Skocz do zawartości
beenzoo

Pierwszy złożony komputer z waszego polecenia - błędy?

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, kalderon napisał:

Gra jest spaprana, trzeba albo czekać na aktualizację, albo kombinować z rozwiązaniami z internetu. Szukając źródeł w haśle wyszukiwania wpisuj RTX3080, wtedy będzie więcej wyników od osób z podobnym problemem i sprzętem co ty.

Spaprane to są moje problemy z nią a nie ona - miliony osób gra a jak zwykle ja muszę mieć problem. Możliwe, ze to wina procesora, ramu? Dlaczego jest tak niskie zużycie karty graficznej? Na sam początek zrobię formata na windowsa 10 bo ten 11 ssie jak mało kto... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć działa w dualu? Xmp załadowane? Power limit z cpu zdjęty i temperatura w normie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pioy napisał:

Pamięć działa w dualu? Xmp załadowane? Power limit z cpu zdjęty i temperatura w normie? 

Tak w slocie 2, 4 ( first ) / Xmp załadowane 3733mh/z ( załadowało na początku z 2133 ) / power limit z cpu nie wiem jak zdjąc a temperatury w normie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, AmatorKomputerowy napisał:

Spaprane to są moje problemy z nią a nie ona - miliony osób gra a jak zwykle ja muszę mieć problem.

Nie grają w nią już miliony osób. Od wprowadzenia nowej mapy Warzone jest praktycznie niegrywalne zarówno na PC jak i konsolach. Nawet z powodu problemów zmieniają datę wypuszczenia kolejnego sezonu. Dodatkowo ponieważ to gra sieciowa, to problemem mogą być serwery, lagi itp.
Z kumplami całkowicie daliśmy sobie spokój z tą grą jak na razie.
Jak chcesz sprawdzić jakąś grę BR to ostatnio PUBG przeszło na model F2P. Być może będzie lepiej działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta w trybie PCI-e 4.0 16x? Pomijając scenariusz że sama gra jest gówniana, to wygląda jak jakieś wąskie gardło na linii CPU-RAM-PCIE-GPU - gra wisi na CPU, a samo CPU nie jest super mocno obciążone. Chyba że jeszcze ona e-cores nie lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pioy napisał:

Karta w trybie PCI-e 4.0 16x? Pomijając scenariusz że sama gra jest gówniana, to wygląda jak jakieś wąskie gardło na linii CPU-RAM-PCIE-GPU - gra wisi na CPU, a samo CPU nie jest super mocno obciążone. Chyba że jeszcze ona e-cores nie lubi.

A podpowiesz mi jak to sprawdzić? Jestem totalnym zwierzakiem jeśli chodzi o takie rzeczy :)
Załącznik coś mowi?

obraz_2022-01-24_234055.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to wydaje się że wszystko jest dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pioy napisał:

Szczerze to wydaje się że wszystko jest dobrze...

Tutaj wrzucam jeszcze Cpu 

obraz_2022-01-24_234334.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary CPU-Z masz ściagnij najnowszą wersję 1.99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Leonardo.Da.Vinci napisał:

Dual warto mieć - może pomóc (zwykle pomaga) podbić osiągi, ale działanie BEZ duala nie powinno tak gwałcić wydajności.

Podwaja przepustowość, przy takim procku (czyli super wydajnym) single channel by prawdopodobnie znacznie ograniczał jego wydajność, bo procesor by nie nadążał z pobieraniem z niego danych - RAM byłby wąskim gardłem.
Ale też masz rację, takiego czegoś nawet w single nie powinno być.

@AmatorKomputerowy W CPU-Z masz zakładkę memory. AIDA też ma test przepustowości RAM. Ale to raczej nie to.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja tematu:
Czynności wykonane: 
- Przywrocenie biosu do fakbrycznych
- Wgranie na nowo systemu windows 10 ( nie ta beznadziejna 11'stka... ) 
- Wgranie sterowników do grafiki, internetu 
- System update + opcjonalne 
Wyniki testu: LINK DO NAGRANIA

Czynności wykonane: 
- Włączenie w bios XMP 
 Wyniki testu: LINKA DO NAGRANIA XMP

Wygląda to już lepiej a może nawet i prawidłowo? Jak sądzicie? 

