie musze te 350 wydac?
to jest moja obudowa Obudowa AEROCOOL PGS CS-107

myslalem o takim chlodzeniu bo mi pasuje do obudowy kolorystycznie pod ledy - https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/chlodzenie/chlodzenie-cpu-krux-nova-argb

obraz.png.061b10b17db70438790f327d7a1867f3.png

Edytowane przez Rexun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ozzbi w sumie dobrze radzi -Gold-a w rozsądnej cenie :) jak nie możesz dołożyć do seasonica Golda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Phill76 @Ozzbi

w sumei moge wydac do 350zl na zasilacz, i w sumie najlepiej jakby mial te 600-650W i byl gold zeby na przyszlosc byl spoko no i z tymi wpinanymi kablami bo to jest mega wygodne + mam mala obudowe i latwiej bedzie to wszystko ogarnac
https://proline.pl/zasilacz-seasonic-core-gc-650-gold-650w-ssr-650lc-p1427031   wzialbym tego no ale nie ma tych kabelkow wpinanych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

dopiero od serii gx masz modularne okablowanie 

zerkni na to https://www.pepper.pl/promocje/zasilacz-corsair-tx750m-750w-80-plus-gold-492414

https://www.pepper.pl/promocje/outlet-zasilacz-corsair-rmx-850w-gold-483341 ten już pozamiatał za 399 

To najlepsza okazja za porządny PSU i w tej cenie .....

Edytowane przez Ozzbi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://promocje.x-kom.pl/postanowienia-komponenty?filtry=193_kategoria[9426]&sortowanie=priceAsc

Supremo M2 550W za 249zł. Certyfikat Gold, półmodularny, 550W starczy w zupełności.

18 godzin temu, Rexun napisał:

myslalem o takim chlodzeniu bo mi pasuje do obudowy kolorystycznie pod ledy - https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/chlodzenie/chlodzenie-cpu-krux-nova-argb

To jest znacznie mniej wydajne chłodzenie niż Fera 5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Fera 5 wystarczy. Mozesz przyszłościowo przemyśleć np Fortis 5.

Mogę sie bardzo mylić, ale wydaje mi się ze widziałem Fere 5 z czarnym radiatorem.   Możliwe ze się mylę.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Ozzbi @Phill76
zamowilem sobie corsaira 650w gold polmodularny wiec bedzie okej, tak mysle

nadal nie wiem natomiast jakie chlodzenie do procka tak do 180zl, najlepiej zeby bylo z RGB, pod socket 1200 i w miare ciche zeby bylo, pomozecie?
Silentium moze mi nie wejsc w obudowe bo nie jest to standardowy rozmiar obudowy - aero cool

Edytowane przez Rexun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fera 5 ARGB. Zostaną 2mm "luzu".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Popularne aktualnie

