Skocz do zawartości
wojtekk72

MSI GTX1050Ti nietypowe artefakty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
mam problem z moją 1050Ti (dokładniej jest to MSI GTX1050Ti 4GB OC) a mianowicie karta działała cały czas nienagannie, aż podczas gry (Farming Simulator 22 na średnio-wysokich ustawieniach graficznych) nagle wysypało bardzo dziwne artefakty w postaci skaczących rządków kropek. Dodam iż, gdy odinstaluje sterowniki, lub prościej - "wyłączę" kartę w menedżerze urządzeń (dla sprostowania - nie mam dodatkowej, zintegrowanej) to artefaktów nie ma. Są one dopiero wtedy gdy sterownik jest aktywny. Wersja sterownika oczywiście najnowsza, próbowałem reinstall - nie przynosiło skutków. Karta nie była mocno obciążana ani nigdy nie pracowała w temperaturach wyższych niż 75°C.
A co do samych artefaktów - z początku nie było ich tak wiele (występują bez obciążenia karty graficznej) i dało się je trochę "złagodzić" ustawiając tryb najwyższej oszczędności energii w Windowsie. Z czasem znacznie ich przybyło. Czy moja karta is dead? Z początku podejrzewałem pamięci v-ram, lecz nie wykluczam uszkodzonego procesora graficznego. 

obraz_2022-02-01_045407.png

Edytowane przez wojtekk72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz taktowanie pamięci jak się poprawi będziesz mieć rozwiązanie. Najlepiej sprawdzić kartę w mod mats  , pewnie trzeba będzie wymienić kość pamięci.  Mogę podjąć się naprawy orientacyjny koszt około 200zł .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...