Skocz do zawartości
BeeMee

Nieznane IP w sieci LAN.

Rekomendowane odpowiedzi

To ja oprócz rezerwacji adresu przy DHCP mam jeszcze ustawione IP&Mac binding dla wszystkich urządzeń. Przy tym drugim powinno zapobiec dostępowi do internetu przy nieodpowiedniej parze mac i IP lub gdyby ktoś wpisał jednak ręcznie IP z listy zarezerwowanej przez DHCP. Przynajmniej tak zrozumiałem to co o tym przeczytałem 😉 i wydaje się tak działać w momencie jak to testowałem. Przy wpisaniu innej pary np komp miał dostęp do innych urządzeń w sieci ale do netu już dostępu nie miałem.

Qwinto jesteś pewien, że nie zainstaluję OpenWRT z GUI? Pytam bo z jednej strony jest np TAKI film a z drugiej widziałem, że ludzie prosili o przygotowanie firmwareu z GUI a z trzeciej tak mnie zasmucasz 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, BeeMee napisał:

To ja oprócz rezerwacji adresu przy DHCP mam jeszcze ustawione IP&Mac binding dla wszystkich urządzeń. Przy tym drugim powinno zapobiec dostępowi do internetu przy nieodpowiedniej parze mac i IP lub gdyby ktoś wpisał jednak ręcznie IP z listy zarezerwowanej przez DHCP. Przynajmniej tak zrozumiałem to co o tym przeczytałem 😉 i wydaje się tak działać w momencie jak to testowałem. Przy wpisaniu innej pary np komp miał dostęp do innych urządzeń w sieci ale do netu już dostępu nie miałem.

OK, skoro piszesz że to działa.

55 minut temu, BeeMee napisał:

Qwinto jesteś pewien, że nie zainstaluję OpenWRT z GUI? Pytam bo z jednej strony jest np TAKI film a z drugiej widziałem, że ludzie prosili o przygotowanie firmwareu z GUI a z trzeciej tak mnie zasmucasz 😉

OK, trochę się rozpędziłem. Faktycznie jest firmware z LuCi pod 8MB, możesz sobie sprawdzić na stronie eko.one.pl.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję Panowie za wszelaką pomoc, problem się wyjaśnił.

Po zainstalowaniu OpenWRT, Gargoyle mac adres podpięty do tego dziwnego IP pojawił się przy IP bramy po stronie konfiguracji WAN w routerze. Nie wiem czemu firmware TP-Linka tak dziwnie go podawał ale przynajmniej mogę być spokojny, że to nic złego.

Jeszcze raz dzięki za pomysły i pomoc 😉

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Dzięki za info! Montuję go bokiem. 😉
    • Ja z mazowsza jestem. Ostatnie 4 jazdy pod domem to było 150km i 332m przewyższeń.  W górach mam na pierwszych 4km od ośrodka 278m...pierwsze dni to było uczące pokory doświadczenie.
    • To spoko, bo te grzejniki bez problemu można rozbudowywać   Jak braknie ciepła to dokupisz żeberek i z bańki. Powyżej 10 członków najlepiej jakby były już łączone na X'a. Czyli np wlot z prawej na górze, wylot z lewej na dole. A nie ze wlot i wylot z prawej razem. Albo z lewej razem obojętnie. Jedno przyłącze z lewej, drugie z prawej.  http://hydroland.com.pl/pl/grzejniki-aluminiowe/289-grzejnik-aluminiowy-hermes-plus-70-5900308747827.html     Teraz fragment NIE SPOKO: https://enix.pl/dlaczego-laczy-sie-aluminiowych-grzejnikow-miedziana-instalacja/ https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/porady/6101-czy-mozna-laczyc-rury-miedziane-z-aluminiowymi   A tutaj inhibitory korozji:  https://multi-eko.pl/270-inhibitory-korozji?gclid=Cj0KCQjw1ZeUBhDyARIsAOzAqQLMtRI9wbu_wUEwDfHLIwsJpBqIFOetFMjGygP_d5krCNE5FV8QsmgaAj5CEALw_wcB   W samochodzie w układzie chłodzenia jest 5-10 litrów płynu. U Ciebie w instalacji jest.. 200-300 litrów?  Pod warunkiem że ewentualny bufor ciepła nie będzie w jednej instalacji kotłem CO. Bo też chyba o buforze pisałeś .. 2000-3000 litrów buforu, który musiałbyś zalać inhibitorem? niee nie niee kominek bez płaszcza i w razie kryzysu siedzimy wspólnie z rodziną przed ogniem XD    Wymienniki ciepła chyba zawsze są miedziane, takie aby łączyć różne układy. W kotłach gazowych będzie chyba stal nierdzewna albo miedź. Grzejniki masz aluminiowe. Nie możesz tego zalać kranówką.  
    • Q4 ? Czyli 10 grudnia gwarantowany  
    • Witam Obecnie posiadam Ryzen 1600, AB350PRO4, 3000Mhz RAM - ADATA, Seasonic 750 Gold, monitor fullHD 144Hz Che zmodernizować komputer w Ryzena 5600x + mobo b550 + gpu Moje pytanie którego 3060TI byście polecili: - sam zastanawiam sie na TUF'em (zalezaloby mi na 3 wentylatorowej konstrukcji bez problemu taka włożę w obudowę) ps. Obecnie taka karta jest dostępna w najlepszej cenie w PL w  jednym sklepie (x-kom tam już chyba od miesiąca nic nie ma) : https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-graficzna-ASUS-RTX-3060-Ti-TUF-GAMING-8GB-OC-LHR-TUF-RTX3060TI-O8G-V2-GAMING-/15377 Niestety nie znam tego sklepu, ewentualnie jak tu wygląda zwrot, rękojmia i gwarancja w przypadku problemów.
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...