Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Fractal design ion 860w platinum

Corsair RM850x

XPG Core Reactor 850W

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od budżetu i zastosowania. 

Do podanych powyżej można dopisać Seasonic Focus GX czy PX, Seasonic Prime, BeQuiet Straight Power 11 etc. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ MSI MPG A850GF 850W  - najlepiej podaj konfig. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy, ile panie kolego chcesz wydać:

Bitfenix Whisper M 850W

MSI MPG A850GF 850W

Thermaltake Toughpower GF1 (GF1, nie GF)

Straight Power 11 Platinum 850W

Fractal Ion+2 Platinum 860W

No i są jeszcze ostatki Corsaira RMx 2018, które idzie dorwać za świetne pieniądze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego zestawu wystarczy 750W, ale jak chcesz, to bierz 850W, będzie zapas. Zasilacz nie będzie tak obciążony i jednostka 850W powinna pracować trochę ciszej jak jednostka 750W. Wszystkie wymienione powyżej jednostki są ok. Osobiście  celowałbym w Corsair RMX czy Fractal Ion+ 2. Chyba, że którąś z pozostałych jednostek uda Ci się wyrwać na promocji.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podszedłbym do wyboru tak, że albo celujesz w dół mojej listy, albo górę. Wychodzę z założenia, że z zasilaczem do - zakładam - kompa do gierek stopujemy na 650W i zamykamy się w <400PLN z jakimś Bitfenixem Formula Gold czy Supremo FM2 albo nasze potrzeby i oczekiwania są wyższe i wtedy lecimy od razu w wypasiony zasilacz >=850W ,,na lata", płacąc za jakość, która te lata ma zapewnić (tu bez przesady, bo osobiście bezproblemowo jechałem pod 10 lat na o wiele gorszych :D), dziesięć lat gwary w razie czego i cichą pracę przez cały zakres zapasu mocy. Już takie 600-700 PLN za zasilacz to cholernie dużo, więc albo chcesz oszczędzić i wydaj mniej na po prostu dobre, albo wręcz dorzuć do jeszcze lepszego. Z drugiej strony przy obecnej tendencji dość gwałtownego wzrostu prądożerności kolejnych generacji podzespołów cholera wie jak to z tym zapasem i ,,na lata" będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle rewizja 2018, bo 2021 istotnie lepszy nie jest, a niestety robi się głośny pod większym obciążeniem, co imo jest niedopuszczalne w tej kategorii cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Jurand ze Spychowa napisał:

Byle rewizja 2018, bo 2021 istotnie lepszy nie jest, a niestety robi się głośny pod większym obciążeniem, co imo jest niedopuszczalne w tej kategorii cenowej.

faktycznie, wyje jak odrzutowiec... https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_zasilacza_corsair_rm850x_powrot_krola_ale_czy_udany-15536-12.html 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 70-80% obciążenia robi się już za głośny jak na zasilacz z tej kategorii cenowej, a cisza przez cały zakres zapasu mocy jest imo jedynym argumentem za zakupem do kompa do gierek 850W za te pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego nie zmienili tych tragicznych  przewodów.. Dla tego lubię bequitety za ich osobne przewody do GPU i bez tych kondensatorów, które wyglądają co najmniej słabo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co to komu ? Komu to potrzebne ? Chociaż.. ostatnio zestaw z zasilaczem Aorus P 1200W i budą Define 7 (gdzie zasilacza nie widać prze piwnice) i do tego bez szyby ? Niektórych "człeków" nie zrozumie.. Do tego ten zasilacz za ~1500zł też z kondensatorami przy wtyczkach.. ale chociaż bez oplotów jak w korsarzach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to nie przedwczesna panika , ale na swoim rm850X - 2018 obecnie to zauważam ( a na necie jest kilka tematów o problemach z napięciami na tych zasilatorach) , niskie napięcia pod obciążeniem , 12V potrafi zjechać do 11.2--3V , bez przedłużaczy , bo niestety z przedłużaczami potrafi zaliczyć spadki do 10.9V , co ciekawe zauważyłem to dopiero po zmianie grafy na rtx 3080 waterforce WB i crashem systemu  , który bryka na stock ( oc w tych kartach praktycznie nie istnieje ) , podczas gdy na 6800XT maxowanym do 3d marków nawet na 550W nic się nie działo , więc nie wiem czy to teraz zaczęło się dziać , czy Radki mają większą tolerancję na wolty i było wcześniej tylko człek uwagi nie zwracał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, SylwesterI. napisał:

12V potrafi zjechać do 11.2--3V

11.2V już się nie mieści w specyfikacji ATX, więc jak najbardziej powinieneś panikować. ?

Albo Twój system przekracza możliwości zasilacza (ciężko na 100% stwierdzić nie znając specyfikacji), albo zasilacz nadaje się na gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, SylwesterI. napisał:

nie wiem czy to nie przedwczesna panika , ale na swoim rm850X - 2018 obecnie to zauważam ( a na necie jest kilka tematów o problemach z napięciami na tych zasilatorach) , niskie napięcia pod obciążeniem , 12V potrafi zjechać do 11.2--3V , bez przedłużaczy , bo niestety z przedłużaczami potrafi zaliczyć spadki do 10.9V , co ciekawe zauważyłem to dopiero po zmianie grafy na rtx 3080 waterforce WB i crashem systemu  , który bryka na stock ( oc w tych kartach praktycznie nie istnieje ) , podczas gdy na 6800XT maxowanym do 3d marków nawet na 550W nic się nie działo , więc nie wiem czy to teraz zaczęło się dziać , czy Radki mają większą tolerancję na wolty i było wcześniej tylko człek uwagi nie zwracał

Mierzone programem czy multimetrem ??? 

Twój zasilacz z palcem w nosie da radę z rtx 3080

Edytowane przez Ozzbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierzone multimetrem , a zasilacz powinien dawać radę bo wcześniej wytrzymywał pod  jednoczesnym testem obciążeniowym Radka z limitem 550W i testem CPU z poborem 250W , problemy zauważyłem tydzień po  zmianie na RTX , wtedy dokonałem pomiarów napięć , teraz są problemy przy całkowitym poborze pieca 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień baterie w multimetrze i przeprowadź pomiar ponowne - miałem to samo na słabych bateriach pokazywał 11.5 - na nowych 12.08 V 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz do elektryka z 25 letnim stażem , zmień multimetr , bo jak używasz takiego co mierzy w zależności od naładowania baterii ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...