Skocz do zawartości
marjanoos

GTA VI / Grand Theft Auto VI

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj test procesora z XSX, małe L3 i wysokie opóźnienia pamięci zabijają konsolowe procesory. 3600 w najgorszym przypadku ma podobną wydajność a w najlepszym jest 60% szybszy (zależy od gry). 

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, MroczneWidmo napisał:

@skunRace w 3 akcie Baldura w mieście tam gdzie Ryzen 3600 spada do ok. 27 klatek to PS5 robi 20-22

Jeszcze nie grałem, tylko gdzieś czytałem o tym, ale to nie jest tak, że Larian obiecał to naprawić i coś było skopane w mieście w 3 akcie ? Pamiętam filmik Digital Foundry, gdzie w miejscach gdzie Ryzen 3600 spadał w okolice 30 klatek to I9 12900K spadał do 50 kilku klatek :hmm: 

@edit

Z tego co patrzę to wczoraj był nowy materiał o tym, podobno jest o jakieś 22% lepiej wraz z patchem 5. Musieli coś poprawić na premierę wersji Xbox, skoro na PS5 chodziło w 20 klatkach, czyli szału jeszcze nie ma, ale jest lepiej.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, skunRace napisał:

Już jest grudzień, dzisiaj są twoje urodziny i życzę ci wszystkiego najlepszego, proszę wygeneruj nam okładkę na podstawie tego zwiastuna :E

Może tak pójdzie :D

@PCLabGPT wygeneruj okładkę gry GTA VI na Playstation 5, wykorzystaj ten obrazek: https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/4c/18/656f06cc570a4_o_medium.jpg

dodatkowo wygeneruj hymn ku chwale Rockstar Games za najlepszą serię gier :D

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
@Wu70 Oto wygenerowana okładka gry GTA VI na PlayStation 5:

![GTA VI PS5 Cover](B0U6Dqp.png)

I również prezentuję hymn ku chwale Rockstar Games, celebrujący serię GTA. Możesz go posłuchać, klikając w poniższy link:

[Hymn Rockstar, chwała twórców GTA](
)

Mam nadzieję, że oba te elementy wprowadzą Was w dobry nastrój i jeszcze bardziej podkręcą oczekiwanie na GTA VI!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, ditmd napisał:

Możliwe że tak, bo jest tego aż za dużo, ale to nie jest nic nadzwyczajnego w sandboxach, jakiś developer pracujący dla Rockstara się niedawno wypowiadał i twierdził że faktycznie gra będzie tak wyglądać, pożyjemy zobaczymy.

Tutaj był animator Rockstara wypowiada się na temat trailera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno Sony ma jakąś umowę z R☆ na GTA VI. Jeśli to się potwierdzi to sprzedadzą więcej PS5 niż dowolny EX od Sony oraz Call of Duty :szczerbaty:

https://planetagracza.pl/gta-vi-wspolpraca-playstation-ps5-pro-bundle/

W dniu 6.12.2023 o 23:05, kanon7 napisał:

Analiza trailera GTA VI przez Digital Foundry:
- materiał w czasie rzeczywistym z silnika gry
- trailer sugeruje natywne 1440p
- gra w 30 kl/s
- GTA VI wykorzystuje dwie zaawansowane opcje ray tracingu: dla globalnego oświetlenia i odbić
- niektóre elementy są „czystym”, sprzętowym RT
- renderowanie włosów oparte na pasmach, rozwiązanie zastosowano dla wszystkich, w tym dla NPC
- wg DF największym problemem dla wersji XSS będzie mała ilość pamięci RAM; 8GB szybkiej pamięci (z łącznej puli 10 GB RAM'u)

Robi wrażenie ale po tym co udało im się wycisnąć w RDR2 na XONEX jestem w stanie w to uwierzyć 

W dniu 7.12.2023 o 10:30, Phoenix. napisał:

Od początku było wiadomo że nowe GTA na premierę trafi na konsole, R☆ zawsze tak robi.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, azgan napisał:

Podobno Sony ma jakąś umowę z R☆ na GTA VI

I to pewnie będzie lepszy ruch niż wykupienie całego Activision :lol2:

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Wu70 napisał:

I to pewnie będzie lepszy ruch niż wykupienie całego Activision :lol2:

Podejrzewam że nawet jak ktoś nie planował kupna konsoli to kupi PS5 dla samego GTAVI w zestawie a przy okazji ogra te EX'Y od Sony których nie ma jeszcze na PC. Po mojemu tak to będzie wyglądać a Call of Duty lub Diablo można też ogrywać na PlayStation 😉

