Skocz do zawartości
lukasz68

Wymiana gtx 1080 na rtx 3080

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

opłaca mi się wymieniać swojego gtxa msi gaming 1080 na rtx ichill x4 3080?

3080 mogę mieć nowego ze sklepu za 1200 euro, starego 1080 mogę sprzedać za 400 euro. Wychodzi 800 euro dopłaty. 

 

Gram w rozdzielczości 2k, procek to 12600k. Stary gtx 1080 daje jeszcze radę. Opłaca mi się ta wymiana, czy lepiej czekac jeszcze jakiś czas? Ceny chyba nie spadną jakoś znacząco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, lukasz68 napisał:

Ceny chyba nie spadną jakoś znacząco?

Jak już czekasz tyle czasu, to w zasadzie co ci szkodzi poczekać do RTXów 4000? Trudność kopania będzie rosła, opłacalność spadała, a to znaczy, że ceny kart będą ciągnęły w dół. Za te 1200 jurków kupisz sobie 4080-tke i będziesz miał spokój na lata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Jak już czekasz tyle czasu, to w zasadzie co ci szkodzi poczekać do RTXów 4000? Trudność kopania będzie rosła, opłacalność spadała, a to znaczy, że ceny kart będą ciągnęły w dół. Za te 1200 jurków kupisz sobie 4080-tke i będziesz miał spokój na lata. 

Tylko pytanie, czy wtedy sprzedam moja 1080 po takiej cenie jak obecnie? Generacja 4000 wychodzi w 1 kwartale 2023?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wymienić, a dopłata jak widzę nie jest duża.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 3080 jeszcze długo będzie bardzo wydajny, moim zdaniem warto zmienić.

A co do 40X0 to do premiery jeszcze daleko, potem mogą wyjść jakieś kwiatki tak jak z 30X0 (niektóre wersje miały problemy itp.) potem jeszcze czekanie na niereferenty (bo ja np. referentów nie chcę). Potem ludzie się rzucą (bo zawsze się rzucają, nawet przed boomem na krypto tak było). Więc to nie jest tak, że za parę miesięcy sobie bez problemu kupisz 4080...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2022 o 14:00, lukasz68 napisał:

Opłaca mi się ta wymiana, czy lepiej czekac jeszcze jakiś czas? Ceny chyba nie spadną jakoś znacząco?

Te pytania zadaje sobie każdy gracz przed upgradem GPU.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2022 o 19:05, lukasz68 napisał:

Ktoś się jeszcze wypowie?

Nie.:tse:

  • Like 1
  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej warto, to dobra cena i dobry, sprawdzony model (ichill x4). Na serie 4xxx trzeba jeszcze trochę poczekać a 3080 do tego czasu w 1440p będzie cały czas bardzo wydajną kartą. Z cenami i dostępnością też może być różnie, (tym bardziej po 2 letnim okresie pandemii) osobiście uważam, że wielu tzw. jasnowidzów zostanie się z ręką w nocniku ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2022 o 19:05, lukasz68 napisał:

Ktoś się jeszcze wypowie?

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę mieć jeszcze rtxa 3070 zs 899 euro. Opłaca się dopłacać te 300 euro do 3080? Będę grał w 1440p. Taki 3070 starczy na te 4-5 lat, nie chce co chwila wymieniać grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, lukasz68 napisał:

Mogę mieć jeszcze rtxa 3070 zs 899 euro. Opłaca się dopłacać te 300 euro do 3080? Będę grał w 1440p. Taki 3070 starczy na te 4-5 lat, nie chce co chwila wymieniać grafiki?

1440p? Zdecydowanie. Tylko koniecznie wersja 12GB VRAM.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybysmy 2 lata temu rozmawiali i byc zapytal czy wymieniac 1080 na 2080 odpowiedz by byla NIE, teraz 3080 dal naprawde duzy skok wydajnosci poza tym nowe gry juz raczej maja chociaz DLSS wiec GTX beda juz coraz bardziej odstawac od RTX...sprzedaj poki ktos chce to kupic w takiej kasie bo za pol roku to GTX 1080 bedzie problem sprzedac za wiecej niz 1000 zl, tym bardziej ze jeszcze troche i sie okaze ze RTX 3050 z DLSS bedzie lepszy od GTX 1080 w nowych grach

tez mialem 1080....sprzedalem jak w 2021 latem byla obnizka troche cen kupilem TUFa 3070 a GTX sprzedalem za 1600 zl....dlugo sie zastanawialem bo ten GTX to dobra karta jedyne zaluje ze mogle troche ze sprzedaza poczekac i moze bym opchnal drozej. Teraz sie utwierdzam w tym ze przejscie na RTX bylo dobre i za niedlugo raczej nie uniknione a lepiej stara karte teraz sprzedac poki sa chetni niz potem zostac z karta ktorej nikt nie chce lub sprzedawac kiedys tam pozniej za jakies drobne

