Skocz do zawartości
HKSdriftk

Open case by HKSdriftk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, witam, dzień dobry ;)

 

Dawno nic nie wstawiałem, nic nie pisałem, nic nie budowałem. Modding czy innego rodzaju rzeczy związane z komputerami odeszły na bok, a ja cały sprzęt zmieniłem na starego laptopa, który dzielnie służy mi w podróży.

 

Jednak, jak to bywa, stara miłość nie rdzewieje.

I tak, powstał pomysł, żeby złożyć najtańszy( budżet 500 pln) komputer do cs go. Totalnie podstawowy, tylko do tego jednego tytułu. 
 

I plan był idealny, oprócz tego, ze zamarzyło mi się stworzyć własna obudowę. 
Tak, totalnie swoją. 1 of 1.

Tak zrodził się plan obudowy Open.

Wiem, można powiedzieć, ze jest to błąd, kurz itp. 
I tak tez bywa, ze po powstaniu projektu, po jego wykonaniu, coś bym zmienił, albo dodał. I tak tez myśle, żeby jakoś zabudować boki, może górę.

Wiem tez, ze takich obudów jest na rynku sporo, ale dla mnie musem było schowanie dysków, zasilacza, kabli tak, żeby oprócz zewnętrznej strony, czyli podzespołów, wszystko było schowane ;) 

Tak tez powstał Open Case , którego naszwalem FScase (FreeaksCase) 

Oczywiście jest to wersja próbna, ma delikatne nie dociągnięcie, ale jestem z niej cholernie szczęśliwy ;) 

config:

i7 4790

Procesor: Intel Core i7 4790
Płyta główna: Asus B85M-G
Karta graficzna: Asus GTX 780 3gb 
Pamięć RAM: 16gb ddr3
Zasilacz: Corsair VS550w
Dysk: 256gb ssd 
Obudowa: FScase

 

Czekam na oponie i może ktoś chciałby coś podpowiedzieć, co ulepszyć, co zmienić. 
 

1-FA7-B311-78-D3-4-B64-B559-BAECC6064658

33-BDF061-B524-469-F-B24-C-927895-D57-E0

A240-AD91-BEE6-4176-AECF-70391-A9-E0-CEE

F1-D020-A7-CD81-4-F8-B-94-AB-95182-D32-B

02785-A61-304-A-4-AE3-85-EA-C13-BE3474-A

2-D0-E677-B-3-E19-471-F-B822-C7-A66-C7-D

723-B4-A19-09-EA-4125-ACAA-78-A306-FDBA0

804-D555-D-70-C5-4-A49-B9-D3-918-F4-C89-

8-DA29-F74-8681-4-B93-BE7-B-E98-BB339-F7

A615128-B-7837-40-EB-ADC9-E32-F59-C09-DE

DAC38-DAB-F1-DD-417-F-9-A31-F802-EDA7073

  • Like 3
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dales opis to teraz rozumiem czym sie Twoja praca rozni od np. Motif Monument :)

Jak pomalujesz to bedzie wygladalo super - chyba ze chcesz pozostawic taki industrial look. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BDB opcja bo takie rozwiązanie jak tu mamy pozwala ukryć seryjne okablowanie PSU w kasecie PSU i kasecie za mobotray

a w benchach z tym zawsze jest problem i zwykle mamy widoczne wiązki.

Custom bench Duńka mi odpowiadał pod względem możliwości dowolnego ustawienia go na biurku (pionowo lub flat)

ale ukrycie w nim okablowania wymusza custom wiązki kabli PSU wykonane na wymiar a to kolejne koszty.

 

img_9458c8jlqc4kbo.jpg

 

img_7403l1dcb2rk06.jpg

 

 

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ELDER, czekałem właśnie na twoja opinie ;)

Taki był zamysł, miałem różne benchtable, ale w każdym problem był z wiązkami, biorąc pod uwagę, ze traktuje takie obudowy jako pewnego rodzaju wystrój w mieszkaniu, czy to swojego pokoju, czy salonu, bo i tam czasem ląduje ten komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz projekt który jest dopasowany do Twoich potrzeb,wybierasz koncepcję która spełnia Twoje wymogi i masz na finał dokładnie to co potrzebujesz.

