Skocz do zawartości
Element Wojny

Xenoblade Chronicles 3 - premiera 29 lipiec 2022 r.

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, marcinho07 napisał:

Zrobiłem przeważająca wiekszosc misji pobocznych i po ok 18h skończyłem dodatek. Brak mi słów, podstawka zostawiła niedosyt a dodatkiem Monolith soft udowodnili, ze są cholernymi geniuszami. Cała trylogia to chyba najlepszy fabularny rollercoaster jaki miałem okazje poznać jako gracz i nie wiem, czy coś się będzie miało okazje do tego zbliżyć - i to nie tylko jeśli chodzi o gry, ale tez filmy/seriale/książki.

Dla takich chwil warto być graczem.

18h?! Widzę że kolega jechał fabułę główną aż miło :) 

Ale co prawda to prawda, dodatek absolutnie fantastyczny, niesamowicie dobrze łączący wszystkie 3 gry w jedną całość (i nie tylko te 3 gry, jak ktoś grał inne pozycje od Monolith).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Element Wojny napisał:

18h?! Widzę że kolega jechał fabułę główną aż miło :) 

Ale co prawda to prawda, dodatek absolutnie fantastyczny, niesamowicie dobrze łączący wszystkie 3 gry w jedną całość (i nie tylko te 3 gry, jak ktoś grał inne pozycje od Monolith).

Nie tylko, prawie wszystkie regiony wyczyściłem jeśli chodzi o zwiedzanie mapy i zrobilem prawie wszystkie questy poboczne jakie trafiłem (nie zebrałem tylko wszystkich medali noponow i nie rozwiazalem zagadki muralu z jednego questu). Olewałem tylko zabijanie wrogów i zbieranie roślinek. Community mam na 70% rozwinięte, a eksplorację na ponad 80:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak chcą, to potrafią. Cieszy fakt, że Monolith Soft dalej utrzymuje wysoki poziom jeśli chodzi o swoje dzieła, bo "trójka" chyba nakazała co niektórym lekko powątpiewać w ich kunszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie dodatek to wszystko obraca do góry nogami i w zasadzie nie powinno ogrywać się podstawki bez zamiaru ukończenia dodatku, jedno bez drugiego nie działa dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem czy tak było planowane od początku, ale na dzień dzisiejszy ogrywanie XC3 bez dodatku nie ma żadnego sensu :) 

Z XC2 było inaczej, tam dodatek świetnie rozszerzał zawartość podstawki, tutaj zaś jest jego nieodłączną częścią. 

No dobra Panowie, miło było, ale ja zabieram się za klasyka!

Xenosaga-_Episode_1_-_Der_Wille_Zur_Macht_%28PlayStation_2%29-title.png

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pytanie: czy znacie jakaś grę, która miałaby tak świetna historie podana w równie epicki sposób do Xeno? Coś może mniej oczywistego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, marcinho07 napisał:

Dobra, pytanie: czy znacie jakaś grę, która miałaby tak świetna historie podana w równie epicki sposób do Xeno? Coś może mniej oczywistego?

Ja akurat gram tylko w gry z dobrą fabułą :D

Ale czy podaną w taki sam sposób ? Nie. Xeno jest pod tym względem unikatowe. Jest kilka historii które mógłbym Ci polecić z całego serca, ale znam Twoją sytuację i wiem że masz bardzo ograniczony czas, a to co mógłbym Ci polecieć to w najlepszym układzie 500-600h :D 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, co?

ps to wielka szkoda, momentami pewnie do poziomu opowiadania historii z xeno zbliża się ff7remake czy zbliżał się ff9, ale to jednak cały czas inna liga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, marcinho07 napisał:

Z ciekawości, co?

The Legend of Heroes - Trails in the Sky, Crossbell i Cold Steel - 3 osobne serie dziejące się w tym samym uniwersum i łączące się ze sobą w dwóch finałowych odsłonach Cold Steel. Jaka to była przygoda ! 6 bitych miesięcy grałem tylko w tą serię i nawet nie miałem ochoty spojrzeć na nic innego. 

Ta seria jest jednak inna od Xeno. Jej siłą jest przede wszystkim fabuła i wielowątkowość, która przez wiele odnóg i różnorakich połączeń prowadzi do bardzo satysfakcjonującego zakończenia. W którymś momencie byłem przekonany, że twórcom powinie się noga przez tą horrendalną wręcz ilość postaci, wątków i wydarzeń które wprowadzili i w końcu zapędzą się w kozi róg, a tutaj zaskoczenie bo udało im się to wszystko ładnie połączyć. Do tego wiele bardzo fajnych postaci, wątków personalnych, sekretów do odkrycia itd. 

Przez ogromną długość wymaganą do jej ukończenia i spory backtracking (wiele razy powracasz do tych samych lokacji, i choć ma to uzasadnienie fabularne to jednak niektórych może to odrzucać), uważam że jedynie osoby dysponujące dużą ilością wolnego czasu powinny się za to brać. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem nadrobić Tornę, żeby w końcu zabrać się za dodatek do XC3.

Gram sobie spokojnie, a tu EXPLORE (BLA BLA BLA) TO RAISE COMMUNITY TO LEVEL 2. Wtf? Z tego co czytałem to później jest jeszcze gorzej.. Brzydzę się takimi rozwiązaniami. Chyba rzucę tę grę i resztę dokończę na yt, a za jakiś czas zabiorę się za Future Redeemed...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby levelować jakieś kupo społecznościowe rzeczy, aby móc grać dalej, to patologia straszna jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, marny plus jest taki, ze te dodatkowe aktywności to max ze 3h roboty, ale i tak karny siusiak dla twórców za taka zagrywke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokończyłem na yt. Moim zdaniem historia nie warta grindu. Zrobili mały dodatek i sztucznie rozepchali go do samodzielnej gry. Żałosne. 

Za jakiś czas zacznę FR i mam nadzieję, że tam nie trafię na takie niespodzianki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.05.2023 o 10:02, slafec napisał:

Chciałem nadrobić Tornę, żeby w końcu zabrać się za dodatek do XC3.

Gram sobie spokojnie, a tu EXPLORE (BLA BLA BLA) TO RAISE COMMUNITY TO LEVEL 2. Wtf? Z tego co czytałem to później jest jeszcze gorzej.. Brzydzę się takimi rozwiązaniami. Chyba rzucę tę grę i resztę dokończę na yt, a za jakiś czas zabiorę się za Future Redeemed...

Dokładnie, obejrzyj na YT- tutaj zostało Ci jedynie trochę przedzierania się w górę, finałowa walka i jakieś 30 minut samych cutscenek. Zrobiłem dokładnie to samo, nienawidzę takich wymuszonych rozwiązań. 

Filmik zaczyna się dokładnie od tego momentu, kiedy masz zrobione community level. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem która reakcja bardziej pasuje, serduszko czy łzy wzruszenia z powodu wszystkich wspomnień które powróciły przy oglądaniu tego klipu❤️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw przeszedłem po raz pierwszy (!) w życiu Chrono Trigger i zdecydowanie ta gra dostarcza momentami podobne "vibe" do Xeno. Rewelacyjny tytuł, który zestarzał się jak dobre wino i nie mogę naprawdę uwierzyć, że Square nie zdecydowało się jeszcze na jakiś pełnoprawny remake. Ograłbym jeszcze raz dla samego oglądania interakcji między Marle i Crono:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...