Skocz do zawartości
Kamiyan

Ograniczanie wolności wypowiedzi na forum

Rekomendowane odpowiedzi

Od poniedziałku do piątku przeglądałem sobie do kawy w pracy te wątki:

Cytat

A teraz wszystko pozamykane, bo tak? Moderacja teraz sobie ma decydować, o czym można rozmawiać, a o czym nie?

Wobec tego wnioskuję o zamknięcie tego tematu, żeby już całkiem nie było czego przeglądać w Offtopie:

Cytat

Tyle lat forum normalnie funkcjonowało, a teraz jakaś pisowska cenzura nastała. Muszę przyznać, że jestem zażenowany. Po prostu zażenowany.

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnego problemu. Tematy te to wylęgarnia teorii, ciągłego szczucia się zaszczepiony vs niezaszczepiony itd. Zero metryki czy szacunku, zresztą to samo tyczy się tematu politycznego, gdyby to zależało odemnie wszystkie tego typu tematy poleciały by z tego forum w ekspresowym tempie. To jest forum IT a nie polityki i zdrowia.

I nie wiem co ma z pisem i cenzurą wspólnego blokowanie tematów które po pierwsze nie są związane z tematyka forum po drugie powoduje co chwile jakieś burdy. I zanim ktoś napisze ale po to jest zakładka "rozmowy na rożne tematy" to szybko odpowiadam ze to nie jest powód aby w tych tematach robić sobie co się komu podoba, nie trzymać się regulaminu forum i uważać ze nie będą z tego wyciągane konsekwencje.

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kadajo napisał:

Nie widzę żadnego problemu. Tematy te to wylęgarnia teorii, ciągłego szczucia się zaszczepiony vs niezaszczepiony itd. Zero metryki czy szacunku, zresztą to samo tyczy się tematu politycznego, gdyby to zależało odemnie wszystkie tego typu tematy poleciały by z tego forum w ekspresowym tępię. To jest forum IT a nie polityki i zdrowia.

I nie wiem co ma z pisem i cenzurą wspólnego blokowanie tematów które po pierwsze nie są związane z tematyka forum po drugie powoduje co chwile jakieś burdy. I zanim ktoś napisze ale po to jest zakłada rozmowy na rożne tematy to szybko odpowiadam ze to nie jest powód aby w tych tematach robić sobie co się komu podoba, nie trzymać się regulaminu forum i uważać ze nie będą z tego wyciągane konsekwencje.

No w "tępię" (LOL) to by na pewno poleciały. Może czas zainstalować słownik w przeglądarce?

 

Offtop to offtop, od lat był tam duży ruch i swobodne wypowiedzi. Idealny dział do przeglądania do kawy, chociaż było tam tylko kilka aktywnych wątków.

Merytoryka to już tylko twoja subiektywna opinia. Przekrzykiwanie się może i owszem było, ale nazywanie tego szczuciem to spora nadinterpretacja.

Powiązanie widzę proste – PiS mi mówi, z kim po bożemu mogę spać, a z kim nie.

Moderacja tutaj mówi, o czym można pisać, a o czym nie. Co to za jakieś tematy tabu?

Edytowane przez Kamiyan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zmień forum na polityka i zdrowie, odrazu przeskocz do działu poprawna pisownia. Tylko kawą się nie oblej.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zadlugo te tematy funkcjonowaly - siedzialo tam kilku foliarzy i antyfoliarzy i przyscigalo sie w pseudo naukowych teoriach i robilo owno burze .

wolnosc slowa tez ma swoje granice te tematy nic nie wnosily poza kolejnym medium propagowania teori spiskowych dla foliarzy xd=poztym to forum komputerowo gemingowe a nie portal medyczny dla foliarzy

Edytowane przez gruzin don Leonides
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolność wypowiedzi.. :rotfl: Cyrk na kółkach, bo za ekranem można pisać co padnie.  Ciekawe ile osób twarzą w twarz by tak biadoliła w otwartym społeczeństwie. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kadajo napisał:

Może zmień forum na polityka i zdrowie, odrazu przeskocz do działu poprawna pisownia. Tylko kawą się nie oblej.

Biorąc pod uwagę rozpiętość działów i tematów, to forum i tak jest wielotematyczne (gdzie najwięcej postów pochodzi z offtopu), więc nie wiem, w czym problem.

I "odrazu" raczej nie przeskoczę. To akurat podkreśla nawet Chrome. Wydaje mi się, że moderacja powinna umieć "jako tako" pisać po polsku. Kawą się nie oblałem, dzięki za troskę.

5 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Swoboda wypowiedzi nie oznacza możliwości:

  • wygadywania głupot na prawo i lewo bez żadnych konsekwencji,
  • rozpowszechniania niedorzecznych i niebezpiecznych teorii,
  • swobodnego obrzucania się błotem,

w tak ważnym temacie jak ludzkie zdrowie i życie. Wolność wypowiedzi nierozerwalnie łączy się z odpowiedzialnością za to co się mówi.

Dobre pytanie.

Czyli moderacja to teraz profesorowie każdej dziedziny i będą oceniać, co jest głupotą, a co nie?

Trochę śmiech.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam do tego jeszcze ze trochę to dziwne aby "do kawy" odpalać sobie forum IT i przeglądać tematy kompletnie nie związane z jego tematyka. Jeszcze raz powtarzam ze są inne fora na których będziesz się czuł jak ryba w wodzie.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kadajo napisał:

Dodam do tego jeszcze ze trochę to dziwne aby "do kawy" odpalać sobie forum IT i przeglądać tematy kompletnie nie związane z jego tematyka.

  • Niektórzy ludzie nie wyobrażają sobie życia bez forum,ale takie coś się leczy;) 
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zhao napisał:
  • Niektórzy ludzie nie wyobrażają sobie życia bez forum,ale takie coś się leczy;) 

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, to tylko forum dyskusyjne :D  Jak obecne Wam się nie podoba z tego czy tamtego powodu to przecież nikt Wam nie broni pisać na innym.

Tutaj są zasady takie a nie inne i albo będziecie je respektować albo może lepiej będzie udzielać się gdzie indziej - tam gdzie zasady będą Wam bardziej odpowiadać. 

 

 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, kadajo napisał:

Dodam do tego jeszcze ze trochę to dziwne aby "do kawy" odpalać sobie forum IT i przeglądać tematy kompletnie nie związane z jego tematyka. Jeszcze raz powtarzam ze są inne fora na których będziesz się czuł jak ryba w wodzie.

Nie wiem, co jest dziwnego w obserwowaniu takich a takich wątków. IT to sobie patrzyłem na głównej, zanim ktoś postanowił ją zamknąć.

15 minut temu, Element Wojny napisał:

Panowie spokojnie, to tylko forum dyskusyjne :D  Jak obecne Wam się nie podoba z tego czy tamtego powodu to przecież nikt Wam nie broni pisać na innym.

Tutaj są zasady takie a nie inne i albo będziecie je respektować albo może lepiej będzie udzielać się gdzie indziej - tam gdzie zasady będą Wam bardziej odpowiadać. 

Ale tu wcześniej nie było problemu z otwartymi dyskusjami na dowolny temat. Temu się też przyjemnie offa przeglądało.

Ostatnio tylko coś moderacja skręciła mocno w lewo.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...