7 minut temu, domino97 napisał:

Podwaja przepustowość, przy takim procku (czyli super wydajnym) single channel by prawdopodobnie znacznie ograniczał jego wydajność, bo procesor by nie nadążał z pobieraniem z niego danych - RAM byłby wąskim gardłem.
Ale też masz rację, takiego czegoś nawet w single nie powinno być.

@AmatorKomputerowy W CPU-Z masz zakładkę memory. AIDA też ma test przepustowości RAM. Ale to raczej nie to.

 

obraz_2022-01-25_111054.png

Edytowane przez AmatorKomputerowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, AmatorKomputerowy napisał:

Czynności wykonane: 
- Włączenie w bios XMP 
 Wyniki testu: https://youtu.be/AXV0Ji-NV-I

No i zauważ, że użycie GPU masz w miarę stabilnie na ok 97% czyli tak jak powinno być :)

5 minut temu, AmatorKomputerowy napisał:

- Wgranie na nowo systemu windows 10 ( nie ta beznadziejna 11'stka... ) 

Nie wiem tylko jak z 12gen w win10 i tymi dodatkowymi rdzeniami - trzebaby poczytać ;)

RAM ustawiony masz git.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, domino97 napisał:

No i zauważ, że użycie GPU masz w miarę stabilnie na ok 97% czyli tak jak powinno być :)

Nie wiem tylko jak z 12gen w win10 i tymi dodatkowymi rdzeniami - trzebaby poczytać ;)

LINK DO TESTU 12 GEN
Wygląda to w miarę stabilnie i porównywalnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, domino97 napisał:

Nie wiem tylko jak z 12gen w win10 i tymi dodatkowymi rdzeniami - trzebaby poczytać ;)

Wg. testow na 11 Alder Lake dziala marginalnie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, daerragh napisał:

Wg. testow na 11 Alder Lake dziala marginalnie lepiej.

A tak się chwalili tym przygotowaniem pod Alder Lake w win11 :P Ehh Microsoft...

Edytowane przez domino97
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Leonardo.Da.Vinci napisał:

Troszkę "za dużo na raz" by jednoznacznie stwierdzić powód sraczki, ale wygląda jednak na OS i jakieś kretynizmy Win11.
Można by jeszcze, co zwykle się robi od razu po zakupie w miarę nowych mobo + newgen cpu = oczywiście aktu bios mobo (gdyby była nadal sraczka, a nie jest).
Często dopiero 2, 3 poprawka bios sprawnie ogarnia nowsze cepki i bywa, że mobas cierpi na przypadłości wieku dziecięcego.
Ale skoro jest ok = OK' ?

 

Może profilaktycznie wykonam te czynności o których wspomniałeś aktualizacja bios mobo ciężka sprawa? 
Dziś testowałem trochę w innych grach i wyniki są dokładnie takie same/lepsze jak te z youtuba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Leonardo.Da.Vinci napisał:

Trudno dziś uceglić mobo.

Czasami aż zbyt łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke czasu minęło, nic nie updatowalem a sprzęt wydaje się pracować bez zastrzeżeń pokrywając się z testami na YouTube - myśle, ze kończymy temat ale zauważyłem, ze jeśli uspie komputer, wybudzę to swieci się na płycie czerwona dioda od CPU po resecie ona znika - co może być powodem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2022 o 11:12, domino97 napisał:

Nie wiem tylko jak z 12gen w win10 i tymi dodatkowymi rdzeniami - trzebaby poczytać ;)

win10 21h2 z tego co czytałem gdzieś po redditach ma poprawki dla AL - choć może nie tak zaawansowane jak w w11. Z drugiej strony w testach na necie na win10 (starsza wersja ) nie ma wcale gorszych wyników przynajmniej tych tutaj

@AmatorKomputerowy Patrząc na zdjęcia to na przodzie są 3 wentylatory? Na tyle jest 1 wyciągający i na górze nie ma żadnych? Przy 4 wentylach to najlepiej dać 2 wtłaczające na przodzie (od samego dołu i drugi nad nim, a miejsce najwyższe zostawić wolne ) oraz wyciągające powietrze z budy: 1 tylny i 1 górny w miejscu najbliższym coolerowi. 

Edytowane przez aka_rock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...