Skocz do zawartości
fabiax

Karta graficzna do Ryzen 5600X w 1440p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam obecnie jakiejś karty graficznej pod Ryzen 5600X , gram na rozdzielczości 1440p

 

Według Was 3070Ti będzie najlepsza? Czy coś AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, zikq napisał:

6700 XT też da radę 

Zastanawiałem się najbardziej nad AMD RX 6800 lub RTX 3070ti 

NVIDIA ma duży plus z tym DLSS jednak, a w sumie ten AMD RX połączyłbym z moim Ryzen i ten SAM opcja by działała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fabiax napisał:

Zastanawiałem się najbardziej nad AMD RX 6800 lub RTX 3070ti 

NVIDIA ma duży plus z tym DLSS jednak, a w sumie ten AMD RX połączyłbym z moim Ryzen i ten SAM opcja by działała

Na RTX też będzie działać nazywa się to Resizable BAR.

Na AMD jak i na Nvidia działa to średnio. W jednych grach lepiej w drugich gorzej a w trzecich taka sama wydajność.

Edytowane przez McKay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fabiax napisał:

Zastanawiałem się najbardziej nad AMD RX 6800 lub RTX 3070ti 

NVIDIA ma duży plus z tym DLSS jednak, a w sumie ten AMD RX połączyłbym z moim Ryzen i ten SAM opcja by działała

Jak Ray Tracing jest priorytetem to bierz RTXa, jak nie to wg. mnie Radeon jest lepszym wyborem, więcej VRAMu, lepsza efektywność energetyczna no i pewnie się będzie lepiej starzał jak to Radeony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Blind-Wizard napisał:

Jak Ray Tracing jest priorytetem to bierz RTXa, jak nie to wg. mnie Radeon jest lepszym wyborem, więcej VRAMu, lepsza efektywność energetyczna no i pewnie się będzie lepiej starzał jak to Radeony.

Nie , RT to dla mnie czysta zagrywka marketingowa która nic nie wnosi, tylko te promienie(bajer, może niektórych to jara)

 

Dla mnie liczy się czyta wydajność i jednak te 8GB to właśnie też według mnie mało na 1440p niedługo 

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2022 o 19:23, Blind-Wizard napisał:

No to RX 6800, albo nawet 6800 XT, bo często różnica w cenie jest symboliczna.

A przykładowo mam obecnie 3070ti i 3080 od brata 

 

3080 dużo mocniejsza? , wersja 10GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mam pytanie ponieważ zastanawia mnie czy Rysiek 5600x nie będzie za słaby z rtx 3080 do grania w 1440p? Ktoś się wypowie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Michał19857 napisał:

 Mam pytanie ponieważ zastanawia mnie czy Rysiek 5600x nie będzie za słaby z rtx 3080 do grania w 1440p? Ktoś się wypowie 

wygrałeś złotą łopatę :)

ale odpowiedź jest prosta - 5600x tak będzie ograniczeniem w zależności od tytułu wiecej lub mniej. Natomiast pytanie brzmi czy masz 5600X? czy masz 3080? Jeżeli tak to co chcesz z tym zrobić? 

5600X - 5800X3D - 3080

takich testów znajdziesz od groma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam 5600x i 3080 i myślałem może nad zmianą procka. Chciałbym żeby wszystko ze sobą pasowało i nic się nie ograniczalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz taki zestaw to na chwile obecną masz kilka opcji - jednak zostałbym na tym zestawie przynajmniej do czasu gdy AMD wypuści Ryzeny 7000 z 3D V cache. Ciekawy jestem czy 5800X3D zaliczy wtedy kolejną przecenę. Weź pod uwagę że to GPU z reguły starzeją się szybciej.

 

 

 

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wynika że najlepsze rozwiązanie to zmiana na 5800x3d tak? Mobo mam b550 Asus a gaming to powinna sobie poradzić z tym procek. 5600x mogę ustawić nawet na 4850mhz a ramu mam 4 sztuki na 3600cl16 ale idę też nawet na 3800 cl 16 ale nie wiem czy to ma sens kręcić? No w 3 dmark podkręcony wypadał niby gorzej niż na środkowych ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC na maxa ma sens tylko wtedy gdy interesuje cię czysta wydajność - realnie dostaniesz pewnie +5-10% do wydajności kosztem dużego wzrostu poboru energii. Zamiast kręcić na maxa osobiście wolę iść w UV - często bez straty wydajności zyskujesz niskimi temperaturami i znacznie mniejszym poborem energii. Benchmarki to zabawa sama w sobie. Z tego co pamiętam ramy na 3600MHz z Ryzenem 5600X działają synchronicznie więc dla tego wypada to najlepiej. Na wydajność raczej nie narzekasz więc pomyśl o UV tego 3080. Płyta bez problemu poradzi sobie z 5800X3D i to jest najlepszy procesor jaki możesz włożyć do gier, ale czy taki koszt dopłaty jest opłacalny to zostawię do rozważenia już tobie.

Edytowane przez Spasiu
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te 1440p to w ilu Hz? Bo jakby jaką różnice będziesz miał po zmianie na r7 5800x3d, jeżeli monitor 100hz lub mniej? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Michał19857 napisał:

165hz

Moim zdaniem ograniczenie od strony cpu jest niewielkie w tych 1440p i przy tym gpu. Jakbyś bardzo chciał się przekonać, jak jest, i miał za dużo czasu, to zrobiłbym test w Shadow of the Tomb Raider (demo z testem za darmo na steam), w tym 1440p i ustawieniach, jakie zazwyczaj masz. Test w idealnej proporcji dociska cpu i GPU. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Michał19857 napisał:

Mam tą gre i w teście niby jest jakieś ograniczenie ale no w grze też dobije do tych 160 FPS

Jazeli wrzucisz wynik, to go się przanalizuje. Ogólnie im bardziej zbliżone do siebie wnyki z tabelki „średnia/CPU w grze” do „średnia/GPU” oraz „95%/ CPU w grze” do „95%/GPU”, tym lepiej współpracują podzespoły. Test polega na tym, by w drugiej części uderzyć w cpu, a porządny wynik to 50 % ograniczenia GPU. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Michał19857 napisał:

 Mam pytanie ponieważ zastanawia mnie czy Rysiek 5600x nie będzie za słaby z rtx 3080 do grania w 1440p? Ktoś się wypowie 

Nie jest za słaby i zmiana na 5800xd, czy przejście na Intela to sztuka dla sztuki i nie ma sensu.

Jak chcesz mieć więcej fps to trzeba zmienić GPU i wtedy też CPU. Ewentualnie zmniejszyć ustawienia graficzne. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtn nie mam mało FPS i nawet je ograniczam bo nie widzę jakoś różnicy między 100 a 160 FPS a po co karta ma ogrzewać pokój ? pytam się z ciekawości żeby do do siebie pasowalo. A jak tak czytam po necie to procek jest niby wąskim gardlem

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...