Skocz do zawartości
Gakuto

Yu-Gi-Oh! Master Duel

Rekomendowane odpowiedzi

header.jpg?t=1642554034

Ktoś kojarzy tą karciankę albo animca z zamierzchłych czasów? Z tego co pamiętam, to Polsat wyemitował tylko sezon pierwszy oryginalnej odsłony Duel Monsters. Do tej pory powstają nowe odsłony tego anime (aktualnie trwa emisja siódmej). Jest/ trwa też świetna parodia tworzona przez Martina Billany znanego jako LittleKuriboh, Yu-Gi-Oh!: The Abridged Series, która liczy sobie ponad 80 odcinków. Powstało też kilka gier spod szyldu Yu-Gi-Oh! (w zamierzchłych czasach ogrywałem Yu-Gi-Oh!: Power of Chaos - Joey the Passion). Tą najnowszą jest Yu-Gi-Oh! Master Duel. Do tej pory grałem w YGOPro The Dawn of a New Era, które też było darmowe, ale zapewne steamowa wersja dotrze do większej liczby ludzi.

Master-Duel-768x432.jpgyu-gi-oh-master-duel-screenshot-chain.pn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oglądałem za dzieciaka jak było emitowane. Samą grę też czasem sobie obejrzę na YT jak grają co by sobie powspominać karty itp. Swoją drogą dosyć wiernie bazuje na oryginale :)

Fajnie byłoby gdy jeszcze potwory "wychodziły" z kart i miały jakieś swoje animacje/ataki, jak to było w anime. Ale zdaję sobie sprawę że to duży nakład pracy.

Edytowane przez DeIntegroo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, DeIntegroo napisał:

Oglądałem za dzieciaka jak było emitowane. Samą grę też czasem sobie obejrzę na YT jak grają co by sobie powspominać karty itp. Swoją drogą dosyć wiernie bazuje na oryginale :)

Fajnie byłoby gdy jeszcze potwory "wychodziły" z kart i miały jakieś swoje animacje/ataki, jak to było w anime. Ale zdaję sobie sprawę że to duży nakład pracy.

Ja kiedyś myślałem, że doczekam czasów duel disków z prawdziwymi hologramami :D

Gry w karty na motocyklach (5D's) oglądałeś? ?

Jeśli chodzi o samą grę, to przez lata Konami natworzyło tyle archetypów, że ciężko wygrać bez wiedzy z czym się walczy. ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, Gakuto napisał:

Gry w karty na motocyklach (5D's) oglądałeś? ?

Niee, nie oglądałem :D

23 godziny temu, Gakuto napisał:

Jeśli chodzi o samą grę, to przez lata Konami natworzyło tyle archetypów, że ciężko wygrać bez wiedzy z czym się walczy. ?

Mam podobnie. Jakby było przetłumaczone full na polski to bym sobie pograł dla relaksu. Nie chcę mi się wertować angielskiego jeśli rozgrywka ma być czysto odprężająca.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, DeIntegroo napisał:

Niee, nie oglądałem :D

Sam koncept wydaje się durnowaty (karcianka na motocyklach ?), ale całość była zaskakująco dobra. Powiedziałbym nawet, że historia, muzyka i protagonista plasują się u mnie zaraz za oryginalnym Duel Monsters.

EW5mTJ-WkAEFIqS.png

20 godzin temu, DeIntegroo napisał:

Mam podobnie. Jakby było przetłumaczone full na polski to bym sobie pograł dla relaksu. Nie chcę mi się wertować angielskiego jeśli rozgrywka ma być czysto odprężająca.

Próg wejścia jest dość wysoki i to nie tylko z powodu ilości kart i napisanego na nich tekstu, ale karcianka ewoluowała też przez lata i nawet powracający gracze mogą czuć się zagubieni z powodu nowych mechanik i wezwań.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.01.2022 o 17:57, Gakuto napisał:

Ja kiedyś myślałem, że doczekam czasów duel disków z prawdziwymi hologramami :D

Prędzej doczekasz się gry Yu-Gi-Oh! na okulary AR/MR, które pozwolą widzieć hologramy jak w anime. Może będą także soczewki kontaktowe dla tych co nie chcą okularów, bo już nad takimi pracują (pokazali podczas CES). Jednak obserwując jak się to (raczej powoli) rozwija, to nie oczekiwałbym tego wcześniej niż w 2035 (wcześniej mogą być jakieś fanowskie prototypy). Na Master Duel długo trzeba było czekać.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez problemu. Mogą być okularki. Jak coś się ruszy w tym kierunku, to już będzie sukces.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mała rzecz z tymi animacjami, a cieszy. Czuć jakąś powagę, bo to w sumie boss monstery.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno boty zaczynają być problemem. ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wbicie platyny jest trudniejsze niż myślałem. Dzisiaj byłem już o krok od Platinum Tier 5, ale kilka przegranych i znowu spadłem do Gold Tier 3. Talie niektórych ludzi to naprawdę kosmos. Ciekawe co się dzieje na wyższych poziomach.

01ba969d00575cbf413a4f3e8ab736fe-1024x34

ygoseasononeend.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.01.2022 o 10:32, DeIntegroo napisał:

Dawno to pisałeś, ale pozwolę sobie polecić Ci kilka fajnych kanałów:

https://www.youtube.com/c/rhymestyle/videos

https://www.youtube.com/c/SeeReax/videos

https://www.youtube.com/c/DotoDoya/videos

Najsilniejsze potwory wychodzą z kart i stopniowo twórcy dodają nowe animacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wbicie diamentowego poziomu jest dla mnie cholernie trudne. Pewne talie po prostu mają przewagę nad innymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto wspomnieć, że z okazji pierwszych urodzin gry właśnie są rozdawane ciekawe fanty.

FogtsO8XgAEXS5F.png

LoginBonus.webp

Edytowane przez Gakuto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tym razem inne święto - 25 rocznica karcianki. Konami w końcu dodało długo oczekiwane animacje bogów. Do tego kilka innych nagród.

2eba91c535ec959608c9f20dbcc690c00c43faaf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś na 25 rocznicę Yu-Gi-Oh! od Konami. Mam nadzieję, że zrobią przynajmniej kilka takich anime na podstawie lore kart.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi