Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam mojego pierwszego laptopa na studia i do pracy. Będzie to mój pierwszy laptop, a że na laptopach zbytnio się nie znam, to wolę podpytać bardziej doświadczonych.
Generalnie laptop musi być '2w1' żeby robić sobie notatki czy to na studiach, czy w domu bez potrzeby szukania kartek(fajnie jak by był rysik w zestawie). Planuję na lapku odpalać WSL i narzędzia/środowiska programistyczne typu Visual Studio/Code, git, itp. itd. i jakieś programy biurowe pokroju MS Office, więc grafika zintegrowana w zupełności starczy. Jeśli chodzi o wielkość - to nie mam bladego pojęcia, coś w okolicach 13-15, ale nie ma to raczej większego znaczenia. Procesor i5/i7 albo ryzen 5/7, a ram'u to myślę 16GB. Teraz kwestia nad którą się najwięcej zastanawiam - rozdzielczość. Kusi mnie mocno 4k, bo taki aktualnie mam podłączony do kompa, i nie wyobrażam sobie sobie pisania kodu na full hd. Tyle że tu chodzi o laptopa, i nie wiem czy czcionka nie będzie zbyt mała. Budżet: 4000-5000zł.
Aktualnie rozważam(nie wiem czy można wklejać linki z allegro ?):
Lenovo Yoga C930-13IKB 13,9 " Intel Core i7-8550U 16 GB / 512 GB szary
LENOVO Flex 5-15 i7-1165G7 16GB 1TB SSD 4K MX450

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Yoga C940-14 i7-1065G7/16GB/512/Win10 Touch 4999zł
Bardzo dobrze wykonany i lepiej wyposażony niż C930 laptop z możliwością konwersji do trybu tableta. Ma 14" matrycę IPS i jest przy tym stosunkowo lekki (1,35kg), zaletą jest też obecność rysika do obsługi ekranu oraz długi czas pracy na baterii.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...