To jest sens pakowania się w full custom rozwiązania.

Jak surowa wersja jest przetestowana z hardware i wszystko gra można dać bencha do lakierowania proszkowego i gotowe.

Moja propozycja drobna struktura,mat lub pół mat czarny lakier proszkowy.

Tu masz foty takiego lakierowania.

https://abload.de/gallery.php?key=kjoDlPhE

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przód wygląda trochę pustawo. No i co w przypadku pełno wymiarowych płytek ATX, jak kable poprowadzisz? No chyba, że właśnie w tym przodzie jakieś otwory porobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Ocho napisał:

Przód wygląda trochę pustawo. No i co w przypadku pełno wymiarowych płytek ATX, jak kable poprowadzisz? No chyba, że właśnie w tym przodzie jakieś otwory porobisz

Jeżeli chodzi o pełnowymiarowe płyty, to obudowa jest do nich przystosowana. Jeżeli chodzi o kable, to albo zrobię otwory na bokach i dole szkieletu, albo będzie trzeba korzystać z customowych przedłużek, aczkolwiek opcja z otworami wydaje mi się ciekawsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HKSdriftk Rewelacja :)

Sam o czym takim myślę, albo open albo zamknięta, ale właśnie jak najmniejsza (najwęższa), tak by się płyta ATX zmieściła na szerokość i przeszedł kabel 24pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, RyszardGTS napisał:

@HKSdriftk Rewelacja :)

Sam o czym takim myślę, albo open albo zamknięta, ale właśnie jak najmniejsza (najwęższa), tak by się płyta ATX zmieściła na szerokość i przeszedł kabel 24pin.

Dziękuje ;) zamysł był taki, aby było to schludne, żeby bez problemu robić za element wystroju. 
Już znalazłem lakiernie która mi to pomaluje, tak jak @ELDER podpowiedział w czarny mat z taka struktura. 
 

Myśle, ze będzie kozak wyglądać. 
I bardzo możliwe, ze spróbuje podświetlić napis FScase na biało.

A tak w ogóle, to FS miało/ma nawiązywać do mojej strony na Fb FreeaksPC, gdzie wrzucałem rożnego rodzaju tanie komputery, które sprzedawałem, niestety, musiałem to zawiesić, ponieważ brak jakichkolwiek dostawców części/ podzespołów totalnie uniemożliwił składanie komputerów dla zwykłego Kowalskiego. Wszystko co złożyłem, to używane części z olx/ Allegro.

 

Ale napis został. W kolejnej odsłonie, która napewno powstanie, bo zawsze można coś poprawić, pewnie już nie będzie żadnego napisu, wtedy tez miejsce na włącznik znajdę inne, żeby był taki czysty format.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny projekt :cool3:

Jedyne do czego mam objekcje to fakt, ze PSU chyba w ogole nie ma przeplywu powietrza zamkniety w tym cube :E A druga rzecz to stockowy cooler - terkoczace, glosne cholerstwo :E 

Nie myslales, zeby go wymienic na jakas Noctue "low profile"? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, amsztel napisał:

Swietny projekt :cool3:

Jedyne do czego mam objekcje to fakt, ze PSU chyba w ogole nie ma przeplywu powietrza zamkniety w tym cube :E A druga rzecz to stockowy cooler - terkoczace, glosne cholerstwo :E 

Nie myslales, zeby go wymienic na jakas Noctue "low profile"? :) 

Psu ma normalnie przepływ, pod zasilaczem jest otwór, obudowa stoi na nóżkach ( takich niskich, ale nie na ziemi)  

Tak, jest stockowy, ale to totalnie szybki strzał był, komputer kupiony pod domem prawie, bo się z kolegami na mecz ustawiłem w cs xD 

 

Plan jest na albo totalnie inna podstawkę, albo zmianę tego na i7 4790k + z97m ( takie małe marzenie z przed kilku lat) i wtedy inwestycja w ładne i wydaje chłodzenie + nowe kable psu. 
 

Najpierw jednak malowanie, i będziemy dalej myśleli ;) 

 

Dziękuje za miłe słowa ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...