Skocz do zawartości
azgan

Resident Evil 4 Remake PC, XSX, PS5 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

 

 

Wszystkie RE wyglądały pięknie. Można, można.

W ogóle na jakim silniku to działa?

 

Wygląda pięknie a silnik to RE Engine, znany również jako Reach for the Moon Engine, silnik gier wideo stworzony przez Capcom. Pierwotnie zaprojektowany dla Resident Evil 7: Biohazard, od tego czasu był używany w różnych grach tej firmy

 

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że robią wersje "remake" udanych tytułów. Jak wyszedł RE2, RE3 i RE4 to miałem za słabego kompa, a teraz ogrywam te tytuły na PS. Wiadomo, że to trochę taki skok na kasę ale jak jest to dobrze zrobione, to sporo graczy może zapoznać się z tymi zacnymi  grami po raz pierwszy.  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, ghostdog napisał:

Fajnie, że robią wersje "remake" udanych tytułów. Jak wyszedł RE2, RE3 i RE4 to miałem za słabego kompa, a teraz ogrywam te tytuły na PS. Wiadomo, że to trochę taki skok na kasę ale jak jest to dobrze zrobione, to sporo graczy może zapoznać się z tymi zacnymi  grami po raz pierwszy.  

Ja grałem w RE3 na PS a później sobie odpaliłem na PC taki remake i grało mi się bardzo przyjemnie. Takie rimejki mają sens a nie jakieś unchartedy czy lasy remastery remaki, czysty skok na kasę. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edycja Deluxe:

- gra

- dodatek Extra DLC zawierający:

  • cztery dodatkowe kostiumy dla głównego bohatera
  • opcję nakładania kolorystycznych filtrów Bohatera lub Łotra na grafikę
  • dwie dodatkowe bronie (pistolet Sentinel Nine i strzelbę Skull Shaker)
  • dodatkowa wirtualną mapę, pozwalajaca odnaleźć skarby, które nie pojawiają się na innych mapach znajdowanych w grze
  • okulary przeciwsłoneczne dla bohatera
  • możliwość podmiany soundtracku na ten z 2005 roku

Resident Evil 4 Remake na gameplay'u. Poznaliśmy też zawartość kolekcjonerki. Smuci tylko brak polskiego języka... [2]

Edycja Kolekcjonerska:

  • gra
  • kod do odblokowania dodatku Extra DLC Pack
  • steelbook
  • cyfrowy soundtrack
  • figurka Leona
  • artbook
  • plakat z mapą świata gry
  • duże pudełko stylizowane na skrzynię, do której zapakowano powyższe gadżety

Resident Evil 4 Remake na gameplay'u. Poznaliśmy też zawartość kolekcjonerki. Smuci tylko brak polskiego języka... [3]

Źródło: Steam, Capcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde zarówno RE4 jak i DeadSpacea przechodzilem tyle razy że znam na pamięć. A akurat tych gier remakei zapowiadaja sie bardzo fajnie. Ciekawe czy przebudują gre dość solidnie tak jak w 2 i 3 czy dostaniemy dokładnie to samo w nowej oprawie graficznej. Jeśli to drugie to trzeba będzie chyba poczekać aż mocno stanieje. Dla mnie remake 2 i 3 to swietne gry ale wkurzał mnie bardzo motyw łażenia za mną głównego bossa. Dlatego 2 i 3 przeszedłem po razie a 4 chyba z 5 czy 6:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"możliwość podmiany soundtracku na ten z 2005 roku" dodatkowo za soundtrack płacić, nie mówiąc o innych badziewiach typu skórki czy okulary słoneczne... Wydawcy widzą jak doić dodatkowy hajs , z jeleni...strasznych czasów doczekaliśmy ?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2022 o 00:33, Reddzik napisał:

Id3Zl9w.png

Czekam :glodny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, voltq napisał:

Będą napisy pl w tej grze ?

Przecież już wiadomo od dawna że nie będzie, co za pytanie nic się nie zmieiło w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, frog67 napisał:

Przecież już wiadomo od dawna że nie będzie, co za pytanie nic się nie zmieiło w tej kwestii.

Byłem zajęty nadrabianiem wszystkich exow na PlayStation i nie wiedziałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, voltq napisał:

Byłem zajęty nadrabianiem wszystkich exow na PlayStation i nie wiedziałem 

Dlatego nigdy nie kupie od nich gry, wolaja pelna cene, a nawet napisow nie ma:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje też szansa, że polskie tłumaczenie zrobi ta sama grupa osób, która jest odpowiedzialna za tłumaczenie RE Village ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lamparcicho napisał:

Istnieje też szansa, że polskie tłumaczenie zrobi ta sama grupa osób, która jest odpowiedzialna za tłumaczenie RE Village ;) 

Tylko to nic nie zmienia bo nie chodzi o to, ze nie rozumiem angielskiego, tylko o ich lenistwo, pazernosc i olanie polskiego rynku ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ;) 

Naprawdę jestem ciekawy ile kosztuje choćby taki Capcom zrobienie kinowej lokalizacji i jak to się ma do budżetu przeznaczonego na marketing. 

No ale lepiej ponagrywać jakieś filmiki z muppetami :E 

Edytowane przez lamparcicho
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lamparcicho napisał:

Istnieje też szansa, że polskie tłumaczenie zrobi ta sama grupa osób, która jest odpowiedzialna za tłumaczenie RE Village ;) 

Ale to tylko na pc tak ? , Ja mam tylko konsolę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tego co wiem docelowo na PC ale jeśli ktoś ma jailbreaka ps4/pro to też chyba coś tam można pokombinować wtedy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Phoenix. napisał:

Tylko to nic nie zmienia bo nie chodzi o to, ze nie rozumiem angielskiego, tylko o ich lenistwo, pazernosc i olanie polskiego rynku ;)

Powiedz to całej Europie i Ameryce o olewaniu Polski :) a sory tak jest od dawien dawna :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lamparcicho napisał:

Zgadzam się ;) 

Naprawdę jestem ciekawy ile kosztuje choćby taki Capcom zrobienie kinowej lokalizacji i jak to się ma do budżetu przeznaczonego na marketing. 

No ale lepiej ponagrywać jakieś filmiki z muppetami :E 

Koszt lokalizacji wiadomo zależy od ilości tekstu, ale w takim przypadku jak Residenty to powinno  kosztować w granicach 10-15k zlotych.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo stracę jak nie grałem w klasycznego Resident Evil 4 czy lepiej nadrobić przed zagraniem w Remake ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, azgan napisał:

Dużo stracę jak nie grałem w klasycznego Resident Evil 4 czy lepiej nadrobić przed zagraniem w Remake ??

W sumie RE4 zestarzał się dziś tylko graficznie, gameplayowo dalej się broni to cud miód i orzeszki, no chyba że pokona cię sterowanie na klawiaturze na PC, ale jak dalem radę przejść na profesional na klawiaturze to da się grać ! 

Grunt to wykorzystywać mechaniki w RE4

strzelać po kolanach sprzedawać kopniaki, suplesy dobijać nożem, rzucać flashbangi na macki i kruki :E 

Takie tam klasyczne tańce połamańce w RE4

Edytowane przez frog67
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to w lutym (lub najpóźniej w marcu) ma byc demko, oczywiście ograniczne czasowo do 30min, oczywiście na PC zaraz to będzie ominięte

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, frog67 napisał:

Z tego co pamiętam to w lutym (lub najpóźniej w marcu) ma byc demko, oczywiście ograniczne czasowo do 30min, oczywiście na PC zaraz to będzie ominięte

Tak jak bodajże z dwójką było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...