Skocz do zawartości
azgan

Resident Evil 4 Remake PC, XSX, PS5 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, lpcl napisał:

To samo mówili o re4 a wyszła z tego dobra gra. Imo z re code ceronica mogłaby być ciekawa gra, bo jednak tam byłoby co zmieniać. 

CV to praktycznie cała gra do wymiany zostaje tylko fabuła główny wątek a i tak trzeba bylo by rozbudować. 

Praktycznie znacznie więcej roboty niż przy RE5, chociaż z drugiej strony nie zdziwie się jak Capcom remake RE5 potraktuje na kolanie czyli jak RE3 a cale zasoby rzuci na inny remake.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gram w podstawke jestem w 9 rozdziale . Pytanie czy ta gra" tak ma" ze zaleznie od rozdzialu czy miejscowki sa takie roznice w fps i uzycia gpu?? Pytam bo w trakcie  wymienilem 3060ti na 4070. I np w zamku czesto pojawia sie stutter, uzycie gpu momentami spada nawet do 80% i leci tez w dol fps. Proc nie wyrabia??  Wczytalem save z innego rozdzialu i tam gpu 100%  i ponad 120 fps ... Czytalem ze po premierze ludzie mieli problemy z rozdzialami w  zamku ale bardziej chodzilo o crashe a dropy fps chyba najwieksze w 5 rozdziale bywaly. 

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stutter w tej grze może być spowodowany zbyt wysokimi ustawieniami grafiki, które przekraczają zużycie VRAM karty. Pamiętam, że cienie przede wszystkim trzeba było zbijać z ultra na high.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Vram mam na zolto w menu , w AB pokazuje 9-9,5 gb wykorzystania wiec zapas jeszcze jest. Poza tym zapchany vram chyba nie powoduje spadku wykorzystania gpu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed premierą Separate Ways przeszedłem podstawkę. Nic takiego nie zaobserwowałem. Wszystkie opcje na max włącznie z RT max i w 1440p gra stabilna 90-120 FPS na 3080. Separate Ways to samo. Problem memory leak już nie występuje pomimo znacznego przekroczenia VRAM. Wg opcji w grze powinno przekraczać ponad 13 GB a mi na 10 GB elegancko.

Edytowane przez Dark Ambient
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Dark Ambient u mnie to samo, zero problemów, 120fps i więcej z wszystkim na max w 3440x1440

limit vram w residentach nie jest adekwatny, przekroczenie z mojego doświadczenia nie powoduje problemów od czasów rimejku 2

Capcom król za to jak te ostatnie residenty wyglądają i chodzą na PC

Edytowane przez MuziPL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powoduje, powoduje ;) Objawia się to errorem 25 i wywalaniem do pulpitu. Miałem tak na 3070tce na wersji premierowej gry. 

W RE2 i 3 Remake z aktywnymi opcjami RT jest do dzisiaj to samo. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm, na takich ustawieniach przeszedłem ostatnio podstawkę i DLC. Ani jednego crasha z errorem 25. Natomiast w demie i na premierę nie mogłem nawet 5 minut pograć i wywalało. Wyłączony tylko blur i włosy.

qXB6twG.jpeg

@lamparcicho Ten film został wrzucony pół roku temu, z okresu premiery. Wtedy faktycznie takie problemy były.

Edytowane przez Dark Ambient

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś takiego zauważyłem u siebie. Ktoś wie co to za "kwiatki" na regale po lewej??( najlepiej widac na full screenie) Ciekawe jest to że jak wezmę lampe i podświetle regał to wszystko wygląda normalnie. Zauważyłem że potrafi to występować na różnych powierzchniach, posągach, murach itp  . Na filmie ustawienia max bez RT, zmiana ustawień nic nie wnosi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od tego dobrobytu ... przejmują się bzdurami. I nie przeszkadza AB zajmujący tyle miejsca? Zawsze mnie to dziwiło jak tak można grać. Chwilowe testy ok, ale podczas normalnej gry?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@lamparcichou mnie nie wywala, więc nie wiem co Ci powiedzieć 😀 gram obecnie z przekroczonym ramem na czerwono i zero problemów..podstawka i dlc chodzą płynnie, w wysokim fps (120 +) i bez kraszy

Skończyłem wczoraj SE na Hardcore i zabieram się za NG+ na Professional. Ostatni boss (nie chcę spoilować nazwiskami, bo może ktoś nigdy nie grał) wymagał kilku podejść, bo miałem braki w leczeniu, ale ostatecznie padł po wybuchowych bełtach i tych największych granatach.

Edytowane przez MuziPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, MT®©™ napisał:

Weź Ty graj w tę grę, a nie w tracenie czasu na głupoty 

No nie wiem czy takie głupoty, przez chwile myślałem że to problem z gpu ( choć dla św spokoju pewnie sprawdzę jeszcze na poprzedniej karcie)

Może na zdjęciu z tel lepiej to będzie widać. RE4 grafika Przecież to wygląda jakby był jakiś filtr albo czarne ziarno. W każdym razie jest paskudne

Co do AB to jasne że osd włączam tylko jak potrzebuje coś sprawdzić :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja byłem mocno zesrany jak nałożył się problem umierającego PSU przez które komp się resetował podczas grania i ten problem ze sterownikiem NV w którym podczas przeglądania w Chromie na ułamek sekundy pojawia się taka jakby szachowca, mignięcie obrazu albo ciemny kwadrat. Już byłem pewien, że GPU umiera :E    

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MT®©™Sprawdzilem na drugim gpu i jest to samo wiec na szczescie to nie problem z kartą. Sprawdzilem tez 2 wersje starszych sterownikow i bez rezultatu wiec trzeba olać i wrócić do grania ale mimo wszystko ciekawi mnie co to może być:p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ukończyłem dodatek, tak jak tutaj komuś, też zajęło mi to ponad 6godz. ;)  Dodatek fajny, mile spędzony czas :)  W sumie jedno posiedzenie dzisiaj, bo na premierę tylko chwilę pograłem. Jedno wywalenie do pulpitu z błędem 25 :E

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla tych, co czekają na spolszczenie mały update od jednego z tłumaczy z forum graj po polsku:

"Tłumaczymy zarówno podstawkę jak i DLC Separate Ways."

star-wars-yoda.gif

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, lamparcicho napisał:

Dla tych, co czekają na spolszczenie mały update od jednego z tłumaczy z forum graj po polsku:

"Tłumaczymy zarówno podstawkę jak i DLC Separate Ways."

star-wars-yoda.gif

Mogliby najpierw skończyć podstawkę, ja w sumie dalej czekam 👌

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozostaje nam cierpliwie czekać bo coś mi się zdaje, że wydadzą całość i to dopiero w przyszłym roku.

Tak czy inaczej chętnie przejdę drugi raz podstawkę i DLC już po polsku :) 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wreszcie ukończyłem, w miesiąc 15h gry. 😑

Nie ma się co rozpisywać, ponieważ kiedyś już w to grałem. Tym razem sterowanie było normalne, więc nie mam zastrzeżeń do niczego. 😆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi