Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym złożyć dziecku znajomego komputer na bazie posiadanych już przez siebie podzespołów ze starego pc. Posiadam:

- obudowę którą dobrze wspominam: CoolerMaster HAF 912 (chociaż myślę nad jakąś używaną alternatywą)

-płytę ASRock Z170 Extreme 4

-zasilacz SilentiumPC Vero M1 600W 80Plus

-pamięć GoodRam PLAY DDR4, 8GB, 2400MHz, CL15

-dyski ssd i hd

Czyli w sumie poszukuję procesora, gpu, obudowy i jeszcze jednej kości ram 8GB (czy lepiej zainwestować w inne przy tej płycie głównej ?) Młody nie gra raczej w gry wymagające dobrej grafiki, bardziej chyba chodzi mu o wydajność procesora.  Jako że przygody z grami skończyłem na etapie i5 2500k najchętniej ten własnie procesor bym tu wrzucił ? kiedyś dawał radę.

Może ktoś ma jakieś ciekawe propozycje/sugestie/porady ? Warto brnąć w taką baze czy lepiej poszukać jakiegoś gotowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja bym zaczą od dopytania młodego (ile ma lat ?) w co wogóle gra  to po pierwsze a po drugie w jakim budżecie chcesz się zamknać.  Bo chwilowo to nic nie wiadomo. Jak nie gra w gry to po co mocny procek i 16gb ram? a jak gra to sensowne grafiki zczynaja sie od 2k. Więc więcej informacji i można wtedy coś podpowiadać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod ta płytę to najlepiej i5-6600 używki  po 300-400zl a maksa to i7-7700 w nie opłacalnej cenie gdzie już lepiej zmienić płytę na coś nowego i nowego procka. Ale czy  intel i dedykowaną grafiką czy amd z integrą jak nie gra w gry to już nie stwierdzimy dopuki nie dowiemy się więcej od autora.

Edytowane przez Zaknafar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...