• Tematy

• Odpowiedzi

• Ale on ma grzanie 4kW nabijane z gazu  okolice 20kW wystarczą aby grzać wdę na berząco. W zasadzie nawet te 4kW mogą ogarnąć wodę na przepływie z niższym strumieniem. Ja miałem 80l to dwie kompiele bez dogrzewania w trakcie (2kW) pod rząd to taka stykówka była. A w dom 300m2 dla kilku osób to już totalny odlot by był z taką pojemnością XD  Jeśli chciałbyś grzać CWU pompą ciepła w godzinach taniej energii, to pod wieczór masz już lekko przestudzoną wodę przez straty ciepła. Bez dogrzewania w trakcie użytkowania ze zbiornikiem 100l nie poszalejesz. BO tyle wody to do wanny wchodzi na raz. 40l to ledwo kostki zakryje  
    • Ano jest, ale mało info o tej wersji no i też tylko 2 lata gwarancji. Osobiście wolałbym dorzucić do Zotaca - https://www.x-kom.pl/p/724549-karta-graficzna-nvidia-zotac-geforce-rtx-3080-trinity-oc-lhr-12gb-gddr6x.html - za 5499 zł z kodem promocyjnym wychodzi i można gwarancję za friko do 5 lat wydłużyć (trzeba zarejestrować w ciągu bodajże 28 dni od zakupu na stronie producenta).
    • hubio wybacz, ale podajesz swoje filmy, na których co jest? Rozgrywka ETS głównie. Przejrzałem kanał i odpaliłem kilka filmów. Ty tam po prostu grasz. Nie wiem czy chcesz abym ci nabił wyświetlenia czy co, ale jeżeli, w którymś filmie robisz jakiś test i masz pełny monitoring (klatki, obciążenie CPU/GPU itd.), to go po prostu podaj, ponieważ nie zamierzam tracić czasu na oglądanie kilkudziesięciu filmów ze zwykłego grania. Sam na końcu wspomniałeś dodatkowo, że nie grasz w popularne gry i to widać po twoim kanale, masz bardzo wąski zakres. I to już jest błędem, ponieważ zakłamujesz rzeczywistość na zasadzie "skoro u mnie jest dobrze, to będzie wszędzie". No właśnie nie, jest sporo więcej gier, które jadą po procesorze i świat się nie kończy na tym w co ty grasz, więc nie możesz mówić, że jest cacy nie znając wszystkich możliwości. Podawałem linki do filmów z pełnym monitoringiem gdzie dokładnie widać jak zbyt mocna karta marnuje się przy słabym procesorze. Wrzucałem nawet test z ITH gdzie jeszcze był i3-8100, w którym widać, że taki procesor nie raz zapewnia zaledwie nieco ponad 30 kl./s tylko i to przy sparowaniu ze znacznie mocniejszą kartą. Co z tego, że wymieni kartę i w miejscu dogodnym dla karty graficznej (jakaś otwarta przestrzeń) będzie wzrost, skoro kiedy na ekranie zacznie się więcej dziać i procesor będzie odgrywał większą rolę, to nadal liczba klatek na sekundę będzie niska i będą notoryczne spadki. Pomijamy tutaj oczywiście jakieś kilkuletnie tytuły, bądź nowe, lecz z prostą i nie wymagającą od sprzętu oprawą. Kolejny materiał, z przed dwóch lat, więc nie sugerujcie się cenami: KLIK. Ładnie od razu trzy karty widać na raz. Procesor nie jest identyczny, lecz bardzo podobny. Taki zwykły GTX 1660 (nie SUPER czy Ti) często się nudzi i w ogóle nie jest szybszy od słabszych modeli. A wy proponujecie kupno szybszej karty, która nie będzie szybsza. To tak jakby wsadzić silnik z Ferrari Italia do Malucha. Owszem będzie szybszy, ale nadal sporo wolniejszy od Ferrari. Można również obejrzeć całą masę filmów na yt gdzie są parowane procesory i5 6xxx/7xxx oraz i3 8xxx/9xxx (to są w zasadzie te same procesory) z kartami pokroju GTX-a 1660 i wyższymi. Wystarczy patrzeć na monitoring. Znaleźć wtedy też można zakłamane filmy jak celowo są ukazywane wyłącznie widoczki bez rozgrywki tylko aby nie pokazać spadków klatek wtedy. No, ale właśnie grając nie da się pominąć miejsc, gdzie procesor nie ma nic do roboty. Zarówno hubio jak i Kynareth, piszecie sporo rzeczy, lecz żaden z was od początku dyskusji nie poparł swych tez zobrazowanymi konkretami i nikt nie odniósł się do faktycznych testów porównawczych, które podałem, gdzie wszystko widać, o czym mówię od początku. Trochę jakbyście prowadzili wojnę jak z przed lat, kiedy to część ludzi za wszelką cenę broniła procesorów dwurdzeniowych. Niestety, nic z tego im nie wyszło. A dzisiaj w podobnej sytuacji są czterordzeniowe procesory, które nie mają HT/SMT. Tym bardziej, że mówimy tutaj w zasadzie o procesorze czterordzeniowym, który bazuje na architekturze z 2015 roku, a przypominam, że mamy 2022. Mówimy tutaj o siedmiu latach, to sporo w elektronice komputerowej. Jeżeli autor chce koniecznie wyłącznie kartę graficzną, to kupno czegokolwiek ponad GTX 1650 SUPER będzie marnowaniem kasy, tym większym o ile szybszą kartę wsadzi. Może pomyśleć nad szybszą, o ile wymieni np. za miesiąc procesor na i7-8700 lub i7-9700 (obydwa bez "K" i w drugim przypadku może być konieczna aktualizacja biosu). Te procesory byłyby akurat w sam raz na dzisiejsze czasy i które jeszcze przynajmniej wystarczą na parę lat zabawy Do tego koniecznie SSD by mu się przydał... Kupno samej szybszej karty pokroju RTX-a 3050 i mocniejszych to wywalanie pieniędzy w błoto. Może jeszcze pomyśleć o wymianie całej platformy na nową, lecz jak już wcześniej wspominałem, musi to sobie sam przekalkulować.
    • No jak tak licze to 750w do kosza pojdzie. A ty sprawdzales kiedys ile ci ciagnie caly komputer w grach? Ten zasilacz HX1000i to nie ma czasem jakiegos interfejsu do podlaczenia do PC przez USB zeby jakies informacje z niego wyciagnac?
    • Oledy Samsunga już dostępne do zamówienia: https://hdtvpolska.com/telewizory-samsung-qd-oled-s95b-55-65-cena-gdzie-kupic/?fbclid=IwAR0U0hmAzlcZc560hfpUVoUXPEYE1IwBBt1b9_QI5Fgc58lyLqzdCmW2cPw Ale ceny...11 tys za 55 calowego S95B, chociaż są to ceny, które chyba każdy przewidywał niestety. Nadal mnie kusi ten TV, ale cena jest przerażająca
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...