Edytowane przez Eltik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj póki ktoś chce to kupić ,  warto dopłacić do 3080gb a zwłaszcza w wersji 12gb vramu. Zwłaszcza że będziesz miał dlss-a który raczej będzie rozwijany i którym będziesz mógł się ratować zawsze to jakaś opcja.

A gtx 1080 to już taki średni wybór czy tam 1080ti brak wsparcia dlss-a, raytracing[choć to temat rzeka wydajność itp] w nowych amperach dużo wyższa wydajność fp16/32, w standardowej rasteryzacji itp to ma znaczenie.
Ja bym sprzedawał i się cieszył że ktoś chce ją wziąć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A RTX 3080 12GB to karta taka ze jesli nie musisz miec np ultra i 100 fps+ to w 1440p pograsz kilka lat jeszcze wspierajac sie naprade dobrym DLSS. Predzej takiego 3080 zmienisz bo sie poprostu zepsuje niz z powodu niewystarczajacej wydajnosci

Edytowane przez Eltik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rtx 3080 którego mam w domu ma 10gb, niestety ciężka dorwac 12gb w cenie 1200 euro, musiałbym dopłacić kolejne 100-150euro. 

To zostawić sobie tego 3080 10gb  i oddać tego 3070?

Gtx juz leci do nowego właściciela. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukasz68 napisał:

To zostawić sobie tego 3080 10gb  i oddać tego 3070?

Jak już kupiłeś to zostaw tak jak jest. 3070 do zwrotu. GTX do nowego właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukasz68 napisał:

Ten rtx 3080 którego mam w domu ma 10gb, niestety ciężka dorwac 12gb w cenie 1200 euro, musiałbym dopłacić kolejne 100-150euro. 

To zostawić sobie tego 3080 10gb  i oddać tego 3070?

Gtx juz leci do nowego właściciela. 

Zostaw. Gdybyś kupował dopiero tak byś wziął 12gb nawet z dopłatą . Ale skoro masz już 3080 /10gb vramu w domu to już inna rozmowa.

I teraz bawić się sprzedawać by dorwać wersje 12gb to dużo zachodu, ja bym darował sobie już i został z 3080 którą masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3080 ma przewage jakies 25% nad 3070....to chyba oczywiste ktora karte masz sobie zostawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, warto. Sam zmieniłem 1080 na 3070 i chwilę potem 3080. Do 2k tym bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 4.02.2022 o 14:51, Radio_Tirana napisał:

Jak już czekasz tyle czasu, to w zasadzie co ci szkodzi poczekać do RTXów 4000?

Tak tak czekac KOLEJNY ROK :hahaha:Dobra rada!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie wiadomo kiedy premiera poza tym na pierwszy ogień idą najmocniejsze (najdroższe) karty i może się okazać że Ampere wcale nie były takie drogie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Tak tak czekac KOLEJNY ROK :hahaha:Dobra rada!

Oczywiście, że dobra rada. Ale skoro autor wątku kupił już 3080 to niech pakuje ją do obudowy i używa.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1200 ojrasów to kupuj bez zastanowienia,w Polsce za tą cenę nigdzie takiej karty nie kupisz,no chyba że jakąś styraną od kopacza gdzie cewki będą piszczeć jak pasek klinowy w 30-sto letnim wartburgu.Ja też  podczas premiery 3080 nasłuchałem się ekspertów żeby nie kupować 3080 za 3800/4300zł (bo w takich cenach były w dniu premiery w zależności od modelu),bo jak to  karta wyceniona na 699$ a w sklepie 3800?Biadolili a potem za 10 tyś te same karty kupowali.Teraz mówią że ceny spadają,spadają ale co z tego jak i tak kosztuje 150-200% więcej niz w dniu premiery.Acha i nie licz że 4080 kupisz za 5 czy 6 tyś zł,prędzej 5tyś ale $.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...