Skocz do zawartości
neonek

Ocena zestawu za ~6500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne to. "LED SW" to kabel który powinien iść do kontrolera wentylatorów w wersji ARGB. Kontrolera którego ty nie masz...

innerside2pcb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to jest pod ten napis z obudowy, żeby świecił się na biało?

Ale gdzie to podłączyć?

9c0oxq5rcwvo2uk17flpd0ot.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, ten przycisk to "led switch" czyli do sterowania diodami, na zdjęciu widać nawet przycisk LED w obudowie. On powinien iść do kontrolera na wypadek gdybyś chciał rozbudować zestaw o światełka.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z tymi kablami, prawdopodobnie jest tak jak mówisz i ten LED SW jest w tym celu. 

Mój pierwszy złożony komp śmiga, nie wybuchł. :E Wszystko podłączone, system postawiony, BIOS zaktualizowany i w biosie ustawiłem profil XMP dla RAM, podstawowe sterowniki zainstalowane. Coś więcej z ustawień jeszcze trzeba zrobić czy można rozpocząć instalowanie reszty oprogramowania? :E

co do taktowania RAM: wystarczyło tylko ustawić ten profil czy trzeba jeszcze coś zrobić?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz ustawić wyższy limit mocy np. na 150W, niewiele to zmieni bo masz oszczędny procek, ale i nie zaszkodzi.

W RAMie wystarczy aktywować XMP i zapisać zmiany. Możesz sprawdzić w jakimś programie diagnostycznym (np. CPU-Z) z jaką prędkością pracują kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kalderon napisał:

Możesz ustawić wyższy limit mocy np. na 150W, niewiele to zmieni bo masz oszczędny procek, ale i nie zaszkodzi.

 

Ty weź Ty zostaw w spokoju te limity mocy. Po co ma to zwiększać? Co na tym zyska - napisz dokładnie ile % wydajności względem MTP 117W? Przecież ten procesor nie dobija nawet do 100W w Blenderze, R23, renderowaniu więc jaki jest sens podnoszenia limitów mocy do 150W? W Prime95 będzie grał? 

10 godzin temu, neonek napisał:

co do taktowania RAM: wystarczyło tylko ustawić ten profil czy trzeba jeszcze coś zrobić?  

Możesz sprawdzić Gear 1 czy pójdzie bo zapewne masz na auto co jest równoznaczne z Gear 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kiko81 napisał:

A jak odbierasz obudowę jest spoko ?

Tak, jest bardzo spoko. Nie wiem czemu trafiałem na negatywne komentarze. Tzn. pewnie są i lepiej wykonane, ale za tą cenę to nie dziwię się, że tutaj była polecana. :)

7 godzin temu, Caps napisał:

Ty weź Ty zostaw w spokoju te limity mocy. Po co ma to zwiększać? Co na tym zyska - napisz dokładnie ile % wydajności względem MTP 117W? Przecież ten procesor nie dobija nawet do 100W w Blenderze, R23, renderowaniu więc jaki jest sens podnoszenia limitów mocy do 150W? W Prime95 będzie grał? 

Możesz sprawdzić Gear 1 czy pójdzie bo zapewne masz na auto co jest równoznaczne z Gear 2

Ogarnę co to jest Gear1 i Gear2 i sprawdzę. :E Dzięki!

Aczkolwiek w menedżer pokazuje prawidłowe taktowanie, 3600 więc pewnie wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gear 1 i Gear 2 to tryb pracy kontrolera pamięci względem RAMu. W Gear 1 kontroler pracuje z tym samym zegarem co RAM, w Gear 2 - o połowę niższym. W Gear 2 wydajność spada, ale pozwala na obsługę szybkiego RAMu. W płytach serii "B" RAM startuje zawsze w trybie Gear 2 (lub "auto", ale de facto G2) i lepiej ręcznie ustawić Gear 1. Przy RAMie 3600MT/s nie powinno być z tym problemu, choć 12400 to "gorszy sort" kawałka krzemu.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2022 o 17:51, kalderon napisał:

Przy RAMie 3600MT/s nie powinno być z tym problemu, choć 12400 to "gorszy sort" kawałka krzemu.

Nie tak łatwo jest wbić 3600 MHz w Gear 1 na podstawowych kostkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie kwestia kości tylko kontrolera pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej czy na pewno? Przerabiałem ze 3-4 komplety pamięci i niektóre wbijały bez problemu, innych nie szło ogarnąć schodząc nawet pod 3200 MHz.

Nie bez powodu ludzie brali i biorą Vipery 4400 MHz na B-Die żeby je trzymać w Gear1 na 3600 MHz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Caps napisał:

Nie bez powodu ludzie brali i biorą Vipery 4400 MHz na B-Die żeby je trzymać w Gear1 na 3600 MHz 

Z tego co mi wiadomo jak siadzie procek to na płytach MSI latają wyżej niż 3600 w gear1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kompletna loteria zależna zarówno od pamięci jak i od kontrolera. Taktowania to jedno, druga sprawa to jeszcze opóźniania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odświeżenie, ale mam jeszcze jedno pytanko co do zakupionego zestawu.

Jest sens dokupować dodatkowe kostki RAM? Jest akurat na nie promka na x-komie i zastanawiam się, czy nie skorzystać. 32GB. Co prawda komp głównie do gier, czasami jakiś photoshop czy coś w tym stylu.

Jak myślicie? ;)

Pamięć RAM Patriot DDR4 16 GB 3600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promka już się skończyła - ten model RAMu został wykupiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kalderon napisał:

Promka już się skończyła - ten model RAMu został wykupiony.

Faktycznie, dopiero teraz zauważyłem. :E

Ale tak na przyszłość przy podobnej promce - warto dokładać 2x8 GB czy nie ma sensu bo i tak nie odczuję tego przy tym co robię na kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, poza MFS2020 i jakimiś modami 16GB wystarczy do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kalderon napisał:

Nie warto, poza MFS2020 i jakimiś modami 16GB wystarczy do gier.

Ok dzięki, dobrze wiedzieć. Zastanawiałem się czy to będzie w miarę dobry upgrade dość świeżego kompa a stosunkowo niskie pieniądze. :P

P.S - teraz jak patrzę na ceny kart graficznych, to o około 200 zł więcej miałbym RTX 3700 a nie 3600TI. Jak zawsze mam złe wyczucie czasu na zakupy w postaci nowego kompa. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno 3060ti kosztowała 4200-4400zł, a 3070 5 koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...