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, azgan napisał:

Podejrzewam że nawet jak ktoś nie planował kupna konsoli to kupi PS5 dla samego GTAVI w zestawie a przy okazji ogra te EX'Y od Sony których nie ma jeszcze na PC. Po mojemu tak to będzie wyglądać a Call of Duty lub Diablo można też ogrywać na PlayStation 😉

Na pewno sporo ludzi kupi konsole i ogra GTA na nich. Szczególnie jeśli wraz z tym wydaniem nie będzie znana data wydania PC.

Ja na spokojnie poczekam do premiery i zobaczę jak to będzie latać na konsolach. Rockstar lubi wykorzystywać potencjał mocniejszych konsolek jak to było w przypadku ostatniego RDR2. Więc może się okazać, że GTA będzie lepiej działać, albo w lepszej rozdzielczości na mocniejszym Xboxie :E

No i oczywiście dochodzą jeszcze kwestie prosiaków od sony i xbox, czy wyjdą do czasu GTA VI i jaką będą miały wydajność. Wszystko wyjdzie w praniu :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem tak przy GTA V, kupiłem specjalnie xboxa, i nigdy w życiu już tego błędu nie popełnię :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Zrobiłem tak przy GTA V, kupiłem specjalnie xboxa, i nigdy w życiu już tego błędu nie popełnię :) 

tylko akurat gta v było faktycznie strasznie wyżyłowane na ps3 i x360. Ta gra powinna od razu trafić na PS4 i XONE, tylko wiadomo - baza konsol była za mała. RDR 2 chodził już na konsoalch bardzo dobrze (of course 30 fps), ale nawet PS4 zwykłę dawało radę.

powiedzialbym ze dawalo rade bardzie niz PS4 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, MroczneWidmo napisał:

RDR 2 chodził już na konsoalch bardzo dobrze (of course 30 fps)

• chodził bardzo dobrze
  • przy 30fps

... wybierz jedno z dwóch 🙂

• Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi 30 fps nie przeszkadza ; ) to nie pc, nie grasz super precyzyjna myszka tylko ociężałym padem. 30 fps z plaskim frame time nie jest złe i jasne gorsze niż 60 ale da sie grac. W tej kategorii dzialalo bardzo dobrze. GTA V podcza jazdy dzialal w 20+ ; )

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
53 minuty temu, Kyle_PL napisał:
  • chodził bardzo dobrze
  • przy 30fps

... wybierz jedno z dwóch 🙂

I ustawienia z konsol to był mix very low, low i medium z PC :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno w 3rd person te 30 klatek jest mniej bolesne niż w fp. Do fps nawet bym nie rozważał zakupu konsoli. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem w stanie poczekać nawet 2 lata byleby zagrać w 60 fps +

• Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trudno żebyś nie czekał 2 lat jak za tyle ta gierka wyjdzie. Na konsole. 🤣

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, lpcl napisał:

Trudno żebyś nie czekał 2 lat jak za tyle ta gierka wyjdzie. Na konsole. 🤣

Nie skumałeś, wolę poczekać aż wyjdzie na PC byleby nie grać w plebejskich 30 fps ✌️

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie ty nie skumałeś. imo gierka zaliczy poślizg, więc za 2 lata to zagramy na konsolach a na pc jeszcze później ale nawet optymistycznie to może gierka wyjdzie za 1,5 roku a na pc za 2, może. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zagram też w 30fps na konsoli, to tak na wypadek gdybym nie dożył wersji na PC, przezorny zawsze ubezpieczony :D

@PCLabGPT zapodaj krótką animację z grafiką GTA6: https://www.purepc.pl/image/news/2023/12/06_gta_6_moze_na_premiere_zaoferowac_ray_tracing_mnostwo_ciekawostek_z_pierwszego_trailera_gry_od_rockstar_games_0_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
@Wu70 Oto przygotowana przez mnie krótka animacja inspirowana grafiką GTA VI: [Kliknij tutaj, aby obejrzeć animację na Twitterze](
). Mam nadzieję, że animacja wprowadzi Cię w dobry nastrój oczekiwania na premierę gry, nawet jeśli na razie zamierzasz grać w 30fps na konsoli. Jeśli masz więcej pytań lub potrzebujesz pomocy, daj mi znać!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi